Jak opravit opěrku nohou židle v 5 snadných krocích

V tomto článku budeme diskutovat o tom, jak opravit opěrku nohou židle. To vám zabrání jít k opraváři, když to můžete udělat sami v pohodlí vašeho domova!

Známe boj, když si chcete jen tak sednout a odpočinout si, ale máte pocit, že s vaší židlí něco není v pořádku. Budete muset židli zkontrolovat a nahradit ji.

Jakkoli to může znít jednoduše, může to být trochu výzva, když to děláte. Musíte si také dát pozor na některá bezpečnostní rizika, která se mohou dostat do rukou.

Posaďte se a relaxujte, protože vám představujeme postup krok za krokem k opravě poškozené nohy židle a jak být při tom v bezpečí!

Jak opravit zlomenou nohu židle

Krok č. 1. Zkontrolujte, jak velké je poškození

Než uděláte něco jiného, ​​podívejte se blíže na nohu židle a zhodnoťte poškození. To vám pomůže zjistit, co můžete pro vyřešení problému udělat. Nezapomeňte ho položit na koberec nebo něco robustního a ujistěte se, že židle nesklouzne.

Od této chvíle můžete také formulovat plán, jak opravit nohu židle. Vytvoření plánu před postupem vám pomůže soustředit se na to, co musíte udělat.

Krok č. 2. Proveďte výměnu

Většina židlí je vyrobena ze dřeva, proto si ověřte, jaký typ židle má. Pokud na něj nemáte náhradní dřevo, může stačit cokoli, co je mu blízké. Nejprve použijte pilu a vyrovnejte povrch poškozené oblasti.

Jakmile to uděláte, budete chtít oblast zbrousit, abyste se ujistili, že je vše pěkné a hladké pro následující krok. Pořiďte si šrot a rozřízněte ho na stejnou délku a tloušťku.

Krok č. 3. Použijte těžké lepidlo

Získejte náhradu a opatrně ji položte na poškozené místo pomocí silného lepidla. Dávejte si pozor na zacházení s tímto druhem výrobku, protože si ho rozhodně nebudete chtít nechtěně vysypat na ruce.

Jakmile to uděláte, upněte oblast, aby držela pohromadě a pomozte jí rychleji schnout. Nejlepších výsledků dosáhnete, když necháte do druhého dne zaschnout.

Krok č. 4. Vytvořte pilotní otvory vrtáním

Získejte tužku a označte oblasti, které potřebují nějaké šrouby. Poté začněte z vnitřní strany nohy židle vyvrtávat pilotní otvory. Počínaje zevnitř ven může pomoci k přesnějšímu umístění otvorů.

Zajistěte, aby tyto otvory nebyly příliš volné, protože budou zbytečné nebo příliš těsné, aby se šrouby nedostaly dovnitř. Můžete také zvážit zahloubení šroubů, abyste dosáhli vzhledu „neviditelného šroubu“.

Krok č. 5. Dokončete vrchním lakem

Dokončete svůj projekt ještě jednou broušením oblasti, abyste vytvořili vyrovnaný povrch pro malování. Pokud je vaše náhradní dřevo v jiném odstínu než původní dřevo, můžete si koupit nějaké lazury na dřevo, abyste vše srovnali.

Možná budete chtít vše utěsnit vrchním nátěrem. Díky tomu bude dřevo lesklejší, ale bude také sloužit jako bariéra, aby nátěr déle vydržel a zabránil poškrábání.

Jak prodloužit životnost nábytku

Výroba nábytku, který vydrží dlouho, nezávisí vždy jen na kvalitě materiálů, ale také na úsilí samotných majitelů. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zvednout nábytek místo jeho přetahování po místnosti, když jej musíte odstranit. Zabráníte tím nejen poškození, ale také zabráníte poškrábání podlahy.

Pokud máte v domě děti, nutkání skočit na nábytek jako pohovky může být velmi lákavé. Životnost nábytku můžete prodloužit nastavením několika pravidel domu, jako je „žádné skákání nebo stání na gauči“. Pamatujte, že tyto položky nejsou levné, proto se o ně dobře starejte a ze svých peněz vytěžte maximum.

Jak být v bezpečí při opravě nábytku

Používejte ochranné pomůcky

Před jakoukoli opravou se musíte vyzbrojit ochranným vybavením. Může to znít přehnaně, ale s největší pravděpodobností se zraníte tím, že uděláte něco menšího, než pracujete na nějakých těžkých. Ujistěte se, že používáte nějakou ochranu, jako jsou rukavice a obličejová maska.

Čistý pracovní prostor

Ačkoli oprava nábytku nemusí obvykle podporovat čistý pracovní prostor, pokuste se alespoň uvolnit místo bez krabic nebo náhodných věcí, které by mohly způsobit nehodu. Také by to velmi usnadnilo práci, když máte v organizovaném prostoru věci, které potřebujete.

Použijte správné nástroje

Zdržte se používání nástrojů, které nejsou vhodné pro práci. Kromě toho, že můžete tento předmět poškodit, můžete také ohrozit věc, na které pracujete. Pokud nepoužíváte správné nástroje určené pro konkrétní oblasti oprav, může to mít za následek špatné výsledky pro váš projekt.

Závěr

Nyní, když víte, jak opravit opěrku nohou židle, jděte a opravte židli, která vás už nějakou dobu obtěžuje. Než budete pokračovat, nezapomeňte nejprve prozkoumat svou židli. Pomohlo by, kdybyste při manipulaci s elektrickým nářadím postupovali opatrně, protože mohou představovat zdravotní riziko pro vás a váš pracovní prostor.