Jak opravit mechanismus otočného sklápěcího podstavce

Jednou z nejvíce frustrujících věcí, které se majiteli domu mohou stát, je, když nejsou schopni opravit nábytek. V domácím nábytku existuje mnoho různých typů mechanismů.

Mechanismus sklápěcího sklápěcího podstavce spadá do této kategorie a práce na něm může být obtížná, protože existuje tolik různých částí, jak víte, které je třeba opravit? V dnešním blogovém příspěvku budeme diskutovat o tom, jak můžete identifikovat problémové části na vlastní oči, jak je v případě potřeby odstranit a jak je vyměnit, abyste neměli žádné další problémy!

Otočné polohovací křeslo s podstavcem Běžné problémy

  • Křeslo nezůstává v nakloněné poloze
  • Otočný mechanismus je obtížné ovládat
  • Křeslo nezůstává vodorovně
  • Přední a zadní část židle jsou nerovnoměrné
  • Křeslo skřípe
  • Kůže na sedadle nebo opěradle židle se stala křehkou a popraskanou.

Jak identifikovat problém mechanismu otočné židle

Zkontrolujte, zda nejsou v kovových částech, sedadlech nebo ramenech židlí viditelné praskliny. Pokud vidíte, jak to ovlivňuje jejich pohyb, pak.

Některé z těchto problémů lze snadno diagnostikovat a vyřešit jednoduchou opravou.

Sedadlo nezůstává v nakloněné poloze: To lze jednoduše opravit utažením šroubu, který drží pružinu na místě, nebo ji v případě potřeby vyměnit za jinou, což tento problém zcela vyřeší.

Otočný mechanismus je obtížně ovladatelný: Tento problém lze vyřešit utažením šroubu na rameni židle, které je k němu připojeno. Pokud to nefunguje, budete potřebovat nové křeslo.

Židle skřípe: toto lze vyřešit utažením šroubů, které ji drží pohromadě, nebo jejich výměnou, pokud jsou poškozené.

Křeslo vydává chrastící zvuk: tento problém může vyžadovat utažení některých šroubů na židli a zajištění, aby všechny části do sebe těsně přiléhaly.

Sedadlo se pohybuje, ale nesklápí se : lze to vyřešit utažením šroubů, které jej drží pohromadě, nebo jejich výměnou, pokud jsou poškozené.

Křeslo se chvěje: možná budete muset utáhnout některé šrouby na židli a ujistit se, že všechny části do sebe těsně přiléhají.

Co je otočné polohovací křeslo Pedestal?

Otočná sklopná židle na podstavci je typ nábytku, který vám umožňuje otáčet se buď dozadu, nebo dopředu. Má také dvě nastavení, jak daleko byste jej chtěli sklopit, takže existuje mnoho možností, jak pohodlný a všestranný tento typ může být.

Jak odstraníte mechanismus polohovacího křesla?

Krok 1. Existuje několik různých způsobů, jak odstranit sklápěcí mechanismus, ale budete chtít dávat pozor, jak s ním zacházíte. Ujistěte se, že máte někoho dalšího z důvodu pomoci a bezpečnosti, protože pokud je vaše židle těžká nebo vůbec v nepříjemné poloze, pak to věci zkomplikuje.

Krok 2. Odpojte napájecí kabel a odšroubujte šrouby, které jej drží na místě. K tomu budete potřebovat šroubovák, ale v případě potřeby můžete použít i elektrickou vrtačku.

Krok 3. Uvolněte šrouby na všech kolečkách nebo kolečkách i ve spodní části židle, abyste je snáze odstranili, jakmile se odpojí ze svých úchytů na obou stranách sedadla.

Krok 4. Jakmile jsou odpojeni, měli byste být schopni opatrně zvednout židli nahoru a z místa. Podívejte se, jak je váš mechanismus polohovacího křesla aktuálně nastaven. Mělo by být rozděleno na tři části – jednu, která se připojí k místu k sezení na obou stranách, a jednu pro každý konec, který se připevní na každou stranu židle.

Krok 5. Středová část bude pravděpodobně obsahovat jeden nebo dva šrouby, takže je při vyjímání každé části určitě dejte na bezpečné a snadno dostupné místo.

Krok 5. Pokud jsou vaše šrouby připevněny plastovými maticemi na druhém konci, nejprve je odšroubujte před odstraněním jakýchkoli částí mechanismu, které se připevňují. Pokud jsou šrouby připevněny kovovými maticemi, budete muset k jejich odstranění použít klíč a kleště.

Krok 6. Když byly všechny tři kusy odstraněny ze židle, znovu je připevněte tak, aby odpovídaly tomu, jak by měly mít tvar – jako by to bylo, když je vaše lehátko plně vysunuté. Jakmile je získáte, jak by měly být umístěny, utáhněte šrouby na všech třech pomocí klíče a kleští.

Krok 7. Vezměte jeden z kusů, když jste jej sundali ze židle (středová část), vložte šroub do každého otvoru a poté jej připevněte k lehátku pomocí plastových nebo kovových matic – podle toho, k jakému typu jsou vaše šrouby připevněny. Udělejte to s dalšími dvěma kusy a vaše židle by měla být pevná!

Jak zabráníte skřípání kluzáku?

Na ložiska a kluzné povrchy naneste malé množství maziva. Pokud žádné nenajdete, zkuste je prozatím potřít trochou kuchyňského oleje.

Očistěte veškeré staré mazivo z ložiskového povrchu alkoholem nebo měkkým hadříkem. Před nanesením nového maziva se ujistěte, že je suchý, aby se do vašich ložisek nedostal tuk.

Pokud vrzání přetrvává, možná budete muset vyměnit ložiska kluzáku nebo jiné pohyblivé části.