Jak odstranit zámky z otočné židle

Mnoho otočných židlí je vybaveno zámky na základně. Tyto zámky se často nacházejí ve školách, čekárnách a kancelářích. Účelem těchto zámků je zabránit tomu, aby se lidé na židli točili příliš rychle a potenciálně zranili sebe nebo ostatní v okolí.

Bohužel to také znamená, že je obtížné odstranit zámek, abyste mohli svoji oblíbenou otočnou židli používat, jak chcete! V tomto článku vysvětlíme, jak bez omezení odstranit zámky z otočné židle!

Kroky k odstranění zámků na otočné židli

Krok 1. Demontujte šroub ze základny otočné židle.

Krok 2. Umístěte pod zámek kbelík, abyste zachytili veškerou vodu, která se uvolní při jeho odstranění.

Krok 3. Naneste mazivo nebo WD40 do oblasti čepu na obou stranách uzamykacího ramene, aby se snadněji vysouvalo. Dávejte pozor, abyste nepoužívali příliš mnoho, protože to může později ztěžovat odebrání a opětovnou instalaci!

Krok 4. Zatlačte jednu stranu uzamykacího ramene přes jeho okraj, dokud se neobjeví dostatek místa, a poté za něj pevně zatáhněte pohybem nahoru a přitom se držte pevně obou rukou.

To by mělo uvolnit napětí a umožnit snadné odstranění po opakovaných pokusech – nebojte se použít nějaké loketní mazivo! Možná budete muset také pomocí šestihranného klíče vyjmout přídržný šroub aretačního ramene, aby se uvolnilo napětí.

Krok 5. Nastříkejte trochu WD40 nebo maziva na obě strany zámku a pevně za něj zatáhněte a současně jemně otáčejte, dokud neuslyšíte cvaknutí (to znamená, že jste úspěšně odstranili zámek sedadla). Pokud to nefunguje, zkuste před použitím větší síly odstranit všechny šrouby pomocí vhodného nástroje, jako je křížový šroubovák.

Jak zabráníte zablokování kolečka?

Abyste zabránili zablokování sesilatele, můžete jej deaktivovat různými způsoby. Nejběžnějším z nich je odstranit všechny šrouby a namazat je WD40 nebo jiným vhodným materiálem před opětovným nasazením každého na místo, aby se při působení tlaku nezatáhly zpět do pouzdra.

Můžete si také zakoupit náhradní sadu na objímky koleček zámku, pokud se vám to zdá jako příliš mnoho práce (k dispozici na Amazonu).

Jak mohu zabránit tomu, aby se moje židle valila po nerovném podlaží?

Někdy je nutné použít váhu, například sedět na židli a pokládat na ni těžký předmět.

Dalším možným řešením by bylo použití WD40 nebo jiného vhodného maziva, které před opětovnou instalací velkoryse nastříká mezi skříň koleček a hřídele obou kol. To umožní větší valivý výkon bez zablokování třením způsobeným nerovnými podlahami.

Jaké jsou některé známky toho, že vaše zámky Caster mohou vyžadovat výměnu?

Při zvažování, jak opravit kolečka zámku, byste si měli dát pozor na to, že při otáčení vydávají slyšitelný hluk nebo pokud mají potíže s plynulým pohybem po površích s různou úrovní textury (např. podlahy s kobercem).

Tyto dva příznaky mohou naznačovat, že je na zámek příliš velký tlak nebo že je s jeho nastavením jiný problém.

Pokud při klouzání židle po kobercových površích zaznamenáte cvaknutí, může to být indikátor pro opravu zámků kol na otočných židlích, které se postupem času příliš natahovaly. V těchto případech může vyjmutí a výměna dorazů koleček pomoci zmírnit jakékoli tření způsobené kobercem pro lepší valivý výkon bez aktivovaných zámků.

Pokud se obě kolečka zablokují v nevhodných časech: postříkejte lubrikant mezi všemi pohyblivými částmi v každé skříni kolečka, než je znovu nainstalujete, abyste se pokusili zabránit opětovnému zadření v procesu přidání mobilní svobody zpět do způsobu odemknutí uzamčených kol na židli!

Jak poznám, jak těsné by měly být zámky židle?

Je důležité šroub příliš neutahovat, protože by to později ztěžovalo odjištění: jen utahujte, dokud v hardwaru nezůstane žádná vůle, a pak zastavte! Pokud se obáváte, jak těsné by zámky měly být, prohlédněte si je odborně, abyste předešli chybám.

Čím pevnější je zámek vaší židle umístěn, tím menší je pravděpodobnost, že se vysune z polohy, když do ní někdo usedne. Pokud však příliš utáhnete a vytvoříte pocit „bez hry“, pak pravděpodobně uděláte potenciálně drahou chybu přetažením, protože hardware se nemůže dále pohybovat na svém místě!

Pokud existují dva různé šrouby pro zamykací kolečka s odlišně navrženými otvory (např. jeden dlouhý šroub a jeden krátký), nekombinujte tyto části: nebyly vyrobeny tak, aby fungovaly jako jeden kus! K uchycení těchto kusů při utahování můžete použít vhodný nástroj, jako jsou kleště nebo svěráky.

Jak zastavím kolečka v pohybu?

Utáhněte šroub tak, aby byl dotažen pouze rukou. Pokud existuje zámek, utáhněte jej, dokud neuslyšíte nebo neucítíte, že zapadl na místo.

Můžete také použít kleště, abyste se ujistili, že jsou kolečka bezpečně na svém místě a nemohou se dále pohybovat.