Jak odstranit vůni Febreze z látkové sedačky

Máte smradlavou sedačku nebo jiný kus nábytku a chcete bezpečnější alternativu ke komerčním sprejům bez chemikálií? Jak odstranit zápach Febreze z látkové sedačky?

Někteří jedinci mají rádi věci vonící z domova. Domov, který voní čistotou, působí čistě a atmosféru ve svém domě můžete během okamžiku zcela proměnit zapálením vonné svíčky nebo nástřikem malého osvěžovače vzduchu.

Ale co když se vám nelíbí vůně vůně nebo silné vůně, které má většina domácích vonných produktů? Mnoho lidí má kvůli tomuto zboží bolesti hlavy, nebo je považují za velmi silné, rušivé a dráždivé.

Existuje několik jednoduchých, zcela přírodních metod, jak odstranit pachy z různých typů nábytku. Zde je návod, jak vyčistit nábytek pouze pomocí nejlepších chemikálií!

Co je to místo k sezení?

Pohovka, známá jako „britská dvoumístná“, se prakticky rovná „dvoumístné pohovce“. Obvykle to vybavili dvěma čalouněnými sedadly.

Dalším typem je tête-à-tête, lavička na dvoření, lavice na líbání, židle na drby nebo konverzační lavice. Jakýkoli typ dvoumístného nábytku, ve kterém jsou dvě sedadla ve tvaru S.

Poté umožňuje dvěma lidem konverzovat, zatímco se na sebe dívají a jsou na dosah ruky, přičemž si mezi nimi obvykle zachovává skromnou bariéru.

Febreze

Procter & amp; Řada odstraňovačů pachů z domácností společnosti Febreze je ve Spojených státech známá. Je však k dispozici po celých Spojených státech, Jižní Americe, Evropě, Africe, Asii, Austrálii a na Novém Zélandu.

Hydroxypropyl beta-cyklodextrin (HPCD) je aktivní složkou mnoha přípravků Febreze. Molekula zachycuje a váže těkavé uhlovodíky v rámci svého strukturního kruhu.

Udržuje zapáchající molekuly a snižuje jejich těkavost a vnímání vůně. Kukuřice je pro výrobu aktivní složky. Procter & amp; Společnost Gamble si nechala patentovat použití cyklodextrinu jako stříkatelného pohlcovače zápachu.

Emulgátory, konzervační látky a vůně patří mezi další chemikálie používané v tomto zboží. Některé položky například obsahují konzervační látku benzisothiazolinon.

Jak odstranit zápach Febreze z látkové sedačky? Všichni máme problémy se zápachem u našich sedaček nebo jiného nábytku, ale najít praktický lék může být náročné, pokud zjistíte, že věci vonící vůní jsou nadčasové. Zde jsou některé z mých oblíbených způsobů, jak udržet váš domov svěží bez použití drsných parfémů!

Jedlá soda

Jedlá soda je přírodní adsorbent, což znamená, že při vhodné aplikaci může absorbovat pachy. Umístěte jedlou sodu do třepačky soli nebo podobného dávkovače a bohatě ji posypte látkovou sedačkou, kterou chcete osvěžit.

Jedlá soda nepůsobí okamžitě, proto jí nechte nějaký čas neutralizovat co nejvíce částic způsobujících zápach. Hodina nebo dvě je nejlepší, ale ve špetce byste mohli nechat jedlou sodu přes noc (pokud ji domácí mazlíčci nesledují). Po uplynutí časovače vytáhněte vysavač a důkladně nasajte všechnu sodu. Většina textilií by měla být v důsledku toho obnovena.

Ocet

Trocha jedlé sody nebude stačit, pokud vaše tkanina miluje sedačku strašně zapáchá kvůli skvrnám nebo nečistotám. Abyste pochopili, jak deodorizovat pohovku, musíte nejprve důkladně vyčistit látku a odstranit příčinu zápachu. ½ lžíce tekutého mýdla (mýdlo na nádobí funguje dobře), ¼ šálků bílého octa a ¾ šálků vody.

Roztok nastříkejte na hadřík a důkladně ho vmasírujte kartáčem. Drhněte čistým kbelíkem vody, dokud mýdlová pěna nezmizí. Nechte oblast zaschnout nebo tuto část nábytku přesuňte ven, aby rychleji uschla.

Mějte na paměti, že ocet je žíravý a může způsobit poškození tkaniny. Tento přístup použijte na dlouhotrvajících textiliích a vždy otestujte malou, nenápadnou oblast, abyste zajistili trvanlivost látky.

Čističe s citrusovými enzymy

Enzymy jsou proteinové složky používané k rozkladu jiných molekul, což z nich činí cennou pomoc při přirozeném čištění a osvěžení. Enzymy mohou například pomáhat při čištění nábytku a ničení částic způsobujících zápach a jsou prospěšné při řešení problémů, jako jsou skvrny od moči, které prosákly do dřeva. Aby však fungoval, budete potřebovat živé enzymy.

Aktivní uhlí

Aktivní uhlí je lepším adsorbentem a odstraňovačem zápachu než jedlá soda a zvládne širší prospěšnou škálu částic. Tento vysoce čištěný prach z dřevěného uhlí se však nedoporučuje používat na nábytek, protože by mohl zabarvit. Místo toho si pořiďte balíčky osvěžovače s aktivním uhlím a skryjte je v rozích stolu, abyste minimalizovali zápach.

Nákup náhražek bez chemikálií

Mnoho neškodných osvěžovačů vzduchu bez chemikálií je k dispozici online, ale jejich účinnost se může lišit. Pro silné pachy může být nejúčinnější víceúrovňová strategie, takže kombinace čištění, jedlé sody a komerčního spreje může být docela prospěšná.

Závěr

Tato diskuse shrnuje, jak odstranit zápach Febreze z látkové sedačky. Řešení pro ekologický úklid mění způsob, jakým lidé čistí své domovy a nábytek.

Lidé se obracejí na přírodní čisticí prostředky na nábytek a ekologická čisticí řešení, aby si lépe uvědomili problémy životního prostředí.

Úklid vašeho domova je jako dýchání; bez toho nemůžete přežít. Jednoduše nesmíte dovolit, aby byla vaše tkanina láskyplná sedačka pokryta prachem a špínou nebo aby měla nepříjemný zápach. Zatímco většina komerčních čisticích prostředků je nezdravá a škodlivá pro životní prostředí, základní domácí materiály mohou tuto práci zvládnout.