Jak odstranit vodní skvrny z látkové pohovky doma

Ve dvou krocích rychle zvládnete, jak odstranit skvrny od vody z látkové sedačky. Udržujte ocet poblíž, protože to bude tajemství odstranění těchto vodních skvrn na tkanině. Rovněž probereme příčiny a jak můžete zabránit vzniku skvrn od vody.

Pokud řešíte jiné záludné věci na látce, sepsali jsme návod na odstranění super lepidla z látkové sedačky. Nebojte se to zkontrolovat a použít čisticí tipy nejen na lepidlo, ale i na jiné lepkavé zbytky. Takže bez dalších okolků vyčistíme váš látkový gauč!

Nejlepší způsob, jak odstranit vodní skvrny z látkové pohovky

Krok 1. Navlhčete hadřík octovým roztokem

Nejprve si přečtěte štítek na tkanině pohovky, protože to může vyžadovat specifické čisticí postupy a produkty. Ocet by měl být bezpečný pro většinu typů tkanin, ale pro klid na duši můžete vždy vyzkoušet řešení na nenápadném místě látkového gauče. Po testování smíchejte destilovaný bílý ocet a destilovanou vodu ve stejných poměrech.

Nalijte roztok do rozprašovače a použijte jej na čistý a měkký hadřík, aniž byste jej nasytili. Pamatujte, že na látkový gauč nikdy nepoužívejte odkapávací hadřík, protože bude těžké schnout a potenciálně způsobit růst plísní. Omotejte látku a pokračujte v odstraňování skvrn.

Co když je roztok octa nekompatibilní? Pokud si všimnete změny textury nebo barvy na tkanině, možná budete muset ocet více zředit. Můžete jej také nahradit jemným tekutým mýdlem a na odstranění skvrn použijte pěnu hadříkem z mikrovlákna.

Krok 2. Odstraňte vodní skvrny

Vlhkým hadříkem zaměřte skvrny od vody na látkové sedačce. Postačí pilový pohyb, protože drhnutí a tření může být u některých typů tkanin příliš drsné. Odstraňte skvrny a nechte je octem zvednout z vláken materiálu.

Po odstranění skvrn od vody výsledné vlhké místo osušte. Na sušičce použijte nastavení tepla nebo nejnižšího tepla a místo osušte v přiměřené vzdálenosti. Ujistěte se, že pohovka důkladně vyschla a máte hotovo.

Za zmínku také stojí, že pohovku můžete osvěžit sodou po ošetření vodních skvrn octem. Někteří lidé si stále mohou všimnout kyselého zápachu a jedlá soda ho může neutralizovat. Na vlhká místa nasypte jedlou sodu, aby absorbovala zbytkovou vlhkost, a po hodině ji vysajte.

Proč se používá látka na vodní skvrny?

K barvení dochází po rozlití vody nebo po dlouhém sedění na tkanině kvůli minerálům ve vodě. Možná používáte tvrdou vodu, která obsahuje značné množství minerálů, jako je měď a hořčík. Tyto minerály často barví tkaninu kvůli zbytkům po sušení.

Kromě toho se nenechte zmást tím, proč někdy odstraňujete vodní skvrny pomocí roztoku na vodní bázi. Používáte destilovanou vodu, která neobsahuje minerály. Skvrny od vody můžete dokonce odstranit nebo jim zabránit, pokud rozlitou oblast okamžitě setřete suchým hadříkem.

Pokud vám připadá odstraňování skvrn únavné, rozhodněte se pro materiály jako mikrovlákno. Čištění pohovky z mikrovlákna je poměrně jednoduché a odolává většině skvrn.

Jak mohu vyčistit svůj gauč bez získání vodoznaků?

Zajištění toho, že pohovku nenasytíte tekutinou, zabrání vzniku skvrn od vody. Mělo by stačit použití vlhkého hadříku s čisticím roztokem, ale nezapomeňte použít později suchý hadřík nebo na látku nasypte jedlou sodu, aby absorbovala vlhkost. Pokud to váš gaučový materiál dovolí, můžete jej také efektivně vyčistit pomocí napařovače tkanin.

Pára je skvělý způsob, jak zajistit bezpečné teplo pro dezinfekci pohovky bez rizika vzniku skvrn od vody. A jako součást údržby použijte kryt gauče jako bariéru pro rozlití a kapaliny. Vyrobte si doma potah na pohovku z tkanin odolných proti skvrnám, jako je Olefin.

Jsou vodní skvrny trvalé?

Vodní skvrny jsou pouze dočasné, zejména na tkaninách. Nejlepší by však bylo, kdybyste je okamžitě oslovili.

Jak použít citronovou šťávu k odstranění skvrn od vody

 • Stiskněte dva citrony na šálek horké vody a skvrnami ošetřete vodní skvrny
 • Nechte působit 10 minut a nastříkejte na plochu další roztok
 • Skvrnu spracujte zubním kartáčkem a poklepejte na místo kusem látky, dokud skvrnu nezvednete
 • Oblast osušte dalším kusem látky
 • Jak k odstranění skvrn od vody použít třecí alkohol

 • Smíchejte šálek třecího alkoholu a půl šálku teplé vody
 • Nalijte roztok do rozprašovače a zaměřte vodní skvrny
 • Skvrny vyčistěte kartáčkem na zuby a nechte je sedět
 • Očistěte místo kouskem látky, abyste jej osušili
 • Závěr

  Nebojte se, pokud si na gauči všimnete skvrn od vody. Chcete -li zrekapitulovat tuto příručku o tom, jak odstranit skvrny od vody z látkové sedačky, můžete k odstranění skvrn použít roztok octa nebo mýdla na nádobí. Je důležité, abyste látku nenasycovali, a měli byste se rychle zbavit značek.

  A pokud má váš gauč lepkavé zbytky, může pomoci i tento návod, jak odstranit sliz z látkové sedačky.