Jak odstranit otočný podstavec ze staré čalouněné židle

Otočná základna na vaší staré čalouněné židli se může uvolnit a je třeba ji odstranit. Zde je návod, jak ve čtyřech snadných krocích sejmout otočný podstavec ze staré čalouněné židle!

Kroky k odstranění otočné základny ze staré čalouněné židle

Krok 1. Pomocí šroubováku nebo kleští uvolněte šrouby, které drží nohy pohromadě. Můžete mít více než jednu sadu šroubů, které drží nohy pohromadě.

Jakmile je všechny uvolníte, odšroubujte je zespodu a vytáhněte zbývající kousky kleštěmi s jehlovým nosem (pokud jsou zaseknuté). Odložte je prozatím stranou; vrátíte se k nim později.

Krok 2. Položte židli tak, aby byla na zádech zcela rovná, a sledujte, jak noha spočívá na sedadle. Všimnete si, že spočívá ve štěrbině vyříznuté do zadních i předních nohou židle.

Pokud se podíváte na to, jak jsou tyto sloty šikmé, jeden z nich bude nižší než druhý; takto by pravděpodobně měli být (a jací byli, když byla vyrobena vaše židle).

Krok 3. Najděte otvor, který je nižší než druhý, a vložte do něj šikmý šroubovák. Jemně otočte židli, abyste měli přístup k otočné základně ze starého čalouněného křesla loktem, jako byste před zrcadlem dělali kudrlinky a přitom se drželi opěradla židle.

Jak nastavíte výšku židle bez páky?

Výška židle bez páky se nastavuje stisknutím a uvolněním držadel na každé straně. To zvýší nebo sníží opěradlo v závislosti na tom, jak velký tlak na něj vyvíjíte. Nalezení této úpravy by nemělo být příliš obtížné, protože s největší pravděpodobností bude na každé straně rámu židle odsazení, kde budou spočívat vaše prsty.

Pokud tuto úpravu nemůžete najít, bude možná nutné zakoupit novou židli, která má páku.

Jak opravím rozbité křeslo?

Prvním krokem by bylo zjistit, jak je kus nábytku vyroben, a zjistit, jak nejlépe by měl být opraven a kolik času nebo kolik peněz je na opravu potřeba.

Máte -li například rozbité lehátko, které má pouze jednu nohu a další tři jsou na kolečkách, bylo by možné vadné kolo jen vyjmout, aby vaše židle seděla pevně na svém místě, pokud byla používána podle očekávání. Pokud by to nebylo proveditelné nebo příliš drahé, mohli byste také najít nové křeslo, které nahradí vaše staré.

Jak uvolníte spodní část otočné židle?

Krok 1. Položte židli na rovný povrch a jemně ji kolébejte dopředu a dozadu. Udělejte to asi pět minut, nebo dokud neucítíte, jak se sedadlo ztratilo

Krok 2. Jemně zatáhněte za spodní část základny a kolébejte svou váhu, abyste vytvořili určitý tlak, abyste ji dále uvolnili. Pokračujte v tom oběma rukama, dokud nebudete moci vytáhnout základnu ze židle

Krok 3. Vyšroubujte šrouby a šrouby připevněné ke spodní části otočného sedla. Měli byste použít imbusový klíč, pokud ho máte k dispozici, nebo v této situaci poslouží jakýkoli typ plochého šroubováku. Uvolněte všechny tyto kusy, dokud se snadno nesejdou, a potom sejměte otočné sedlo

Krok 4. Pokračujte v odstraňování veškerého čalounění a sponek ze židle. Pokud nemáte manuální, můžete použít elektrický odstraňovač sponek, nebo je jednoduše vytáhněte ručně pomocí kleští

Krok 5. Jakmile to bude hotové, jednoduše se řiďte pokyny, jak nasadit novou základnu pomocí zpětných pokynů

Jak upravíte starou otočnou židli?

Krok 1. Pokud je židle stará a ve spodní části nemá nastavovací knoflík, budete muset odstranit otočný podstavec.

Krok 2. Nejprve vyjměte všechny šrouby nebo šrouby, které jsou připevněny ke spodní části otočného sedadla. Pokud máte k dispozici, měli byste použít imbusový klíč nebo jakýkoli typ klíče nebo kleští, které budou odpovídat velikosti šroubů, které máte.

Krok 3. Pokračujte v odstraňování veškerého čalounění a sponek ze židle. Pokud nemáte ruční, můžete použít elektrický odstraňovač sponek, nebo je jednoduše vytáhněte ručně pomocí kleští.

Krok 4. Jakmile to bude hotové, jednoduše se řiďte způsobem, jakým bylo otočné sedadlo připevněno k židli, a sejměte jej. Pod nimi bude s největší pravděpodobností šroub nebo šroub, který můžete odšroubovat klíčem a poté vytáhnout kovový držák z upevnění na zadní straně židle.

Krok 5. Jakmile to bude hotové, jednoduše vezměte potahovou látku (nebo použijte látku, kterou již máte) a vyměňte způsob, jakým bylo otočné sedadlo připevněno k vaší židli. Jedná se o jednoduchý proces, ale bude nějakou dobu trvat, než bude vše na obou stranách tak dokonalé

Jak odstraníte spodní část otočné židle?

Nejprve budete muset najít otočný bod, který se obvykle nachází ve spodní části židle. Jakmile byl nalezen, najděte plochý šroubovák a vložte jej do toho, jak odstranit otočný podstavec ze staré čalouněné židle.

Jemně loktem otočte, jak kruhovým pohybem sejmout otočnou základnu ze staré čalouněné židle, aby bylo možné snadno odstranit otočnou základnu ze staré čalouněné židle.