Jak odstranit kolečka židle v 6 snadných krocích

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět, jak odstranit kolečka židle z otočné židle, byste se měli podívat na tento rychlý a snadný průvodce krok za krokem. Zmíníme také několik tipů na udržení čistého kolečka, aniž byste riskovali poškození židle. Zůstaňte také v kontaktu, protože tento článek vám poskytne ty nejjednodušší kroky, které může zvládnout i začátečník.

Potřebné materiály

Než přistoupíte k níže uvedeným krokům, ujistěte se, že máte pro tuto aktivitu úplné správné vybavení. Jakmile budete všichni v pořádku, můžete vyrazit!

  • Pry bar
  • plochý šroubovák
  • Nastříkejte olej

Kroky k odebrání koleček židlí

Krok č. 1. Otočte židli vzhůru nohama

Budete muset otočit nábytek vzhůru nohama a poté položit hlavu židle na zem, aby byla kola ve vzduchu. Tento krok vám pomůže získat přístup k kolečkům židlí zespodu.

Poznámka: Pokud máte těžkou židli, bylo by nejlepší požádat někoho o pomoc.

Krok č. 2. Odeberte kolečko se závitem otáčením ve směru hodinových ručiček

Pokud máte typ kolečka se závitem se stopkou (tento stonek je šroub), uvolní se, jakmile je dostatečně zkroucený. Dále musíte otočit kolečko židle ve směru hodinových ručiček, abyste zjistili, jaký druh kolečka máte právě teď. Když se pohybujete očekávaným směrem, pokračujte, dokud materiál nevyjde.

Krok č. 3. Odinstalujte úchyt dřík namazáním a zatažením za něj

Když sevření sevře (neodšroubuje se), musíte nastříkat lubrikant na místo, kde se sesilatel setká se židlí. Poté položte jednu ruku na sesilatele, než jednu ruku na nohy židle. Jakmile jste již v tomto kroku, musíte to zkusit.

Poznámka: Bylo by nejlepší uchopit ho suchým ručníkem nebo rukavicí, pokud se nehne. Některé židle mají otočný talíř, což je velmi neobvyklé. Pomocí šroubováku vyjměte otočný talíř.

Krok č. 4. Pokud se sesilatel nepohne, použijte šroubovák a páčku

Mohou nastat případy, že některá kolečka jsou zrezivělá a je těžké je vytáhnout holýma rukama. Podívejte se na plochý šroubovák a páčidlo, které má na konci štěrbinu pro tahání hřebíků.

Poznámka: Doporučujeme použít široký šroubovák. Může být stejně komplexní jako ½ palce a štěrbina pro vytažení hřebíku musí být dostatečně velká, aby se vešla do kolečka křesla, což je obvykle kolem půl palce.

Krok č. 5. Zatlačte hlavu šroubováku tam, kde se sesilatel setkává se židlí, otočte ho

Pomocí plochého šroubováku zatlačte mezi kolečko a židli přesně tam, kde je. Poté budete muset pomalu otáčet šroubovákem, dokud se kolečko křesla nezačne pohybovat nahoru, pryč od židle.

Poznámka: Mohou nastat případy, kdy se někteří kolečka nebudou moci přesunout. Doporučujeme zkusit sesilatele otočit. Zkoušení různých úhlů vám může dát páku a vytáhnout sesilatele ze židle.

Krok č. 6. Umístěte drážku pro vytažení hřebíku páčky přes dřík a vytáhněte ji

Pomocí páčicí páčky umístěte štěrbinu pro tahání hřebíků z místa, kde je přímo mezi židlí a kolečkem, přímo nad její stonek. Vytáhněte sesilatele a provedením této části kroku by měl vyskočit.

Poznámka: Je také užitečné někomu zavolat, když se snažíte seslat všechny sesilatele ze židle z druhé strany.

Údržba koleček židlí

Čištění vnitřku

Když čistíte vnitřek kolečka židle, musíte prstem odstranit viditelné nečistoty. Pokud však máte velké ruce, budete muset použít vhodné nástroje, které vám pomohou odstranit zaseknuté předměty z vašeho sesilatele.

Nejlepší nástroj, který můžete pro tento způsob odstraňování nečistot použít, je pinzeta, ale pokud nemáte žádnou pinzetu, pak jsou vhodnou náhradou nůžky, řezačky lahví, šroubováky a nůžky na nehty.

Další alternativou, kterou můžete použít, je lepicí páska a odstranění všech malých kousků z kolečka. O lepicích páskách je známo, že jsou lepkavé, a díky jejich použití mohou zachytit všechny malé kousky špíny. Pokud máte nějaké vakuum, můžete pomocí tohoto nástroje zachytit všechny kusy špíny, které se nelepily na lepicí pásku.

Čištění vnějšku

Chcete -li vyčistit vnější část kolečka, odstraňte nečistoty pomocí kartáčku. Poté jej namočte mýdlovou vodou, aby špína rychle opadla. (Namočte kola do vody mýdlem.)

Nechte materiál namočit asi 10 minut. Dokud je namočená ve vodě, můžete je vydrhnout.

Po tom všem musíte kolo důkladně osušit a můžete kolečko znovu připojit.

Závěr

Dostali jste se do poslední části tohoto článku o tom, jak odstranit kolečka židlí. Použijte vhodné nástroje, abyste zabránili poškození nábytku. Jakmile budete postupovat správně, bude vaše židle vypadat jako nová!