Jak odstranit dimethylfumarát z pohovky

Pokud nevíte, jak odstranit dimethyl fumarát ze sedačky, odpovědí je samotné odstranění pohovky. Je však třeba poznamenat, že tato chemikálie byla přítomna pouze na lehátkách dodávaných z Číny v letech 2001 až 2010. EU dokonce zakázala výrobky obsahující DMF.

Nezaměňujte však dimethyl fumarát s dimethylformamidem. Nebojte se, protože nepotřebujete třídu chemie, abyste zajistili, že dostanete nejbezpečnější pohovku. Pokračujte ve čtení níže, abyste se o těchto chemikáliích dozvěděli nejjednodušším způsobem.

Jak bezpečně odebrat dimethylfumarát z pohovky

Pokud si všimnete svědění a vyrážky, sedačka nemusí být okamžitě viníkem. Zkuste prát nebo použít jiné kryty a zkontrolujte, zda stále dochází k podráždění. Bylo by také nejlepší okamžitě se poradit s lékařem, abyste správně určili zdroj dermatitidy.

Koženou sedací soupravu navíc pravidelně čistěte a zbavujte zápachu, protože může mít dráždivé látky, které se časem hromadí.

Možnost 1: Zlikvidujte pohovku

Neexistuje žádný nejlepší způsob, jak odstranit dimethyl fumarát nebo DMF z pohovky, protože ideálním řešením je použít jiný gauč. Léčba dermatitidy na pohovce, kde je viníkem DMF, je odstranění problematického předmětu a správné léky na podráždění pokožky podle doporučení lékaře. Pamatujte, že dovážené sedací soupravy vyrobené z kůže mohou pohlcovat DMF, a jakmile k tomu dojde, není k nápravě.

DMF však v dnešní době již není problémem, pokud váš gauč není zakoupen v letech 2001 až 2010. Kromě toho vám dá klid při nákupu nábytku v USA, a nikoli z Asie. A pokud jste v EU, Evropská komise zakázala dovoz DMF od roku 2009.

Možnost 2: Použijte nábytek vyrobený v USA

Ale co v USA? V USA neexistuje žádný zákaz dimethyl fumarátu, protože se používá v přípravku Tecfidera, léku pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Přesto se není čeho bát, protože v dnešní době není v baleních silikagelu v nábytku. Americká společnost pro kontaktní dermatitidu vybrala DMF jako alergen roku 2011, takže je těžké zjistit, zda je stále aplikován na nějaký dovážený kožený nábytek, jako jsou pohovky.

Dobrou zprávou je, že se američtí výrobci zdržují používání DMF ve svých produktech. Nyní pojďme diskutovat o tom, proč byl DMF v pohovkách vůbec zapotřebí.

Co je dimethyl -fumarát ze sedačky?

Při přepravě čalounění ze zámoří byl použit DMF nebo dimethyl fumarát. Výrobci to používají k ochraně svého nábytku, jako jsou kožené sedací soupravy, před tvorbou plísní v důsledku vystavení vlhkosti během cestování. Balí gauč s antifungální chemikálií, která je dodávána v malých sáčcích s bílým krystalickým práškem.

Nevýhodou této praxe je, že se prášek časem odpaří. Kůže je porézní a nakonec absorbuje dimethyl -fumarát. Kontaktováním pohovek s DMF riskujete dermatitidu v důsledku reakce vašeho těla na tuto chemikálii.

DMF vs. dimethyl fumarát

Stojí za zmínku, že DMF neznamená pouze dimethyl fumarát. DMF je také zkratka pro dimethylformamid, která má omezení týkající se expozice. DMF v exportovaných pohovkách je biocid uvolňovaný papírovým sáčkem, zatímco dimethylformamid je rozpouštědlo, které může být škodlivé při vdechování.

Proč mě svědí kožená pohovka?

DMF může způsobit svědění u lidí, kteří použili kožený gauč, který absorboval takové chemikálie. Reakce se liší podle toho, jak kůže zčervená a je citlivá. Tyto vyrážky jsou známé jako kontaktní dermatitida a můžete na kůži zažít suchost, loupání nebo dokonce pocit pálení.

Po diagnostikování alergologem vám nabídnou léčebný plán. Stav by se měl zlepšit a měl by být lépe zvládnutelný, proto je nezbytné nechat se vyšetřit lékařem. Jakmile si všimnete vyrážky po vlastnictví kožené sedačky, neváhejte se poradit s lékařem.

Jak vypadá pohovková dermatitida?

Těžký ekzém se může objevit na zádech, stehnech, lýtkách, hýždích, nohou a pažích. Nejvíce reakcí projeví oblasti těla přímo v kontaktu se sedačkou. Náplasti se mohou pohybovat od červených vyrážek až po svědivou a šupinatou kůži.

Někteří lidé dokonce zaznamenali závažné příznaky, které vyžadují hospitalizaci. Dermatolog potvrdí, zda trpíte pohovkovou dermatitidou, provedením testu náplasti. To určí, zda jste alergičtí na DMF.

Jak léčíte gaučovou dermatitidu?

Léčba gaučové dermatitidy se u každého pacienta bude lišit. Může to znamenat použití lokálních kortikosteroidů ke zmírnění příznaků, jako je zánět. Můžete také použít změkčovadla ke snížení škálování a zlepšení zvládnutelnosti stavu.

Jsou kožené kapsy lepší pro alergiky?

Kožená sedačka bez obsahu DMF může být užitečná pro osoby s citlivou pokožkou. Důvodem je, že kůže tak snadno neuchovává alergeny jako srst a roztoči. Stále je však důležité, abyste věděli, jak čistit a opravovat koženou sedací soupravu, abyste zajistili její bezpečnost na dlouhou dobu.

Závěr

Pokud si po získání kožené sedačky všimnete vyrážky na kůži, může za to DMF. V tomto článku jste se dozvěděli, jak odstranit dimethyl fumarát ze sedačky. Nejlepší je eliminovat gauč, protože chemikálie již prosákla porézní kůží.

DMF však není něco, čeho byste se v dnešní době měli obávat. Kdykoli dojde k podráždění, můžete se kdykoli poradit se svým lékařem, i když chemikálie není na nábytku vyrobeném v USA tak patrná.