Jak odebrat hvězdnou základnu z kancelářské židle: 4 snadné kroky

Kancelářské židle čelí různým problémům, takže základní znalosti, jako je odstranění hvězdicové základny z kancelářské židle, vám mohou dobře posloužit, když potřebujete opravit základnu své kancelářské židle.

Odstranění hvězdné základny z kancelářské židle není obtížné. Zahrnuje pouze odstranění čepů a podložek židle. Abychom vám však pomohli dozvědět se více, zahrnuli jsme průvodce náhradními díly kancelářské židle a také to, co jste sem přišli, jak odstranit hvězdnou základnu a jak odstranit plynový výtah.

Užijte si čtení našeho článku o kancelářských židlích!

Náhradní díly kancelářské židle: průvodce

Problémy s kancelářskými židlemi by neměly vždy vést k tomu, že si koupíte novou židli. Místo toho můžete rozbitou část vyměnit nebo opravit, protože se jedná o možnost šetrnější k životnímu prostředí.

V této příručce o náhradních dílech pro kancelářské židle vám chceme pomoci odhadnout, kolik úsilí budete na opravu své kancelářské židle potřebovat a co byste měli vědět při nákupu náhradních dílů.

Snadná výměna

Nejprve si povíme o snadných náhradách. Části židle, které můžete snadno vyměnit, jsou kolečka židlí a područky.

Kolečka se snadno řeší, protože je lze bez problémů odpojit a připevnit ze základny. Při nákupu koleček stačí vzít v úvahu větší, aby se vám snáze válcovalo nebo menší.

Pokud jde o loketní opěrky, když jsou příliš roztřesené nebo příliš tuhé, může být načase je vyměnit. Potřebné součásti jsou náhradní paže a chrániče paží a můžete je získat od Amazonu.

Náhrada středně obtížných

Část pro výměnu střední obtížnosti je základna kancelářské židle. Základna kancelářské židle má obvykle pět nohou a je určena ke stabilizaci židle.

Můžete si svobodně vybrat mezi kovovou nebo plastovou základnou. Kromě typu základny, kterou byste si měli vybrat, zvažte také velikost.

Výměna obtížných potíží

Části, které je považováno za náročné vyměnit, jsou mechanismus naklápění základny židle a pneumatický válec. Považuje se to za obtížné, protože ty, které byly zmíněny výše, je snadné provést.

Pokud slyšíte, jak vám křeslo křičí, když si sedáte, je to ideální doba pro hledání nového naklápěcího mechanismu založeného na židli. Vhodný mechanismus naklápění by měl plnit ergonomické funkce a odpovídat specifikacím vaší židle.

Když máte co do činění s vadným pneumatickým válcem, nezapomeňte manipulovat s pružinou plynového výtahu, protože by to mohlo vést k explozi vaší židle. Při nákupu nového pneumatického válce také změřte nejprve průměr svého aktuálního válce.

Kroky při výměně hvězdicové základny kancelářské židle

Poté, co jste věděli o průvodci náhradními díly, následují kroky k odebrání hvězdné základny a výměně jejích koleček.

Krok č. 1. Připravte materiály

Materiály, které budete potřebovat při odstraňování hvězdné základny z kancelářské židle, jsou noviny a kleště na nos.

Krok č. 2. Položte ji a odeberte

Nejprve položte kancelářskou židli na obálku novin, kterou jste si připravili na podlahu. Poté vyhledejte přídržný klip ve středu hvězdné základny.

Poté jej vyjměte pomocí kleští s jehlovým nosem. Nakonec sponu sundejte z pístu mírným ohnutím.

Po vyjmutí spony stáhněte podložku kolem pístu umístěného v horní části základny. Potom otočte spodní konstrukci proti směru hodinových ručiček a vytáhněte ji.

Pokud chcete vyměnit svou hvězdnou základnu, můžete přistoupit k dalším krokům.

Krok č. 3. Odstraňte kolečka

Položte starou základnu rovně na podlahu kolečky nahoru. Potom jednoduše vytáhněte kolečka.

Pokud má vaše židle kolečka se závitem, budete možná potřebovat nastavitelný klíč k vyjmutí koleček.

Krok č. 4. Nová základna

Po vyjmutí koleček ze staré základny získejte novou spodní konstrukci. Poté znovu nainstalujte kolečka.

Po opětovné instalaci koleček postavte základnu na podlahu a zarovnejte válec židle s otvorem v základně hvězdy. Zatlačte dolů a vyzkoušejte, zda je židle stabilní.

Odstranění plynového výtahu z kancelářské židle Star Base

Krok č. 1. Odstraňte sedadlo a základnu

Kancelářskou židli rozeberte a sejměte základnu podle přesných pokynů, jak jsou uvedeny výše. Poté odšroubujte mechanismus a hřídel ze samotného sedadla.

Po sejmutí sedla i základny vám zůstane hřídel a mechanismus.

Krok č. 2. Odpojte plynový výtah

Odpojte plynový výtah úplně od židle. Poté vyměňte plynový zvedák.

Po výměně plynového výtahu vše vraťte zpět na sedlovou desku s mechanismem. Otočte jej a vložte hřídel na základnu. Poté dejte dohromady součásti židle a vyzkoušejte, zda funguje.

Závěr

Po přečtení tohoto článku se očekává, že se dozvíte více o součástech kancelářské židle, o tom, jak odstranit hvězdnou základnu z kancelářské židle a jak odebrat plynový zdvih z hvězdné základny. Doufáme, že informace, které jsme napsali v tomto článku, vám pomohou s jakýmikoli obavami týkajícími se vaší kancelářské židle.