Jak nastavit vzdálenou kancelář

Hrozba nedávného vypuknutí nového koronaviru (COVID-19) přinutila různé typy podniků vymyslet, jak zřídit vzdálenou kancelář pro jejich pracovníky. Vytvoření produktivní a efektivní vzdálené kanceláře vyžaduje pečlivé plánování, záměrné úsilí a systematické provádění.

Co je vzdálená kancelář

Vzdálená kancelář podle definice označuje pracovní prostředí, které je mimo tradiční kancelář. Pokud si myslíte, že nastavení vzdálené kanceláře nejsou nic jiného než výstřelek, zamyslete se znovu.

Ačkoli zaměstnanec může pracovat v kavárně nebo kdekoli jinde, většina z těch, kteří pracují na dálku, dává přednost práci z domova. Ještě předtím, než pandemie přinutila společnosti přijmout kulturu vzdálené práce, více než 5 milionů zaměstnanců ve Spojených státech již polovinu času pracovalo ze svých domovů.

Jinými slovy, pryč jsou dny, kdy většina lidí nastoupila do vlaku, nastoupila do autobusu nebo jela do kanceláře do práce. Obvyklé „ranní dojíždění“ se drasticky změnilo na vstávání ze svých postelí a vytváření čáry pro domácí kancelář, kterou se jim podařilo zřídit. Ať se vám to líbí nebo ne, vzdálené kanceláře jsou nový normál.

Nejlepší nastavení domácí kanceláře pro produktivitu

Práce z domova může dát komukoli šanci převzít kontrolu nad svou kariérou, aniž by bylo nutné dojíždět a vyrušovat pracoviště. Věděli jste však, že nastavení domácí kanceláře může výrazně ovlivnit vaši produktivitu v práci? Abyste mohli práci na dálku využít na maximum, musíte při nastavování domácí kanceláře vzít v úvahu určité faktory.

Najděte ten správný prostor

Umístění stolu v jednom rohu nebude stačit, aby se z něj stala domácí kancelář. Pokud jde o výběr vyhrazeného pracovního prostoru pro sebe, budete muset zvážit, jak se nejlépe vyhnout možným rušivým vlivům. Budete také muset přijít s způsoby, jak maximalizovat prostor, který je k dispozici pro použití.

Bylo by skvělé, kdybyste si mohli domácí kancelář zřídit v samostatné místnosti doma. Práce v samostatné místnosti vám usnadní stanovení hranic mezi prací a volným časem. Pokud nemáte volnou místnost a máte trochu omezený prostor, budete si muset pečlivě vybrat správné místo pro svůj pracovní prostor.

Zkuste také hledat místo, kde můžete získat přirozené osvětlení. V případě, že si toho nejste vědomi, může přirozené osvětlení pomoci regulovat váš cyklus spánku a bdění a zvýšit vaši produktivitu.

Získejte závod domácí kanceláře

Máte rádi rostliny? Věděli jste, že začlenění těchto přírodních prvků do vašeho určeného pracovního prostoru může výrazně zvýšit vaši produktivitu? Pořízení závodu pro domácí kancelář bude krásným doplňkem vašeho interiéru a pomůže snížit hladinu stresu a zlepšit kvalitu vnitřního vzduchu.

Declutter

Nepřehledný pracovní prostor nebude připravovat půdu pro zvýšení produktivity. Pokud se rozhodnete přidat do svého pracovního prostoru několik dekorací, ujistěte se, že jste vybrali dekorativní předměty, které se nakonec nezmění v kancelářský nepořádek. Při nastavování domácí kanceláře si udělejte čas na identifikaci položek, které budete používat, těch, které budete muset zlikvidovat, nebo těch, které potřebujete k přesunu do jiného prostoru.

Uspořádejte věci

Pokud je váš stůl neustále pokrytý dokumenty nebo položkami, nebuďte překvapeni, když se sníží vaše produktivita. Je pravděpodobné, že budete ztrácet čas hledáním něčeho důležitého jen proto, že vše ve vaší domácí kanceláři je neuspořádané. Abyste tomu zabránili, ujistěte se, že jsou vaše dokumenty správně uloženy a uloženy tak, abyste k nim měli okamžitý přístup a aby se nehromadili jako bobří hráze.

Stanovte nějaké hranice

Po přerušení práce může být bolest ztratit na síle. Pokud chcete něco udělat, budete muset svým úkolům věnovat plnou pozornost. Mějte na paměti, že za práci stále dostáváte zaplaceno, přestože si užíváte pohodlí pobytu doma.

Z tohoto důvodu je nesmírně důležité informovat členy vaší domácnosti o vašich úředních hodinách. Pokud také nechcete, aby vaše produktivita zasáhla, držte se dál od televize a ukončete kontrolu svých účtů na Instagramu, Facebooku a Twitteru.

Vyberte správný stůl.

Váš domácí kancelářský stůl může vaši práci připravit nebo rozbít. Velmi to ovlivňuje množství práce, které můžete udělat. Ujistěte se, že jste si vybrali ten pravý pro vás.

Přemýšlejte o svém domácím pracovním prostoru, když hledáte ideální stůl pro vás. Potřebujete více místa na stole? Vzhledem k velikosti stolu a jeho vhodnosti pro váš pracovní prostor vám pomůže vytvořit pracovní prostředí, které vyzařuje pohodlí a inspiruje produktivitu.

Pokud chcete minimalizovat čas, který strávíte posezením při práci z domova, můžete zvážit použití výškově nastavitelného stolu. To vám umožní mít přestávky ve stoje a na roztažení po celý den.

Vyberte správnou židli

Jakmile vyberete ten správný stůl, dalším krokem je najít tu správnou židli. Ujistěte se, že dostanete ten, který vám může poskytnout náležitou podporu. Pokud vám křeslo nevyhovuje, vaše záda utrpí bolest a bylo by pro vás náročné soustředit se při práci.

Získejte správné vybavení po ruce

Zřízení vzdálené kanceláře, které zvýší vaši produktivitu, by nebylo možné, pokud vám chybí správné nástroje a vybavení. Patří sem počítač, telefon, skartovačka papíru, skříňka na napájecí kabel, laserová tiskárna, stojan na sluchátka nebo co jiného. Ujistěte se, že nemáte pomalý internet, který vám bude přerušovat práci.

Mějte svůj vlastní prostor pro přestávky

Někdy si budete muset oddechnout od práce, aniž byste byli v pokušení ochladit Netflix. Pokud si ve své domácí kanceláři nastavíte přestávkový prostor, můžete si dělat přestávky, aniž byste byli vystaveni jiným rušivým vlivům. Pro začátek zvažte, zda si pořídit pohovku a odložit ji od stolu.

Dodržujte svůj plán

Pokud si neplánujete svůj den, nezáleží na tom, zda se vám podařilo zřídit vzdálenou kancelář, která by mohla zvýšit vaši produktivitu. Příchod denního harmonogramu vám pomůže uvědomit si své úkoly. Můžete zůstat na správné cestě, pokud si na vzdálené pracovní stanici necháte nástěnku nebo stolní kalendář připnutý na ploše.

Základní pravidla pro nastavení vaší domácí kanceláře

Znamená vaše představa, že pracujete z domova, sedět se zkříženýma nohama na gauči a hýbat se přes notebook? Pokud se nechcete každé ráno probudit, budete si muset nastavit základní pravidla pro nastavení domácí kanceláře. Odborníci doporučují následující:

S vyhrazeným pracovním prostorem nelze obchodovat.

Chtěli byste mít svou vyhrazenou pracovní stanici, která je tichá, poblíž okna a poblíž zásuvek. Děkujete si za zřízení tábora, kde máte přístup k přirozenému světlu. Navíc umístění stolu vedle zásuvek vám umožní zbavit se nutnosti používat tyto nevzhledné prodlužovací kabely.

Pohodlně se usaďte

Pokud chcete věci napravit, budete muset sedět jako profesionál. Ujistěte se, že vaše nohy jsou rovnoběžně se zemí a chodidla jsou na podlaze. Pokud to není možné, popadněte krabičku a použijte ji jako opěrku nohou.

Dbejte na umístění monitoru

Monitor je vhodné udržovat v úrovni očí a umístit jej na délku paže. Pokud používáte notebook, možná budete chtít pořídit samostatnou klávesnici a myš. To vám umožní podepřít obrazovku do ideální výšky.

Chraňte se před sedací chorobou

V případě, že vás zajímá, „nemoc sezení“ nahrazuje nepříznivé účinky sedavého životního stylu. Odmítněte být někým, kdo je neustále připoután ke svému stolu. Když děláte přestávky, nezapomeňte se pohybovat, aby se vaše svaly mohly natáhnout a uvolnit.

Základní typy nábytku pro vaši vzdálenou kancelář

Udělejte si čas na výběr typů nábytku, které budete používat pro vaši vzdálenou kancelář, je nutností. Mějte na paměti, že je nutné hodně pečlivě naplánovat, abyste maximalizovali svůj prostor a optimalizovali ergonomii pracoviště. Prohlédněte si tyto typy nábytku, které musíte mít, které byste chtěli zahrnout do domácí kanceláře.

Nastavitelná pracovní plocha

Ušetřete si čas a starosti s úpravami notebooku, klávesnice, myši nebo monitoru. S nastavitelnou stojící pracovní plochou můžete mít možnost okamžitě zvýšit nebo snížit její výšku pouhým jednoduchým stisknutím páky.

Ergonomické stolní židle

Ujistěte se, že vaše židle neubližuje vašemu zdraví, aby řídila jasné bolesti těla, s nimiž se většina obyvatel stolu pravidelně potýká. Pořiďte si ergonomickou stolní židli, která vás vrátí zpět a umožní vám klouzat ze strany na stranu, když se snažíte dosáhnout určitých věcí na stole, policích a zásuvkách.

Regály

Kromě toho, že jsou police plně funkční, mohou také způsobit, že vaše vzdálená pracovní stanice bude vypadat a cítit se důvěrněji. I když si můžete vybrat, že budete mít na stěnách vestavěné police, máte také možnost držet se tradičních volně stojících knihoven.

Registrační skříňky

Pokud nemáte správné úložiště souborů, nemůžete pracovat efektivně. Ať už se rozhodnete pořídit si boční skříň na spisy, standardní dvoupatrovou skříň na dopisy nebo na dvě zásuvky v zákonné velikosti, je na vás. Nezapomeňte na prostor, který máte, protože kartotéky mohou být obrovskými lovci vesmíru.

Více místa

Vzhledem k tomu, že pro váš prostor pro přestávky je zjevně zapotřebí další sezení, možná budete chtít získat čalouněnou pohovku. Nebojte se; váš pokoj navíc nebude vyžadovat spoustu místa před ním.

A co transformovatelný nábytek

Transformovatelný nábytek je ideální pro ty, kteří žijí v menších prostorech, jako jsou drobné domovy a mikropodlažní byty. Pokud se věnujete mikro-životnímu stylu, klíčem k vychutnání si menší uhlíkové stopy při optimalizované vzdálené kanceláři je výběr správného transformovatelného nábytku. Správné kousky mohou způsobit, že se zmenšený život bude zdát větší než život.

Vzhledem k tomu, že návrháři nábytku přijali koncept bydlení v malém, mnoho z nich přichází s kousky, které tento životní styl doplňují. Umožňují malé domácí kanceláři vybavit rozkládací pohovku, konferenční stolek, který lze sklopit do stojanu na notebook, a další!

Největší výhody vzdálené práce

Když společnosti z celého světa přijaly politiku vzdálené práce, aby zpomalily šíření koronaviru, začátkem roku 2020 se stal nepopiratelný nárůst statistik práce na dálku. Zaměstnavatelům i zaměstnancům stejně nezbývá než se vydat cestou v této době velkých otřesy. Výsledky jsou naštěstí pro obě strany pozitivní.

Zaměstnavatelé mohou najmout ty nejlepší talenty.

Díky virtuálnímu zaměstnání se společnosti již neomezují pouze na určitá geografická umístění. To znamená, že jim nic nebude bránit v najímání kvalitních nezávislých pracovníků a specialistů z jakéhokoli koutu světa. Vytváření týmů, které pokrývají více časových pásem, umožňuje podnikům rychle reagovat na zákazníky, zvyšovat pokrytí jejich zranitelných aktiv a průběžně postupovat v jejich projektech.

Je to nákladově efektivní

Uspořádání práce na dálku nebude vyžadovat, aby si zaměstnavatelé pronajali nebo koupili kancelářský prostor nebo utratili více peněz za instalaci kancelářského vybavení. Navíc se nebudou muset starat o poplatky za služby a údržbu budov, aby udrželi provoz své fyzické kanceláře. Virtuální zaměstnání rovněž způsobí, že zaměstnanci ušetří více peněz, protože nebudou muset natankovat, nakupovat jídlo nebo investovat do kancelářského oblečení.

Zvyšuje udržení zaměstnanců.

Věděli jste, že tři čtvrtiny respondentů uvedly, že práce na dálku jsou jedním z největších nepeněžních způsobů, jak mohou společnosti udržet retenci zaměstnanců? Ti, kteří pracují na dálku, tvrdí, že s tímto druhem uspořádání si mohou užít mnohem většího pocitu rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. S vyšší mírou retence přichází nižší fluktuace zaměstnanců a méně chyb při zapalování.

Zvyšuje produktivitu

Zaměstnanci, kteří pracují v tradičních kancelářích, se stávají obětí několika rozptýlení, která jim zabírají spoustu času. Tato rozptýlení by mohla zahrnovat další minuty strávené klábosením se spolupracovníkem v odpočívárně nebo zatahováním do kancelářské politiky. Tato rozptýlení mohou přispět k pracovnímu stresu, který nakonec povede k nižší produktivitě, morálce i vyšším odchodům.

Na druhou stranu jsou ti, kteří pracují z domova, nuceni podniknout další kroky k prokázání transparentnosti, pokud jde o jejich každodenní úkoly. Vzhledem k tomu, že vzdálení pracovníci mají tendenci řídit svou každodenní práci, mohou zaměstnavatelé s mikrosprávou skoncovat. Díky týmům produktivních vzdálených pracovníků by byla mnohem menší potřeba pravidelného odbavování hovorů nebo zbytečných setkání.

Zaměstnanci mají flexibilitu.

Jelikož není třeba dojíždět, nebudou muset na cestě na nebo ze svého pracoviště sedět v hustém provozu. To znamená, že mohou trávit více času se svými rodinami. Flexibilní pracovní plán jim navíc umožňuje dělat si tolik potřebné přestávky, které mohou zahrnovat rychlé setkání s kamarádem nebo návštěvu tělocvičen.

Závěr

Vzdálení pracovníci mohou být inovativnější, angažovanější a produktivnější, pokud vědí, jak založit vzdálenou kancelář, která je pro ně ideální. Vytvoření správného pracovního prostředí na dálku může vyžadovat hodně pečlivého přemýšlení, ale všechny výhody za to stojí.

Hledáte odborníka, který vám pomůže nastavit efektivní a efektivní vyhrazený pracovní prostor? Spojte se s námi v Mila Design. Specializujeme se na navrhování a výrobu vysoce kvalitního kancelářského nábytku, kabinetního nábytku a dalších individualizovaných projektů.