Jak koupit dobrou sekční pohovku? Zkontrolujte 3 faktory

Existují pouze tři faktory, které je třeba zvládnout: jak si koupit dobrou sedací soupravu. Jsou to velikost, typ a konfigurace sekce. Pokračujte ve čtení níže, abyste pochopili, proč vám pomohou zajistit, abyste pro své potřeby získali správnou sekci.

Než však budete pokračovat, doporučujeme zkontrolovat tento seznam nejlepších výrobců pohovek. Koneckonců musíte při nákupu pohovky znát spolehlivé značky. A s sekcí chcete značku, která vám poskytne nejlepší hodnotu za peníze.

Průvodce nákupem konečné sekční pohovky

Velikost

 • Zvažte velikost místnosti, protože příliš velký nebo příliš malý průřez může ovlivnit celkový vzhled a pohodlí uživatelů
 • Díky velmi malému průřezu v prostorné místnosti může vypadat nedokončený a prázdný
 • Díky nadměrné sekci v malé místnosti bude oblast vypadat přeplněná
 • Velikost sekce by pro vás měla být pohodlná pro přesun pohovky malými dveřmi a dalšími cestami, se kterými se setká po dodání nebo potenciálním stěhování
 • Nejlepší sekční pohovka doplňuje nejen velikost místnosti, ale také očekávané využití
 • Zvažte počet lidí, kteří budou sekci často používat, aby byla dostatečně velká na to, aby poskytla dostatek míst
 • Sekce by měla mít správnou velikost, aby vyhovovala uživateli, například jeho výška a další polohy při lenošení

<~~~~~~~~~~~~~~~~ Typ Typ <<

 • Existují různé typy sekčních pohovek, od křivých, šikmých a lehátkových.
 • Pohovka ve tvaru písmene L je ideální pro ty, kteří chtějí ubytovat více než tři osoby
 • Pohovka ve tvaru U je ideální pro majitele domů, kteří často mají hosty, protože sedadla umožňují lepší konverzaci
 • Zakřivená sekční pohovka bude skvělá pro velké prostory nebo pro ty, kteří chtějí v obývacím pokoji plavat na gauči
 • Nejlepší typ sekce pro ty, kteří často odpočívají v obývacím pokoji, je sekce lenošky, protože má prodlouženou část pro protažení

<~~~~~~~~~~~~~~~~~ Konfigurace
 • Rozhodněte se pro model, který vám umožní převrátit sekční sedací soupravu, chcete-li v její poloze všestrannost
 • Některé sekce lze překlopit zprava doleva a naopak
 • Chcete-li mít nad umístěním nábytku větší kontrolu, měli byste si pořídit model, ve kterém můžete jednotlivé části rozebrat a u každého kusu změnit místo
 • Ti, kteří chtějí ušetřit místo, mohou uvažovat o sekční sedací soupravě, která slouží zároveň jako rozkládací gauč, takže ji v případě potřeby můžete proměnit v postel
 • Některé z nejlepších značek polohovacích sedaček nabízejí také sekční modely, pokud uvažujete o kusu nábytku, který takovou funkci umožňuje

Jsou pohovky ve tvaru L dobrý nápad?

Několik nápadů na umístění

Sekční lehátka ve tvaru L jsou fantastickým nápadem bez ohledu na váš obývací pokoj. Majitelé domů často předpokládají, že tento typ pohovky bude vypadat ohromně, pokud nemáte velký pokoj. Pohovky ve tvaru písmene L však lze tradičně umístit na zeď nebo uprostřed oblasti, a ne jen na roh.

Pokud se chcete dozvědět více, zde je návod, jak zařídit sekci v malém obývacím pokoji.

Divize místnosti

Dalším důvodem, proč je pohovka ve tvaru L dobrým nápadem, je použít ji k rozdělení místnosti. Ti, kteří mají otevřený půdorys, mohou rozlišit různé oblasti místnosti pomocí sekčního gauče jako bariéry. Můžete dokonce ozdobit a uspořádat za gaučem, abyste co nejvíce využili prostor.

Například přidáním stolu a několika židlí vytvoříte za televizní sekcí mini bar. Velikost pohovky může také oddělit odpočinkovou část od kuchyně.

Mám si pořídit sekční nebo dvě pohovky?

Primárním hlediskem při rozhodování mezi pořízením dvou pohovek nebo sekcí je váš dostupný prostor. Bude například místnost vypadat uzemněně, pokud použijete dvě pohovky, nebo bude působit soudržněji a bude mít pouze jednu sekci? Pamatujte, že existují také oddíly, které můžete rozebrat nebo změnit konfiguraci.

V některých místnostech mohou dvě pohovky vypadat atraktivněji, zejména pro sociální interakce. Můžete je mít paralelně a vše spojit se stylovým rozkládacím stolem uprostřed. A nakonec si představte, jak bude váš provoz proudit s oběma možnostmi, protože chcete dostatek prostoru pro pohyb lidí.

Jaká je dobrá cena za rozkládací pohovku?

Rozumné cenové rozpětí pro sekční pohovku se pohybuje mezi 1200 až 3000 dolary. Pamatujte, že platíte za kvalitní materiály a řemeslné zpracování, takže gauč zůstane v dobrém stavu po dlouhou dobu. Kromě toho jsou sekční pohovky větší než vaše sedačky, takže lze očekávat, že budou pěkně drahé.

Chcete při nákupu gauče ušetřit více? Pomůže, když znáte nejlepší čas na pořízení sedačky. Navíc během těchto měsíců můžete při návštěvě obchodů získávat slevy a další promoakce.

Závěr

Nákup sekčního gauče není tak zastrašující, jak se zdá. V tomto článku jste se dozvěděli, jak koupit dobrou sekční pohovku pomocí tří faktorů. Jsou to velikost, typ a konfigurace sekce.

Pomocí těchto faktorů byste měli rychle nakreslit otázky nebo vytvořit kritéria pro přistání nejlepšího sekčního gauče. Doufáme, že jste se toho hodně naučili, a pokud chcete vědět více, nechte nás mluvit v komentářích!