Jak dezinfikovat křeslo: 10krokový snadný způsob

Ležadlo je velký kus nábytku, který najdete v mnoha domácnostech. Lehátka se obvykle používají k lenošení a sledování televize, ale mají také potenciál uchovávat bakterie a jiné organismy díky tomu, jak sedí šikmo.

Následující článek vám poskytne 10 kroků, které pomohou dezinfikovat křeslo, aby vám ze sezení na něm nebylo špatně!

Takto dezinfikujete lehátko

– Otřete sedadlo a okolní oblasti směsí teplé vody, mýdla na nádobí a oleje z čajovníku nebo jiného antibakteriálního čističe.

– Lysol nastříkejte na všechny povrchy (včetně zad). Ujistěte se, že nanesete dostatečné množství, aby mohlo vsáknout do prasklin. Nechte působit pět minut, než setřete přebytečnou tekutinu.

– Nastříkejte Lysol na opěrku hlavy a opěradlo židle. Ujistěte se, že nanesete dostatečné množství, aby mohlo vsáknout do prasklin. Nechte působit pět minut, než setřete přebytečnou tekutinu.

– Vysajte všechny volné nečistoty, vlasy nebo chlupy vysavačem vybaveným kartáčovým nástavcem – to pomůže uvolnit některé z těch tvrdohlavých drobků.

– Vlhkým hadříkem otřete sedadlo a okolní oblasti teplou vodou, mýdlem na nádobí a olejem z čajovníku nebo jiným antibakteriálním čisticím prostředkem. Snažte se nepoužívat příliš mnoho, aby vám látku nevysušila!

– Pokud máte před lehátkem plošný koberec: vysajte všechny volné nečistoty, vlasy nebo chmýří pomocí vysavače vybaveného kartáčovým nástavcem a k čištění použijte teplou vodu, mýdlo na nádobí a čisticí prostředky na bázi oleje z čajovníku. oblastní koberec.

Co je to dezinfekce křesla?

Dezinfekce lehátka je více než jen čištění. Je důležité zajistit, aby si vaše rodina a hosté nepřinesli do domu špínu nebo choroboplodné zárodky poté, co už hodiny sedí na infikovaném povrchu. Než je pustíte zpět dovnitř, vyperte všechny jejich oděvy, boty, tašky atd. V horké vodě.

– Pro samotnou židli: pomocí vysavače odstraňte uvolněný prach a nečistoty a poté setřete antibakteriálním čisticím prostředkem nebo čisticím prostředkem na bázi oleje z čajovníku. Pokud má vaše křeslo opěrku nohou, lze tyto kroky použít také!

Výhody dezinfekce lehátka

– Dezinfekce křesla v obývacím pokoji pomůže předcházet nemocem ve vaší rodině a hostům.

– Pomáhá také zabránit šíření bakterií z jednoho povrchu na druhý, například jak byste mohli něco přenést na desku na podlahu, pokud nebyla nejprve dezinfikována.

– Je méně pravděpodobné, že do svého domu přinesete špínu nebo choroboplodné zárodky, pokud budete rychle uklízet.

– Je zdravější trávit čas na koberci nebo nábytku, než sedět a dýchat všechny tyto zárodky, když se necítíte dobře.

– Čím častěji lze dezinfikovat předměty pro domácnost, jako jsou gauče, židle, polštáře, koberce atd., Tím lépe.

– Dezinfekce židle do obývacího pokoje pomůže předcházet nemocem u vás a hostů, které by mohly být způsobeny bakteriemi, které by mohly jíst jídlo na kontaminovaném povrchu nebo se dotýkat zvířat blechami.

Jak vyčistit křeslo

Ležadlo je kus nábytku, který najdete v mnoha obývacích pokojích po celé zemi. Často jsou vyrobeny z tkanin, pěny a kovových nebo dřevěných rámů, díky nimž jsou náchylné k usazování nečistot a také roztočů a alergenů, jako jsou všechny pohovky. Budete si chtít zvyknout na to, že budete udržovat čistotu a svěží vůni.

Za prvé, jak se zbavíte roztočů? Gauč můžete vysávat jednou nebo dvakrát týdně – pokud je to možné, použijte vysavač odolný proti alergiím. Většina vysavačů pro domácnost bude fungovat, ale vždy se ujistěte, že v blízkosti vysavače nejsou malé děti ani domácí zvířata.

Roztočů se můžete také zbavit odstraněním polštářů z gauče a jejich vypráním v horkém cyklu saponátem, poté je několik hodin sušte, než je znovu položíte na lehátko

Jak vysávat lehátko

Nejlepší způsob vysávání křesla je odshora dolů. Začněte na zadní straně gauče a postupujte směrem dopředu, pokud je to možné, použijte ruční nástavec pro úzká místa nebo kolem tlačítek na sedadlech.

Vysajte všechny polštáře, které byly odstraněny, pomocí vysavače na čalounění, který má kartáče speciálně určené pro tento účel.

Nezapomeňte také vysát boky a zadní část lehátka, včetně všech odkrytých švů, kde se časem může snadno nahromadit prach.

Jak zabránit vzniku skvrn a trhání na koženém křesle

#1. Chraňte kůži.

Kůže je jemná tkanina, kterou lze snadno poškodit jak rozlitím kapaliny, tak poškrábáním způsobeným čištěním. Kůže nemá žádnou přirozenou odolnost vůči kapalinám, protože je porézní, takže se ujistěte, že nebudete mít gauč v oblastech s vysokým provozem, jako jsou kuchyně nebo obývací pokoje, kde dochází k rozlití.

Čištění kůže je choulostivý proces, ale existuje mnoho tipů a triků, jak pohovku vyčistit, aniž byste ji dlouhodobě poškodili.

Skvělý způsob, jak chránit kůži před skvrnami nebo jiným poškozením během čištění, je starý ručník pevně omotaný kolem opěrek opěradla, než je začnete stříkat dolů.

Než začnete čistit, můžete kůži lehátka také zakrýt silným ručníkem, což pomůže zabránit náhodnému poškrábání.

Kůže je velmi citlivá, takže se ujistěte, že pokud používáte elektronický čistič nebo cokoli jiného než vodu a mýdlo na čištění gauče,