Existují tři kroky, které můžete zkontrolovat, abyste se dozvěděli, jak správně dezinfikovat koženou sedací soupravu. Budeme hovořit o osvědčených postupech, jak zabránit růstu choroboplodných zárodků a mikrobů na vašem oblíbeném koženém nábytku. A pokud si myslíte, že dezinfekční prostředky jsou pro kůži bezpečné, pokračujte ve čtení níže.
Proč ale potřebujeme dezinfikovat koženou sedací soupravu? Správná dezinfekce gauče je pro naše zdraví zásadní, protože se používá často. Naučit se dezinfikovat pohovku však bude vyžadovat různé techniky podle materiálu, který máte na nábytku.
Jak dezinfikujete koženou pohovku?
Krok 1. Vyvětrejte místnost
Otevřete dveře a okna místnosti, abyste umožnili cirkulaci vzduchu. Pomůže to při snižování virových částic a také jeden z účinných způsobů, jak dezodorizovat koženou sedací soupravu. Chcete také vždy pracovat v dobře větraném prostoru, když používáte čisticí prostředky na kožený nábytek, který vám pomůže uschnout a vyhnout se růstu plísní, což je další zdravotní riziko.
Další postup údržby, který můžete pro svou pohovku udělat, je občas ji vzít ven. To platí pro všechny materiály, ale pouze pokud není vlhké nebo vlhké počasí. Je také zbytečné umístit pohovku přímo na sluneční světlo, protože může vyblednout čalounění, zejména kůže.
Krok 2. Otřete kožený gauč
Nechte pohovku rychle vysát, abyste odstranili nahromaděné částice na povrchu a štěrbinách. Někteří lidé jsou také alergičtí na prach, takže je nejlepší gauč vyčistit s maskou. Po dokončení vysávání setřete nábytek vlhkým hadříkem místo toho, abyste jej postříkali tekutinou, která může kůži nasytit.
Připravte čisticí roztok z vody a nekyselého mýdla v poměru 3: 1. Některá mýdla mají antibakteriální vlastnosti, takže při úklidu můžete efektivně setřít choroboplodné zárodky na kožené sedačce. Vlhký hadřík však vždy vyzkoušejte na malém místě pohovky a po minutě nebo dvou zjistěte, zda dojde k nějaké reakci, aby nedošlo k poškození materiálu.
Krok 3. Vysušte kůži na vzduchu
Po dezinfekci koženého gauče odstraňte zbytky mýdla dalším hadříkem navlhčeným v teplé vodě. Někteří také zmiňují horkou vodu, ale pamatují si, že kůže se při vysokých teplotách může zničit. Pokud je vaše kůže odhalená a opravdu ji potřebujete hloubkově dezinfikovat, můžete rychle použít horkou vodu nebo fén.
Neprodlužujte působení tepla na pohovce. Po čištění pohovku důkladně vysušte na vzduchu. A nakonec nezapomeňte gauč kondicionovat a zvlhčit správným koženým výrobkem, abyste zabránili poškození v důsledku sucha.
Jak dezinfikovat falešnou koženou pohovku
Pokud vaše kožená sedačka nepoužívá pravou kůži nebo kůži vyrobenou ze zvířecí kůže, možná máte do činění s prošívanou nebo PU kůží. Protože je vyroben z plastu, nemusíte být tak pečliví při jeho dezinfekci. Není porézní jako pravá kůže; při použití s lihovými čističi se nezničí.
Můžete použít lysolové ubrousky na koženém gauči?
Je lepší vyhýbat se dezinfekčním ubrouskům nebo dokonce dezinfekčním sprejům na čištění a dezinfekci kožené sedačky. Pamatujte, že kůže reaguje jako kůže a součásti takovýchto produktů ji mohou vysušit, vyblednout nebo obarvit. Rovněž riskujete poškození povlaku na povrchu kůže, který jej chrání.
Můžete vyčistit kůži octem?
Bílý ocet může působit jako dezinfekční prostředek, ale musíte jej na koženou sedačku používat opatrně, podobně jako alkohol. Pamatujte, že tyto tekutiny mohou při delším používání vysušit koženou sedací soupravu. Pokud je ale vaše pohovka odhalená a potřebuje silnější řešení, můžete naředit ocet vodou a zpracovat ho na gauči měkkým hadříkem.
Nezapomeňte vždy na hadřík vymačkat přebytečnou tekutinu a pracovat po částech. Poté zbytky octa odstraňte dalším vlhkým hadříkem a následně suchým hadříkem, abyste urychlili proces sušení. A nakonec pohovku upravte tak, aby obnovila vlhkost.
Můžete čistit kůži alkoholem?
Alkohol je správným dezinfekčním prostředkem, zejména při řešení rizikových podmínek nábytku, jako je čištění trusu myší ze sedačky. Na kůži však musíte opatrně použít třecí alkohol, protože ten může materiál vysušit nebo poškodit povlak a barvivo na povrchu. Zřeďte vodou a použijte roztok pouze v případě skutečné potřeby.
Existuje dezinfekční sprej na kožený nábytek?
Neexistuje žádný specifický dezinfekční sprej na kůži, protože populární dezinfekční prostředky jako Lysol, třecí alkohol nebo dokonce ocet mohou materiál vysušit. Kožený gauč však můžete vždy udržovat bez choroboplodných zárodků pravidelným čištěním pomocí vysavače a správného čističe kůže. Udělejte ze zvyku také větrat místnost, abyste omezili virové částice uvnitř.
Závěr
A to je vše! V tomto článku jste se dozvěděli, jak správně dezinfikovat koženou sedací soupravu, a ukázalo se, že k tomu použijete mýdlový roztok. Jeho antibakteriální vlastnosti vám umožní setřít choroboplodné zárodky a mikroby z povrchu.
Je však nutné klást důraz na používání octa nebo alkoholu, pouze pokud je to nezbytné. A nakonec nezapomeňte pohovku vždy navlhčit, aby nedošlo k poškození materiálu.