Jak deaktivovat otočení na židli

Otočná židle je skvělý způsob, jak si pohodlně sednout a otočit se, abyste si s někým popovídali nebo na něčem pracovali. Jak ale deaktivujete otočení židle?

Ve skutečnosti to není tak těžké! Můžete vyšroubovat šroub na spodní části židle nebo pomocí vrtačky jej provrtat. Tento blogový příspěvek vám ukáže, jak deaktivovat otočení na židli v pěti jednoduchých krocích!

Kroky k deaktivaci otočení na židli

Krok první: Odstraňte šroub na základně židle – Na židli položte ručník, abyste jej nepoškrábali nebo nepoškodili. Najděte šroub na spodní části židle a odšroubujte jej pomocí křížového šroubováku. Při tom můžete chtít použít rukavice, protože některé šrouby mají ostré hrany, které mohou způsobit zranění.

Krok dva: Vrtání šroubem – Jakmile šroub odstraníte, umístěte jej na bezpečné místo, aby se neztratil. Pokud má vaše židle kovovou základnu, použijte vrtačku s vrtákem vhodné velikosti a vyvrtejte střed místa, kde byl dříve umístěn šroub. Možná budete chtít použít vrták do kovu, protože tyto budou účinnější než použití univerzálního vrtáku.

Krok třetí: Vrtání otočným bodem – Někdy jsou na spodní části židle dva šrouby, jeden vpředu a jeden vzadu. Pokud to máte takto nastavené, vyšroubujte oba šrouby a umístěte je na bezpečné místo. Poté budete muset provrtat otočný bod mezi vašimi dvěma šrouby pomocí vhodné velikosti bitu, podle toho, jak hluboko jsou vyvrtány do základny vaší židle.

Krok čtvrtý: Vrtání přes čalounění – Pokud nemáte vůbec žádné šrouby a místo toho pouze pěnové polstrování nahoře, budete chtít nejprve provrtat polstrování pomocí svého ostrého kovového bitu. Budete chtít použít větší bit, než jak hluboko jsou vyvrtány do základny vaší židle, abyste měli nějaký prostor pro chyby v případě, že není zarovnán dokonale rovně nahoře, a pak jděte úplně dolů, dokud znovu nenarazíte na dřevo.

Krok pátý: Znovu připojte podložku na nábytek – Až provrtáte polstrování, budete muset znovu připevnit podložku na nábytek, pokud nebyla při demontáži odstraněna.

Krok šestý: Přišroubujte židli k sobě – ​​Nyní, když jsou provedeny všechny potřebné kroky, můžeme židli sešroubovat zpět tím, že obrátíme, jak jsme ji na prvním místě rozebrali.

Krok sedmý: Otestujte si židli, abyste zjistili, zda se stále otáčí – Nyní, když by měla být vaše židle sestavena a otočný čep byl deaktivován, pokračujte a vyzkoušejte, jak funguje, abyste se ujistili, že jste před opětovným použitím nebo vložením zcela spokojeni s tím, jak to dopadlo pryč nadobro. Možná budete muset provést nezbytná nastavení, například jak těsný nebo jak jej ztratit a jak velkou sílu musíte použít.

Krok osmý: Odložte své nástroje – Nyní, když byla vaše židle úspěšně deaktivována, odložte všechny své nástroje, aby byly organizované a nepřekážely, dokud nebudou znovu potřeba, aby se neztratily nebo ztratily umístění.

Krok devět: Znovu sestavte židli – Nyní, když je vaše židle zcela deaktivována, pokračujte a vraťte vše zpět, jak to bylo dříve, abyste mohli v případě potřeby otočný čep znovu použít. Až budete hotovi, znovu zkontrolujte, zda nic nezůstalo stranou.

Krok deset: Zajistěte, aby obratlík správně fungoval.

Jak zamknete otočné křeslo?

#1. Pomocí plochého šroubováku nebo klíče povolte matici na opěradle židle ve čtyřech bodech kolem ní.

#2. Uvolněte každý bod asi o půl palce a poté znovu utáhněte jejich vrácením do původní polohy, ale opíráte se proti směru hodinových ručiček místo proti směru hodinových ručiček, aby byly těsnější než dříve. To bude fungovat pouze v případě, že židle nebyla delší dobu používána.

#3. Pokud plánujete nechat židli na veřejném prostranství, použijte visací zámek, aby se znovu neotočil.

#4. Ujistěte se, že když utáhnete každý šroub tak, že se o ně opřete ve směru hodinových ručiček, jsou dostatečně utaženy, aby nedošlo k prokluzu.

#5. Utáhněte šrouby v každém bodě tak, že se o ně opřete ve směru hodinových ručiček a poté je opět utáhnete v původní poloze.

#6. Nyní budete mít židli, kterou nelze otáčet. Pokud plánujete používat židli doma, nezapomeňte pravidelně dotahovat matice, protože se mohou časem uvolnit.

#7. Šroubovák je obvykle nejlepším nástrojem pro tuto práci, ale klíč může být nutný, pokud jsou opravdu pevně přilepení.

Nezapomeňte zkontrolovat, jak byste měli utahovat šrouby podle toho, jak dlouho se vaše židle používá; jedno volné vlákno může vést k tomu, že se časem vrátí zpět a úplně se ztratí.

Jak odemknete otočnou židli?

Řetězový zámek je snadný způsob, jak deaktivovat otočení na židli.

Budete muset najít jeden s odpovídajícími šrouby, takže se ujistěte, že jsou jak kovové, tak ne plastové.

Lze je najít ve většině železářství v malých nebo středních velikostech podle toho, jak daleko od sebe je chcete umístit.