Jak dát pohovku a sedadlo do malého obývacího pokoje

Takže jste se přestěhovali do malého bytu s malým obývacím pokojem. Není to však konec světa. Někteří lidé se dokonce domnívají, že menší obývací pokoj bude příjemnější a pohodlnější než větší, takže byste mohli mít štěstí. Ale je tu jeden menší problém, který musíte vyřešit, jak dát pohovku a sedačku do malého obývacího pokoje?

Rozdíl mezi pohovkou a sedačkou

Pohovky a sedačky jsou jen dva z mnoha typů nábytku, který najdete v obývacím pokoji domu. K popisu tohoto typu nábytku se používá řada termínů, včetně gauče, pohovky a pohovky.

Pokud jde o výběr toho, co dát do svého domova, na drobných detailech záleží pro někoho, kdo si cení současně užitku, pohodlí a estetiky.

Pohovka a sedačka je navržena tak, aby seděla více než jedna osoba najednou. Oba existují po celá staletí a vyvinuly se do pohodlí, o čemž svědčí různé čalounění používané při výrobě těchto kusů nábytku.

Navzdory zmatení terminologie mezi nimi existují rozdíly. Nejviditelnějším rozdílem je samozřejmě velikost, ale existují také rozdíly v jejich zamýšleném účelu a historii.

Vyrobeno pro pohodlí, o čemž svědčí různé čalounění používané při výrobě těchto kusů nábytku. Navzdory zmatení terminologie mezi nimi existují rozdíly. Nejviditelnějším rozdílem je samozřejmě velikost, ale existují také rozdíly v jejich zamýšleném účelu a historii.

V malé místnosti může být rozložení pohovky a sedačky lásky dekorativním problémem. Vytvoření funkčního a esteticky příjemného rozvržení bez pocitu úzkosti vyžaduje trochu předem pojatého designu.

Zadejte rozměry svého pokoje a nábytku. Můžete to udělat ve virtuálním plánovači místností online. Hrajte s různými aranžmá, než začnete stěhovat nábytek.

Když je omezený prostor, zdá se, že nemáte mnoho možností umístění pohovky a sedačky. Možná to byla pravda v minulosti, ale už tomu tak není. Možnosti jsou neomezené.

Zde jsou některé z nejlepších možností, které byste měli zvážit při umístění pohovky a sedačky do malého obývacího pokoje.

Udržujte překážky mimo vjezdy.

To znamená, že lidé, kteří vstupují do vašeho obývacího pokoje a vystupují z něj, nebudou muset klouzat, skotačit nebo míchat, protože jste si uspořádali nábytek. Ujistěte se, že mezi nábytkem a východy je dostatek místa.

Zmenšete velikost pohovky a sedačky

Nábytek do obývacího pokoje se skládá z více než jen pohovek a objemných křesel v plné velikosti. Jak se městský život stává populárnějším, výrobci nabízejí nepřeberné množství možností menšího vybavení.

Protože průměrná velikost místnosti byla v minulosti obvykle menší, jsou obchody se starožitnostmi vynikajícím místem k hledání drobného nábytku. Do vašeho prostoru může být vhodná malá pohovka a sedačky.

Pro nejotevřenější pocit zvolte zeštíhlené sedadlo lásky nebo drobnou pohovku s čistými liniemi a odhalenými nohami.

Dvě pohovky jsou vhodnější než jedna

Tradiční kombinace pohovky a sedací soupravy zabere více místa než dvě malé pohovky. Pohovka a jediná židle ve volné konfiguraci ve tvaru písmene L je další možností, kterou je třeba zvážit. Vyberte si ty s úzkými pažemi a štíhlými zády, protože budou zabírat méně místa.

Uspořádání ve tvaru písmene U

Uspořádání nábytku ve tvaru písmene U vyžaduje přidání jednoho nebo dvou dalších sedadel. Začněte uspořádáním pohovky ve tvaru písmene L a sedací soupravou vytvořte rozložení ve tvaru „U“.

Naproti pohovce položte malý přízvukový stůl obklopený dvěma drobnými přízvučnými židlemi. Tento design má uspořádání ve tvaru U s jednou otevřenou stranou. Pokud dáváte přednost, můžete nahradit dvě drobnější židle a menší stůl o něco větším křeslem a přízvukem.

I když toto uspořádání eliminuje sedadlo, nahrazuje jej větší, pohodlnější židlí.

Hranaté uspořádání

Čtvercové uspořádání sedadel umožňuje intimnější konverzaci. Chcete-li vytvořit rozložení nábytku ve tvaru čtverce, umístěte pohovku a sedačku proti sobě, s párem odpovídajících židlí proti sobě.

Ve středu uspořádání slouží velký kulatý pohovka jako praktická deska stolu pro občerstvení a nápoje. To eliminuje potřebu dalších koncových stolů, takže malá čtvercová místnost vypadá větší a otevřenější. Slouží také jako místo odpočinku pro unavené nohy.

Závěr

Bez ohledu na to, jak umístíte obývací pokoj, dbejte na to, aby se vaše rodina a styl pečlivě odrážely. Ať už je to rozmístěné, útulné posezení, nadčasové a elegantní kousky jsou zařízeny do vašeho domova.

Uspořádání nábytku do malého obývacího pokoje může být obtížné, ale jakkoli se to může zdát překvapivé, malé obývací pokoje se často dají vyzdobit snáze než větší, zejména s rozpočtem. Hlavní, základní pravidlo designu platí stejně pro malý obývací pokoj, jako pro větší místnost.

Výběr pohovky a sedačky do malého obývacího pokoje může být obtížná hádanka. Omezený prostor omezuje vaše možnosti, ale se správným rozvržením můžete vytvořit funkční prostor, který bude vypadat větší, než je.