Jak daleko by měla být pohovka od televize? Nejlepší tip na blízkost

Odpověď na to, jak daleko by měla být pohovka od televize, se pohybuje od 4,5 do 10 stop. Probereme důvod této široké řady a jaký vzorec můžete použít pro velikost vaší televize. Pamatujte, že umístění pohovky by mělo být optimální nejen pro vizuální potěšení nebo estetiku místnosti, ale mělo by být také bezpečné pro vaše oči.

Kromě této příručky pro umístění pohovky si prosím přečtěte i tyto tipy, jak měřit pohovku ve vašem pokoji. Polohy nábytku samozřejmě nejvíce využijete, pokud pro začátek máte správnou velikost pohovky. Takže bez dalších okolků začněme!

Výpočet, jak daleko by měla být pohovka od televize

Optimální vzdálenost vaší pohovky od televize by měla být trojnásobek výšky televizoru . Dokonalou blízkost z gauče k televizi můžete získat také tak, že provedete měření úhlopříčky televizoru a vynásobíte jej jedním a půl . Pokud jsou tyto vzorce stále nepříjemné pro uživatele nebo velikost místnosti, konečný vzorec, který by vám měl poskytnout nejlepší umístění pohovky z televize, vynásobí každý palec velikosti úhlopříčky obrazovky

až 2,75 palce .

Rychlé vysvětlení, proč tyto vzorce fungují pro získání nejlepší blízkosti pohovky od televize, je proto, že chcete sedět dále od spotřebiče, čím je větší . Abyste se vyhnuli nepříjemným nepříjemnostem se sledováním, vytvořte si půdorys nebo určete velikost gauče nebo televize, abyste získali dostupné místo. Pamatujte, že vzdálenost od televize je zásadní pro potěšení ze sledování a zdraví vašich očí.

Jak daleko bych si měl sednout z 55palcové televize?

Pokud jde o tradiční model HDTV s rozlišením 1080p, můžete sedět kdekoli od 7 do 11,5 stop od 55palcové televize. Důvodem je to, že jeho poměr velikosti televizoru je mezi 1,5 až 2,5násobkem šířky úhlopříčky obrazovky. Naopak, pokud používáte modely 4K ultra HD, sedněte si 4,5 až 7 stop od 55palcového televizoru, protože jeho nejlepší pozorovací vzdálenost je pouze 1 až 1,5násobek šířky úhlopříčky obrazovky.

Jak daleko by měl být gauč od 65palcové televize?

Od 65palcového modelu HDTV s rozlišením 1080p můžete mít gauč ve vzdálenosti 8 až 13,5 stop. Ale co když používáte 4K TV? Můžete si k němu sednout blíže a mít pohovku kdekoli od 5,5 do 8 stop od televize.

Jak daleko bych měl sedět u televize 4K?

Ve srovnání s předchozími sadami HDTV s rozlišením 1080p můžete sedět blíže k televizi 4K. Důvodem je to, že poměr velikosti TV pro jednotku 4K je pouze 1 až 1,5násobek šířky úhlopříčky obrazovky. Bez ohledu na velikost nebo vzdálenost, kterou budete mít, byste si přesto měli vybrat blízkost, která vám bude příjemná.

Výpočet vzdálenosti gauče od televizoru 4K je důležitý pouze pro některé majitele domů, protože chtějí využít optimální zobrazovací kapacitu, kterou rozlišení 4k nabízí. Obecně platí, že můžete sedět ve vzdálenosti 3,5 až 10,5 stop od televize 4K v závislosti na velikosti televizoru. V úvahu však vezměte čistotu obrazu a potenciální namáhání očí, které vám pomohou dosáhnout nejlepší vzdálenosti.

Měla by být televize soustředěna na kupé?

Televize nemusí být vždy soustředěna na vaši pohovku. Místo toho to nechte trochu mimo střed, aby se to nestalo ústředním bodem v obývacím pokoji. Proč by ale televize neměla být soustředěna v gaučích?

Obývací pokoj je často místem, kde se potlouká většina hostů. Uprostřed televize může ovlivnit kvalitu sociálních interakcí. Můžete si také pohrát s umístěním nábytku a v případě potřeby přemístit pohovku po místnosti.

Musí pohovka čelit televizi?

Žádné pravidlo neříká, že majitelé domů musí mít pohovku otočenou k televizi. Je to klasický přístup, ale můžete se také odchýlit od obvyklého. Zkuste například pohovku umístit kolmo nebo šikmo k televizi a uvidíte, zda se vám bude líbit

V dnešní době dokonce najdete rozvržení obývacího pokoje, kde je televize za gaučem. Když už jsme u toho, proč nemít konzolový stůl? Ozdobte rozkládací stůl za pohovkou, aby umístění spotřebiče stále vypadalo poněkud vyváženě a koordinovaně.

Je 65palcová televize příliš velká pro obývací pokoj?

65palcová televize není do obývacího pokoje příliš velká. Tato velikost je dokonce normou pro většinu majitelů domů. Minimální velikost obrazovky je 55 palců, ale 65palcový televizor je v podstatě pouze 55 palců široký, protože velikost obrazovky je stejně úhlopříčkou od rohu k rohu.

Závěr

Pokud máte televizi před gaučem, musíte vědět, jak vypočítat optimální blízkost. Znát odpověď na otázku, jak daleko by měla být pohovka od televize, závisí na typu vaší televize a osobním pohodlí. Můžete také použít tři vzorce, včetně vynásobení úhlopříčky měření televizoru jedním a půl.

Doufáme, že jste v tuto chvíli dosáhli nejlepší vzdálenosti od televize k gauči. Dejte nám vědět do komentářů, jestli se vám výsledek líbí.