Jak čistit italskou koženou sedací soupravu plus tipy pro péči

Máme dva kroky a pochopíte, jak vyčistit italskou koženou sedací soupravu. Postup je poměrně přímočarý, kdy stačí jen dostat ven trosky a poté utřít gauč. Budeme také diskutovat o domácích italských čističích kůže.

Ale než začneme, je pro vás italská kůže vůbec ideálním materiálem? Podívejte se do tohoto průvodce nákupem kožené sedačky, abyste věděli, na co se zaměřit. Pomůže vám také udržet materiál, pokud porozumíte některým terminologiím týkajícím se koženého nábytku.

Jak správně vyčistit italskou koženou pohovku

Krok 1. Vysajte italský kožený gauč

Začněte tím, že na vysavač nainstalujete nástavec na čalounění a použijete ho na italské kožené pohovce. Pracujte po částech a ujistěte se, že dosáhnete trhlin a trhlin mezi polštáři, opěradly a područkami. Obecně lze říci, že nejlepší metodou čištění italského koženého nábytku je vysávání, protože jej nemusíte často čistit.

Pamatujte, že italská kůže používá celozrnnou kůži, takže se k italské kožené sedačce chovejte, jako byste čistili celozrnnou sedací soupravu. Ale protože prošlo zeleninovým opalováním, bude kůže jemnější. Pravidelné vysávání odstraní nečistoty a usazeniny prachu na povrchu, které by mohly poškrábat gauč.

Krok 2. Italskou kůži zcela setřete

Pokud vaše italská kožená sedačka potřebuje hlubší čištění, můžete použít teplou vodu a jemné mýdlo, jako byste čistili jiné druhy kůže. Nejlepší je také zkontrolovat štítek péče o pohovku, zda neobsahuje nějaké konkrétní indikace. Výrobce může například doporučit konkrétní produkt pro typ použitého čalounění, protože ne všechny italské kůže jsou stejné.

Pro hloubkové čištění namíchejte teplou vodu a jemné mýdlo pro navlhčení měkkého hadříku z mikrovlákna. Poté celé kožené čalounění otřete a zbytky odstraňte suchým hadříkem. Poté upravte italskou kůži správným výrobkem a nechte ji uschnout.

Mějte však na paměti, že někteří italští výrobci kožených sedaček doporučují vyhnout se používání jakéhokoli koženého kondicionéru na nábytku, který používá kůži třídy 40 a třídy 50. Místo toho vždy zkontrolujte typ kůže, kterou máte, i když používáte speciálně upravené kožené výrobky.

Jaký je nejlepší čistič kůže pro italskou kůži?

Nejlepší čisticí prostředek na italský kožený nábytek bude doporučením značky, nebo pokud žádný nemá, je směs jemného mýdla a teplé vody. Nicméně vlhký hadřík vždy vyzkoušejte na malém místě, než jej použijete na celé pohovce. Vyhněte se také drsným čisticím prostředkům, které mohou materiál vysušit a vyblednout, a při čištění kapalinou nikdy italskou kůži nenasyťte.

Výrobkům, kterým je třeba se u italské kůže vyhnout

Navzdory mnohonásobným čisticím roztokům, které majitelé kůže přísahají, nechcete používat rozpouštědla, abrazivní čisticí prostředky, leštidla na nábytek, silné čisticí prostředky a dokonce ani sedlové mýdlo. Místo toho by váš výrobce měl do značky péče o pohovku zahrnout ideální postupy a produkty, aby byla vaše italská kůže v nejlepším stavu. I když je to jeden z nejtrvanlivějších materiálů, vyhněte se čištění bez výzkumu.

Jak se staráte o italskou kůži?

Odstraňování skvrn na italské kůži

Jakékoli rozlití na italské kožené pohovce vyřešte co nejdříve. Pamatujte, že kůže pochází ze zvířecí kůže, a bude obtížné ošetřit zaschlou skvrnu na porézní povrch. Přebytečnou tekutinu proto otřete papírovými utěrkami, ale netlačte na ni ani ji neutírejte, aby se nerozšířila.

Poté si připravte mýdlový roztok a skvrnu ošetřete zvenčí dovnitř. Povrch ihned otřete dalším suchým hadříkem a poté nechte italský kožený gauč uschnout na vzduchu. Nevystavujte jej slunečnímu světlu ani vysoušeči vlasů, aby uschly, protože vysoké teploty mohou materiál vyblednout.

Pokud máte co do činění se složitými skvrnami, jako je mastnota, budete potřebovat jiný přístup k odstranění skvrn od oleje z gauče. Bylo by také nejlepší přinést váš italský kožený nábytek ke specialistovi na kůži, pokud nemůžete skvrnu odstranit, než riskovat její další poškození.

Údržba italské kůže

Udržujte svůj italský kožený gauč někde, kde není příliš vlhko, vlhko ani horko. Tyto podmínky mohou poškodit materiál a způsobit problémy, jako je změna barvy, zápach nebo dokonce plíseň. Pohovku můžete vysávat týdně, abyste odstranili prach a zkontrolovali, jaký kožený kondicionér se doporučuje pro údržbu.

Úprava kožených výrobků je zásadní, aby nezaschly a neztratily svůj podpisový vzhled. Některé italské kožené sedací soupravy však doporučují kondicionovat dvakrát ročně, pokud používají kůži třídy 25 a 38. Kromě toho používejte pouze správný kondicionér a ne kutilské recepty z rostlinných olejů.

Jak dlouho vydrží italská kožená pohovka?

Předpokládaná životnost koženého nábytku je mezi 5 až 25 lety. Protože italská kůže používá nejlepší typ, lícová, měla by vydržet více než deset let. Trvanlivost vaší pohovky však bude záviset na typu italské kůže, kterou má, na vašem použití a celkové údržbě.

Závěr

Jedním z nejlepších materiálů pro čalounění nábytku je italská kůže. Nejprve však doufáme, že jste si pamatovali naše tipy a triky, jak vyčistit italskou koženou sedací soupravu. Vysávání by mělo stačit a k hlubšímu čištění můžete použít jemné mýdlo a teplou vodu.

Je nutné klást důraz na to, aby gauč nikdy nebyl vystaven vysokým teplotám a drsným čisticím prostředkům. Dokud si vždy přečtete pečovatelský štítek, nemusíte se starat o údržbu italské kožené sedačky. Doufáme, že to pomůže, a nezapomeňte si přečíst naše další průvodce ohledně koženého nábytku.