Historie Loveseats

Možná jste už slyšeli o pojmu loveseat. Pokud ne, pak je to jako pohovka nebo gauč, ale menší. To se hodí dvěma lidem. Divné, ale stále mají pro tento typ nábytku termín. Ale jak na to přišli? Pojďme se společně zabývat historií milostných sedadel.

Vraťme se v čase do roku 1728, kdy jste právě dokončili přípravu plesu na zámku Madame Hemingway. Jste oblečeni do devíti v oslnivém souboru, který obsahuje obruče a spodničku. Pokoušíte se, ale sedíte si na židli. Je to příliš těsné! Co by měl žebrák dělat? V té době se zrodilo sedadlo lásky.

Pohovka je židle pro dva, ale vypadá trochu jako gauč. Obecně to vypadá jako malá pohovka a lze ji pohodlně vybavit pro dvě osoby.

Jsou ideální pro příliš malé místo pro velkou pohovku, ale stále na ní musí sedět. Můžete jej také použít k přidání obrovské pohovky. Někteří jednotlivci jej využívají k přidání míst v ložnici.

Lásky minulosti se zdály zcela jiné a doslova navrženější než dnes. Obvykle to byla jen velká židle se dvěma sedadly, obvykle ve tvaru „S“. Posezení bylo opačné.

Historie Loveseats

Sedmnácté století

Pohovka byla původně vyvinuta na konci 17. století a byla určena pro dámy k posezení v obřích róbách, vrstvách, podložkách a šatech, které byly tehdy v módě.

Nejstarší milostné sedačky nebyly přeleštěny a nepodobaly se skutečným koženým gaučům, které dnes používalo mnoho lidí.

Místo toho to byla jen jednoduchá, poněkud významnější než typická sedadla z tvrdého dřeva, která dámám poskytovala pohodlí při sezení oblečená v akrech těžké látky.

Ženy začaly zjišťovat, že tato místa mají pro tyto ženy větší prostor. Prostor nyní nabídl párům příležitost sedět spolu a povídat si, aniž by někdo slyšel rozhovor.

Jaký je původ jména Loveseat?

Styly oblékání se v průběhu 18. a 19. století vyvíjely a staly se více přizpůsobivými. Na této sedačce „žena v šatech“ bylo najednou více místa a pohodlně se do ní vešli dva jedinci.

Páry mohou sedět a mluvit v polosoukromém prostředí, aniž by se obávaly, že je někdo pomluví. V důsledku toho se vyvinul termín „milostné sedadlo“ a tento kus nábytku získal romantický nádech.

Osmnácté až devatenácté století

Postupovala do 18. a 19. století a dámské šaty se scvrkly do štíhlých, rozměrnějších rób.

Sociální standardy upřednostňují slušnost a opatrnost, a relativní blízkost židlí tak zajišťovala izolaci párů, které mluví soud, aniž by byl ohrožen jejich původ. Takže vznikl název „loveseat“.

V Británii se stal symbolem elitářství, protože ve viktoriánské éře našli tyto malé pohovky pouze ve středních a vyšších třídách. Poté však tyto druhy pohovek zmizely na dělnických místech.

Pozdní devatenácté století

Během průmyslové revoluce na konci 19. století jim byly okamžitě vyrobeny razítka nábytku, které zavedly nové bohaté oblasti do mnoha regionů Anglie. Jejich styl a pohodlí nezabíraly příliš mnoho místa a často vyzařovaly.

Byly vytvořeny hlavně ve stylu ‚Chippendale‘, po Thomasi Chippendaleovi během 1700s. Jeho nábytek zahrnoval čínské a anglické vlivy.

Velmi se zajímal o gotické problémy, jako je tmavé dřevo a složité řezby. Díky mnoha sedadlům v lásce je tento starožitný styl stále módní i dnes.

Další fází, která vyšla ve čtyřicátých letech minulého století, byla budoárská milostná sezení. Jsou jedním z romantických ztělesnění této starobylé volby sedadla, dominantní v mnoha reklamních stylech, protože měkká sukně je jako obvykle pod nohama a za zády.

Byli stále romantičtí, ale hodnotní a okrasní; dát do ložnic a poblíž ultra-ženských šatů, dodalo eleganci několika obývacím pokojům a bylo umístěno jako známka jejich postavení v chodbách a vedlejších místnostech nejbohatších obyvatel Anglie.

Konec dvacátého století

Na konci 20. století byl romantismus láskyplného sedadla téměř pryč; byly to praktické předměty na ozdobu malých bytů a skromných nemovitostí, vyrobené ze silného, ​​robustního kovu a fádních textilií.

Autentické kožené pohovky a hedvábné sametové sukně byly kdysi minulostí, když designéři sedaček omezili konstrukci drobných sedaček v industriálním stylu.

Jednadvacáté století

V 21. století se nyní vrací potřeba luxusu a extravagance; milostné sedačky jsou nezbytné nejen kvůli jejich prostorné kapacitě, ale také kvůli jejich nadčasové eleganci.

Často přicházejí dokončit místnost jako součást třídílných apartmánů a jiných pohovek a poskytnout jednotlivcům prostor pro sledování televize nebo čtení knihy s jinou klíčovou osobou.

Můžete být umístěni v ložnicích, v zimních zahradách, kde se můžete dobře bavit s přáteli a rodinou, a v klasických obývacích pokojích, kde jsou všichni velmi vítáni. Jsou originální a přemýšlejí jako valentýnský dárek.

Závěr

Shrnutí historie milostných sedadel. Jedna věc je jistá: sedátko se po celou dobu výrazně vyvíjelo. Sedací soupravy často vidíme v nábytkových soupravách, které zahrnují obrovský gauč pro více míst k sezení a konferenční stoly.

Mezi další aplikace patří úspora místa na maličkých místech, kam by se obrovská sedačka nevešla. Už to není ústřední bod formálních seznamovacích procedur, ale zůstává to zábavná představa.