Domácí projekt DIY: Jak sestavit polohovací pohovku

Toto je perfektní kutilský projekt pro každého, kdo chce ušetřit nějaké peníze a pořídí si na míru vyrobenou rozkládací pohovku! Sestavení vám může zabrat méně než hodinu a bude stát méně než 200 dolarů. Při sestavování rozkládací pohovky postupujte podle těchto pokynů.

Kroky k sestavení pohovky Recliner

Krok 1. Změřte, jak dlouhá má být pohovka, a poté pomocí pily nařežte nohy. Umístěte je dohromady na sebe jedním šroubem z obou stran v jejich spoji. Nyní zašroubujte další dva šrouby skrz otvory, které již pro tento účel existují. Tady později připojíme ruce.

Krok 2. Jakmile jsou nohy nastaveny, změřte, jak daleko od sebe chcete, aby byly, a poté uřízněte další dva kusy dřeva. Tyto připevněte pomocí hmoždinky skrz otvory, které již byly pro tento účel vyvrtány v příslušné poloze.

Krok 3. Dále vezměte opěrnou desku a připevněte ji šikmo přes přední část nového rámu pohovky dvěma šrouby.

Krok 4. Nyní rozřízněte kus překližky na požadovanou velikost a připevněte jej dalšími čtyřmi šrouby na zadní straně rámu tak, aby byl v jedné rovině s deskou vpředu.

Krok 5. Vezměte další podpůrnou desku a položte ji šikmo přes zadní část nového rámu pohovky dvěma šrouby. Ten bude muset být menší než ten na přední straně.

Krok 6. Nyní změřte, jak daleko od každé nohy chcete, aby vaše podpůrné desky byly, a připevněte je dvěma šrouby v této vzdálenosti od sebe, aby unesly váhu nohou ležícího člověka, když sedí.

Krok 7. Nakonec vezměte desku na rameno a seřízněte ji na požadovanou velikost (nechcete, aby byla příliš dlouhá), a připevněte ji šikmo, aby se horní hrana setkala s jednou z vašich podpěr.

Krok 8. Položte tuto desku ramen na obě strany rámu gauče, abyste podpírali paže při sklápění.

Krok 9. Změřte, jak daleko od každé nohy je chcete připevnit, a po stranách stoupejte dvěma šrouby každých 50 centimetrů nebo 18 palců od sebe.

Krok Desky ramen by měly být pod mírným úhlem, aby podporovaly vaše paže při ležení na pohovce a jejich horní hrana se setkala s jednou z vašich podpěr na obou stranách rámu.

Jak opravit polohovací pohovku

Krok 1. Možná budete muset opravit svou polohovací pohovku, pokud se prohnula nebo pokud se šití vrací zpět. Proces upevnění lehátka se může mírně lišit podle toho, jak je gauč starý a jaký máte typ, takže nejprve vyzkoušejte tyto kroky:

Krok 2. Zkontrolujte, zda nejsou uvolněné šrouby na područkách v zadní části židle. Pokud nějaké najdete, utáhněte je šroubovákem.

Krok 3. Zkontrolujte švy na ramenech křesla, abyste zjistili, zda se nevracejí nebo potřebují opravu. Pokud si všimnete něčeho volného, ​​pevně je spojte jehlou a nití

Krok 4. Vyčistěte rám odstraněním prachu ze všech oblastí gauče, včetně spodních polštářů a kolem zadních nohou

Pokud tyto kroky problém nevyřeší, je pravděpodobné, že vaše lehátko bude muset být čalouněno. Pokud si nejste jisti, jak postupovat v tomto procesu, nebo máte nějaké dotazy, můžete se poradit s odborníkem.

Prvním krokem při čalounění je odstranění staré látky z rámu a čalounění

Krok 1. Odstraňte z rámu veškeré čalounění rozřezáním na čtvrtiny. To vám pomůže odstranit látku

Krok 2. Opatrně odstřihněte starou látku z rámu ostrým nožem a poté vytáhněte všechny sponky, které drží látku na dřevě.

Krok 3. Sundejte zbývající kusy materiálu nebo je projděte vzduchovým kompresorem a vyfoukejte je

Krok 4. Vypíchněte hřebíky kladivem nebo páčidlem

Krok 5. Poté, co je tkanina odstraněna, obrouste všechna hrubá místa, abyste získali rovný povrch, než použijete nové čalounění.

Tento proces bude nějakou dobu trvat, takže se ujistěte, že jste schopni věnovat několik hodin práce na jedno sezení.

Co je třeba mít na paměti při nákupu rozkládací pohovky se sklopným křeslem

#1. Pokud jde o pohovky, nejdůležitější je, aby byly pohodlné. Materiály použité na výrobu sedací soupravy by měly být robustní a trvanlivé a měly by podporovat podpětí zad nebo krku

#2. Když se díváte na polohovací pohovky, nezaměňujte si pohodlí s tím, jak snadno se ovládají.

#3. Pokud jde o materiál, kůže je skvělou volbou pro ty, kteří hledají trvanlivost a styl.

#4. Pokud máte málo místa, doporučujeme vám podívat se na pohovky, které se mohou plně sklopit nebo mají elektrickou opěrku nohou.

#5. Větší prostory pojmou rozlehlé pohovky s lehátky, lehátky nebo dokonce rozkládací pohovkou.

#6. Pokud hledáte kancelářský prostor, několik typů pohovek je vybaveno psacím stolem a ergonomickými funkcemi, které jsou navrženy tak, aby vám usnadnily namáhání zad.