DIY projekt: Snadné kroky k čištění čalounění lehátek

Čištění čalounění na lehátku není snadný úkol, ale se správným postupem a produkty to lze velmi dobře zvládnout.

Tento článek vám poskytne všechny tipy a triky, jak vyčistit čalounění lehátek u vás doma nebo v kanceláři. Obsahuje jak odstranit skvrny z látky, jak chránit váš nábytek před budoucími skvrnami a další!

Pomocí těchto kroků řádně očistěte čalounění na lehátku pomocí šamponu na koberce s kartáčovým nástavcem:

Krok 1. Naplňte nádrž čističe a rozmíchejte ji ve vodě. Na drsnější skvrny použijte pokud možno vodu pokojové teploty nebo studenou.

Krok 2. Tento krok je volitelný, ale někteří lidé rádi nastříkají ocet na tkaninu, než začnou prát, což může pomoci rozebrat veškeré nečistoty, které byly příliš dlouho přilepené.

Podle potřeby nastříkejte čisticí prostředek na nábytek na celou plochu včetně boků a zad, dokud nebude zakrytý, poté nechte asi dvě minuty působit, než jej vydrhnete (necháte vsáknout) na povrch. U těžších oblastí tento postup opakujte, dokud nezmizí.

Krok 3. Dále k hadici připojte vhodnou hlavici trysky a poté připojte hadici k šamponu na koberce.

Krok 4. Zapněte čistič Carper (ujistěte se, že je zapojený) a vydrhněte oblast kartáčovým nástavcem, dokud nebude čistý. Dávejte pozor, abyste netlačili příliš silně, jinak byste mohli zanechat stopy od štětin trysek-pamatujte si, že takto chcete dostat špínu ven, aniž byste po sobě zanechali stopu!

Krok 5. Nakonec vypněte čisticí prostředky pro carper (znovu se ujistěte, že jsou odpojené), ale ještě neodpojujte hadice, protože budou plné špinavé vody, což znamená, že budete muset nalít ten odtok dřezu, než je odložíte na skladování .

Krok 6. Nástavce trysek opatrně ručně omyjte mýdlovou teplou vodou a poté znovu opláchněte studenou tekoucí vodou; nedovolte jim sedět ve vodě.

Krok 7. Umístěte nástavce trysek na sušící stojan a otírejte je suchým ručníkem, dokud kov úplně nevyschne (asi 90 minut).

Poznámka: při mytí trysek nepoužívejte žádný druh mýdla ani saponátu-postačí jen teplá mýdlová voda!

Může jedlá soda čistit čalounění?

Ano! Jedlá soda je skvělý produkt, když se na čalounění něco přilepí nebo vylije, co se nesmyje mýdlem a vodou.

Nejlepší způsob, jak jej vyčistit, je nastříkat jedlou sodu přímo na skvrnu, jemně jej po dobu 30 sekund jemně drhnout prsty nebo starým zubním kartáčkem a poté odstranit nadbytečný prášek suchým hadříkem (jako papírový ručník) ).

Pokud po tomto procesu ještě zůstanou zbytky rozlití – opakujte, dokud nezmizí všechny viditelné známky špíny z upečených skvrn.

Trik s jedlou sodou: pokud budete pracovat na více než jedné skvrně najednou-naneste jedlou sodu liberálně před tím, než je budete řešit, aby prášková pěna působila jako bariéra, která zabrání prosakování skvrn do jiných oblastí.

Jak odstraníte staré skvrny z čalounění?

Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete odstranit skvrny z čalounění. Někteří lidé používají jedlou sodu, když pracují na něčem s čalouněním, které se neuvolní mýdlem a vodou.

Nejlepší způsob je nastříkat jej přímo na skvrnu, jemně jej otřít prsty nebo starým zubním kartáčkem a poté odstranit zbytky přebytečných zbytků suchým papírovým ubrouskem, pokud ještě zůstanou zbytky rozlití – opakujte do všechny viditelné známky vyprazdňování špíny zmizely.

Čisticí prostředky, které obsahují alkohol, mohou svléknout barvu látky, takže mějte na paměti, jaký druh si koupíte předem! Tento článek pojednává o tom, jak vyčistit polohovací nábytek

Co mám dělat s chlupy domácích mazlíčků na svém nábytku?

Jedním z nejčastějších problémů, které mají lidé s čalouněním, je čištění chlupů zvířat z nábytku. V závislosti na tom, z jakého materiálu je vyrobena vaše pohovka nebo židle, budete možná potřebovat různé předměty, abyste se zbavili veškeré té kožešiny.

Nejlepší je použít nejprve vysavač, pokud po něm zůstanou nějaké malé částice – může se to zdát jako jasná volba, ale mohlo by to stát za zmínku, protože někteří lidé o tom neuvažují, než zkusí něco jiného!

Můžete také použít suchý šampon pro domácí mazlíčky, který by se měl snadno otřít po kartáčování starým zubním kartáčkem a/nebo stříkání vodou podle pokynů na lahvičce a poté po dokončení setřít všechny stopy.

Mezi další možnosti patří použití lepivé látky, jako je kukuřičný škrob nebo mouka, která vytvoří na povrchu nábytku film, který lze poté setřít a snadno vyčistit.

Jak odstraníte staré skvrny od vody z látky?

Pokud máte staré skvrny na vodní bázi, nejlépe je odstraníte otřením nebo třením hadříkem namočeným ve zředěném domácím čpavku. Před použitím jakýchkoli podobných produktů byste se měli vždy nejprve ujistit o stálobarevnosti!

Další možností by bylo použití octa smíchaného s bílým destilovaným octem, pokud nehrozí riziko barvení, a poté následovat mýdlo a teplou vodu.

Pro tvrdší zbytky zkuste nasáknout co nejvíce tekutiny z oblasti, dokud je ještě mokrá, a poté ji po vyschnutí vydrhněte. V takovém případě můžete použít průmyslový čistič, jako je aceton nebo methylmerkaptan (k dispozici online), který pomůže rozpustit vše, co zde zůstalo, ale nepoužívejte tyto chemikálie na hedvábné tkaniny, protože by mohly způsobit jejich roztavení.