DIY projekt: Jak vyrobit otočné křeslo křesla

Proč by někdo chtěl dělat otočné křeslo? Je to proto, že přináší větší pohodlí a pohodlí. V tomto článku vám ukážeme, jak v několika jednoduchých krocích převést křeslo ze stacionárního na otočné.

Kroky k otočení otočné židle

Krok první: Sejměte područky. Může to být volitelné, ale často je to dobrý nápad, protože mnoho lidí, kteří používají polohovací židle, má problémy s pohybem paží, když jsou nehybní (zvláště pokud jste levák). To lze provést odšroubováním šroubů pod sedadlem židle pomocí vhodného šroubováku a následným odstraněním šroubů na područkách.

Krok dva: Sejměte zadní část židle pomocí křížového šroubováku a poté odstraňte všechny šrouby, které ji drží na místě, pomocí vhodného klíče nebo sady zásuvek. Získáte tak přístup k pružinám, které jsou připevněny na obou stranách základny křesla, a také k dalším částem.

Krok tři: Odstraňte pružiny na obou stranách základny židle, což můžete provést odstraněním šroubů pomocí sady klíčů nebo zásuvek. K tomu budete chtít použít nástroj vhodné velikosti; v opačném případě může být obtížné vyjmout šrouby a později je znovu nasadit. Tím získáte větší prostor mezi sedadlem a opěradlem židle

Krok čtyři: Vyměňte pružiny na obou stranách základny lehátka za jinou velikost a/nebo typ. To bude vyžadovat, abyste použili vhodný klíč nebo sadu nástrčných klíčů, stejně jako další křížový šroubovák.

Pokud si nejste jisti, jak tento krok provést, požádejte o pomoc odborníka; v opačném případě můžete riskovat zlomení pružin, což způsobí, že vaše židle bude méně pohodlná a bude se s ní pohybovat obtížněji.

Krok pět: Odstraňte šrouby na obou stranách základny lehátka pomocí sady klíčů nebo zásuvek. I zde je důležitý nástroj vhodné velikosti pro odebrání/přeinstalaci; v opačném případě může být obtížné vyjmout šrouby ze základny židle.

Krok šest: Znovu nainstalujte křeslo otočením těchto kroků (tj. Vložte nové pružiny na obě strany základny lehátka, vyměňte šrouby). Opět se ujistěte, že používáte nástroje vhodné velikosti pro všechny součásti, které je třeba odstranit a/nebo znovu nainstalovat, aby to bylo možné provést za zlomek času potřebného k jejich odstranění.

Krok sedmý: Posaďte se a užijte si své nově otočné polohovací křeslo!

Jak zajistíte, aby se otočné křeslo neotočilo?

Neděláte otočné křeslo, které se přestane otáčet. Schopnost otáčet židli je její nejdůležitější vlastností a lze ji snadno nastavit pomocí pružin, pokud jsou příliš volné nebo příliš těsné. Pokud nemáte problémy s nastavením napětí pružiny pro vlastní úroveň pohodlí, nemusí být

Existuje způsob, jak vytvořit rockerové lehátko, ne rockové?

V drtivé většině případů, pokud chcete odstranit houpání ze sklopného křesla a zjistili jste, že to není způsobeno nesprávnou instalací nebo jinou závadou výrobce, neexistuje způsob, jak houpat najednou. Nejlepším řešením tohoto problému by bylo koupit odpovídající otočnou židli kluzáku místo vynaložení nákladů a potíží s úpravou židle, kterou již vlastníte.

Jak zajistíte, aby se otočné křeslo neotočilo?

Pokud hledáte, jak udělat otočné křeslo ne otočné, pak neexistuje jednoduchá odpověď, protože to bude záviset na typu židle. Některé židle lze upravit odstraněním některých šroubů nebo šroubů, aby se zabránilo jejich pohybu, zatímco jiné jsou trvale svařeny a nelze je rozebrat bez poškození rámu.

Proč se křesla naklánějí na jednu stranu?

Lehátka se často nakloní na jednu nebo druhou stranu, pokud nejsou nainstalována podle toho

podle specifikací výrobce. Pokud byly správně sestaveny, je to pravděpodobně způsobeno nesprávným použitím, jako je opírání se o nohu stolu, používání na bok po delší dobu nebo přílišná váha na židli a převrácení dozadu. Problém je, že důležité identifikovat příčinu a najít řešení, které opravuje oba problémy. Pokud se opíráte o stoly nebo jiné nohy nábytku, zkuste židli přesunout pryč od překážek, aby se nevyklonila ze své polohy.

To by mělo být provedeno na rovném povrchu, jako je koberec nebo podlaha, aby se židle nepřevrhla. Pokud má vaše lehátko příliš velkou váhu a má tendenci se převracet dozadu, měli byste investovat do silnější opěrky zad, aby zůstal vzpřímený.

Jak resetuji své elektrické křeslo?

Mnoho elektrických křesel má tlačítko, pomocí kterého lze židli vypnout. Obvykle je umístěn na jedné z loketních opěrek v blízkosti základny sedadla nebo pod panely, kde nastavujete, jak vysoko jde nahoru a dolů.

Pokud to nefunguje, může dojít k výpadku proudu ve vašem domě nebo k problému s kabeláží. Obraťte se na elektrikáře, aby zhodnotil vaši situaci.

Některá křesla mají ruční spínač, který lze použít k vypnutí židle, pokud ji nenajdete poblíž základny sedadla nebo pod panely, kde nastavujete, jak vysoko jde nahoru a dolů.