Co je židle pro pantofle? Užitečný historický průvodce

Protože žijeme v moderní době, většina lidí netuší, o čem je pantofle. Možná jste tuto malou židli viděli z nákupních center nebo časopisů a lidé si ji často pletou jako židli užitkovou.

Křesla na pantofle najdete většinou v kavárnách nebo v zákulisí některých studií. Jedná se o kompaktní židli používanou k výměně nebo sundávání obuvi a pantoflí.

Historie a původ

Pantofle vznikly ve viktoriánské éře, kolem roku 1800 v evropských zemích, jako je Anglie a Francie. V té době můžete běžně vidět pantofle kolem dámských šaten. Ženy seděly v křesle, zatímco jejich služky nebo služebnictvo se převlékaly.

Kolem padesátých let v USA se nakonec pantofle staly populárnějšími. V tomto desetiletí vytvořili nové návrhy těchto židlí. To vyvrací mylnou představu, že pantofle židle poprvé vznikly v Americe.

Účel

Pantofle jsou určeny k upevnění obuvi – podobně jako dlouhé židle v obuvi v obchodních domech. V dnešní době můžete židle na pantofle kombinovat s různými předměty a kombinovat tak jejich použití s ​​jiným nábytkem. Pantofle jsou nyní umístěny v různých zařízeních, aby odpovídaly motivu určité místnosti.

Křeslo na pantofle je ideální ke spárování s mini stolky nebo konferenčními stolky. Díky malým a kompaktním rozměrům může být také ideální pro malé prostory, jako jsou lofty nebo byty.

Evoluce designu

Pantofle mají v průběhu let různé designy a tvary. Rozdíl mezi starožitnými pantoflemi a moderními pantoflemi je snadno patrný. Návrhy představují trendy nebo běžné styly každé generace.

Viktoriánská éra

Ve viktoriánské době byla většina návrhů interiérů vyrobena ze zařízeného dřeva. To, co odlišuje papuče od viktoriánské éry, jsou prodloužená opěradla a opěrky hlavy. Je to podobné jako u židlí královny Anny, ale s podrobnějšími návrhy na opěradlech, jako jsou stromy nebo listy.

Opěradla papučových židlí Victorian Era jsou v dnešní době vyšší než obvykle. Jsou stavěny tak, aby pevně podepřely záda lidí sedících na této židli. Představte si, že jste princezna opírající se o opěradlo židle, zatímco vám sundávají pantofle.

Vintage designy z 50. až 90. let byly ve své době také ve velkém stylu. Návrhy a barevná schémata židle vám pomohou odlišit celkovou atmosféru této konkrétní éry.

Moderní úpravy

Je to už staletí od vzniku pantofle. Kdo věděl, že tento typ židle v dnešní době ještě vynikne? Už to není jen pro ložnice nebo šatny.

Nové designy mají obvykle kratší opěradla a standardní barvy jsou obvykle pastelové. Některé jsou upraveny tak, aby fungovaly jako kancelářská židle, která se otáčí a má loketní opěrku.

Moderní židle na pantofle jsou také prosté díky minimálním designům, které jsou dnes trendy. Pantofle s retro designem mají více vzorů a barev, jako jsou tvary nebo linie.

Dokonalé pokoje pro pantofle

Nové úpravy znamenají nové způsoby, jak předvést své pantofle. Kdo věděl, že tyto malé židle mohou přidat více přitažlivosti do různých místností?

Šatny nebo šatny

Vzhledem k tomu, že se jedná o jejich původní účel a místo, židle na pantofle dodá větší pohodlí šatnám a šatnám. Je to perfektní pár s budoárem nebo zrcadlem, což z něj činí ideální židli pro glamping nebo stylové zkoušení nových bot a doplňků.

Obývací pokoje

Po všech domácích pracích si můžete rychle udělat přestávku na své osobní pantofle. Můžete jej také použít jako další sedadlo v obývacím pokoji, zejména pro hosty, kteří dávají přednost nižším sedadlům.

Školky

Křeslo pro pantofle bude pohodlnější a přístupnější pro děti, aby si mohly sednout a hrát si. Bude méně riskantní při nehodách, jako je pád, klopýtnutí nebo zakopnutí.

Veranda

Křeslo na pantofle můžete umístit na bezpečné místo ve vaší verandě. Je perfektní, pokud dáváte přednost trávení času na terase kvůli relaxaci nebo snění.

Díky kompaktní funkci je židle pro pantofle ideální téměř pro každé prostředí. Musíte však vzít na vědomí, že tato židle nemusí být ideální pro vysoké lidi nebo pro ty, kteří rádi nosí těsné oblečení.

Závěr

Co je tedy židle pro pantofle? Tehdy to bylo speciálně určené místo, které můžete použít k odstranění obuvi. V dnešní době je základem většiny moderních obývacích pokojů a zařízení. Nyní si můžete sednout a relaxovat na pantofle, aniž byste zvedali obočí od lidí kolem vás.

Pokud jste někdo, kdo upřednostňuje mít kolem domu menší židle, pak je možná židle pro pantofle pro vás ideální. To by mohlo fungovat jako jemný doplněk k vaší minimální nábytkové sadě, poskytující trochu oomph do jinak nudné oblasti.