Co je židle Geri? Užitečná fakta a tipy k používání

Byla vyvinuta řada zařízení, která mění život, jako je židle geri, aby lidem, kteří mají potíže, ulehčila. Přečtěte si, abyste věděli, co je židle geri a jak to může být něco, co by mohlo pomoci vám a vašim blízkým.

Jak čas plyne, nemůžeme si pomoci, ale stárneme. Stárnutí stanoví limity věcí, které můžeme dělat. Díky tomu bude užitečné mít něco, co nám poskytne pohodlí, zvláště když jsme povinni zůstat každý den v posteli.

Židle Geri

Židle geri – také nazývaná geriatrická židle, polohové křeslo nebo klinické křeslo – je židle pro naše drahé starší. Používá se jako alternativa k lůžku pro domácí péči nebo k nemocničnímu lůžku.

Jeho univerzální design je vhodný pro starší lidi, kteří byli věkově omezeni ve volném pohybu. Hrozí jim zranění nebo zhoršení podmínek v důsledku nesprávného držení těla nebo upoutání na lůžko.

Přestože je židle geri obvykle používají starší lidé, jsou také nejlepší pro lidi, kteří se zotavují ze zranění nebo nemoci, nebo pro kohokoli s omezenou pohyblivostí. I přes všechna omezení má židle geri sílu podporovat nezávislost mezi pacienty.

Křeslo geri poskytuje různá polohovací řešení pro hojení a zároveň poskytuje bezpečnou podporu a pohodlí. Může přinést významné zlepšení kvality života člověka tím, že mu poskytne nezávislost, která má velký podíl na uzdravení.

Je plně vybaven podnosem, bezpečnostním pásem a postranicemi, což zajišťuje pacientům různé podporované polohy. Většina těchto židlí je navržena tak, aby poskytovala odlehčení tlaku.

Židle Geri jsou vhodné všude tam, kde je osoba s omezenou pohyblivostí. Mohou být použity v nemocnicích, zařízeních pro asistovaný život, rehabilitačních klinikách, onkologických a dialyzačních centrech, a dokonce i u vás doma – mluvte o pohodlí!

Židle geri dává člověku šanci uniknout z lůžka a pohodlně se usadit s dostatečnou oporou. Je to pohodlný způsob, jak poskytnout pacientovi změnu scenérie, kterou si užije. Je to opravdu užitečné nejen pro pacienty, ale také pro ty, kteří se o ně starají.

Jaké jsou typy židlí geri?

Židle Geri jsou rozděleny do kategorií podle výše podpory, kterou mohou poskytnout pacientovi. Mohou to být židle s nekonečnou polohou, 4polohové židle nebo 3polohové židle.

  • Nekonečné polohovací židle nabízejí naprostou volnost, protože umožňují úplné horizontální pokládání a rovnoměrné umístění do polohy Trendelenburg. Tento typ je také multifunkční.
  • Čtyřpolohové židle podle samotného názvu mohou poskytnout čtyři pozice. Mohou podporovat vzpřímenou polohu a hlubokou polohu v leže, ležérně a ve vzpřímené poloze, všechny tři se zvýšenými nohami.
  • Třípolohové židle nabízejí nejmenší počet pozic. Podporují vzpřímenou polohu, sklopenou polohu se zvýšenými nohami a vzpřímenou polohu se zvýšenými nohami.

Jak používat židli geri?

Používání židle geri není daleko od používání invalidního vozíku. Musíte pacienta opatrně přenést z postele nebo jakéhokoli povrchu na židli.

Při sklápění se židle geri často dodávají s pákou nebo tyčí. Používá se k přemístění židle do polohy, ve které je pacient nejpohodlnější a nejpodporovanější, a poté ji zajistěte na místě.

Vzhledem k tomu, že je dodáván s podnosem, můžete také použít židli geri k pomoci pacientovi při jídle. Při krmení stačí umístit jídlo do tácu.

Rozdíl křesla geri od základního lehátka a invalidního vozíku

Židle geri je speciálně navržena tak, aby poskytovala větší oporu, pohodlí a svobodu než základní křeslo a invalidní vozík. Doporučuje se pro pacienty, kteří potřebují výraznější a méně omezující sedací plošinu.

Je vybaven širší škálou možností umístění. Univerzální design židle často pomáhá předcházet vředům nebo dekubitům a udržuje dobré držení těla a průtok krve pro dobré zdraví.

Židle geri jsou navíc vybaveny nástroji navrženými speciálně pro bezpečnost slabých uživatelů s omezenou pohyblivostí – například podnos, bezpečnostní pás a postranice. Je také vybaven kolečky, které usnadňují snadnou přepravu mezi oblastmi pro lepší pohodlí a bezpečnost.

Pro větší pohodlí je na rozdíl od základního lehátka a invalidního vozíku vybaven polstrovanými sedadly, opěrkami nohou, opěradlem a loketními opěrkami. Křeslo geri je obvykle vyrobeno z materiálů nemocniční třídy, které jsou robustní a snadno se čistí a dezinfikují, aby se zabránilo křížové kontaminaci.

Závěr

Poté, co víte, co je židle geri, můžete nyní pomoci prarodičům nebo rodičům, kteří mají potíže, tím, že jim poskytnete správné množství pohodlí a podpory, kterou potřebují. Někomu to může připadat jako typické objemné křeslo – ale pro něj to může být záblesk naděje.

Židle geri může poskytnout nejen pomoc osobě s omezenou pohyblivostí, ale také pocit nezávislosti. Může jim to vrátit některé aspekty svobody, o které přišli.

Radost pohodlně sedět na židli jejich oblíbené barvy může přinést tolik štěstí a naděje, než si vůbec dokážeme představit. Něčí ovoce kreativity a tvrdé práce může někomu skutečně změnit život.