Co je to Caning Caning: Užitečný průvodce

Když sedíte na pečlivě vytvořené židli, přemýšlíte, „co je to hůlkování židle“. Už nehledejte – tento článek obsahuje odpověď pro vás! Caning can je umělecká forma, která využívá vnitřní kůži nebo záda ratanové dlaně k tkaní sedadla židle.

V tomto článku o Caning Caning půjdeme nad rámec popisu tohoto umírajícího umění a zeptáme se „proč“, „jak“ a „co“ souvisí s caningem. Pokračujte v čtení, abyste se o tom dozvěděli více!

Proč se tomu říká židle?

Ve viktoriánské éře britského impéria byl kůl na židli nebo v širším slova smyslu nábytek z plechovky na vrcholu. Praxe zde však nezačala. Tibetští válečníci a egyptské licenční poplatky to dlouho praktikovali, než se stali oblíbenými u Britů.

Kanálový nábytek se poprvé objevil v Holandsku, Anglii a Francii kvůli obchodu s Asií. Hůl byla používána v celé Asii a Africe a Tibeťané je dokonce používali jako štíty.

Nábytek z plechovky byl v anglických zemích populární díky svým vynikajícím vlastnostem a bylo o něm známo, že je trvanlivý, lehký a odolný vůči prachu, červům a můrám. Byly hygienické a méně formální, což jim přidávalo na kouzlu.

Díky anglickým koloniím se nábytek z plechovky stal populárnějším a rozšířenějším. V polovině 19. století se díky Thonetovi stal Caning dokonce typickým materiálem sedadel kavárny.

Odchylující se od své historie na Západě je „třtina“ název materiálu z vnější slupky ratanového stonku. Tato vnější kůže je materiálem použitým v kantýnovém nábytku, odtud také termín židle. Výrobek, z něhož pochází třtina, což je ratan, může dorůst až stovek stop a pochází z Afriky a Asie, ale nachází se převážně v Indonésii.

V současné době lidé kvůli své vysoké poptávce hledají způsoby, jak udržitelně sklízet ratan. Někteří dokonce používají k ochraně životního prostředí místo ratanu syntetické materiály.

Vzhledem k tomu, že materiálem používaným k pěstování je hůl, nábytek z něj vyrobený se nazývá nábytek z plechovky. To se liší od třtinového nábytku, který odkazuje na jakýkoli nábytek vyrobený z ratanu.

Kolik stojí přeměna židle?

Cena závisí na úrovni poškození, které židle má. Záleží také na odbornosti a míře odborníka, kterému chcete židli sehnat.

Některé židle jsou považovány za starožitnosti, takže pokud jste lovec starožitností a našli jste židli v plechovce, kterou lze opravit nebo opravit, raději si pořiďte profesionála.

Pokud to uděláte profesionálně, náklady na jednu židli mohou dosáhnout až 350 $. Důvodem je, že za každou díru ve staré židli by profesionál účtoval přibližně 2 dolary.

Jak dlouho trvá přemístění židle?

Pokud to chcete udělat sami, než abyste požádali profesionála o opravu židle, materiály by stály až 70 $. Proces recaningu je však únavný.

Pokud provedete rekapitulaci v jednom sezení, může vám to trvat až 12 hodin. To je, pokud jste již obeznámeni s tím, jak přeměnit židli.

Dobrá věc na tom, že to dokážete sami, je, že na tom můžete pracovat několik týdnů. Pamatujte také, že nepoužívejte třtinové obložení, i když se cítíte líní.

Třtinové obložení je speciálně namontováno na židle. To znamená, že pravděpodobně nebudou doplňovat vaši židli a nebude tak robustní jako tkaná práce.

Jaký materiál je použit na hůlku židle?

Materiál použitý pro výrobu židlí je ratan. Specifickou použitou částí je vnější slupka nebo kůra ratanové palmy nazývaná „třtina“.

Existuje mnoho druhů ratanu. Ten, který se používá pro hole, však spadá do rodu Calamus Rotan, který je odolný i krásný a ideální pro tkaní.

Jaké jsou procesy bití?

Existují různé typy procesů pálení. Nejpoužívanější formou je tradiční ruční pálení hole-to-hole. Dalšími typy prutů jsou spline, strojní nebo hůlkové popruhy a veranda nebo široká vázací hůl.

První z nich zahrnuje předem připravený list ratanové třtiny, který je určen k vložení na židli. Tento list ratanu se poté přidrží na místě rákosovým drážkováním a lepidlem.

Druhý typ hůlkování zahrnuje tkaní sedadel kolem hmoždinek židlí. Věrné svému jménu (široká vazba), pásy používané v tomto typu caning jsou široké pásy pro vytvoření dvouvrstvé vazby.

Jaký je rozdíl mezi proutím a proutěním?

Třtina je převážně tradiční a používá pouze ratan. Není ošetřeno ani natřeno a je tkané v různých vzorech popruhů. Je také odolnější, a proto se běžně používá k vázání.

Na druhé straně proutí používá různé materiály, včetně syntetických, jako je pryskyřice a vinyl. Dodává se také v různých vazbách a různých barvách. Někdy jsou také hotové s bílými povrchy.

Závěr

Dostali jsme se na konec tohoto článku o hře na židli. Naštěstí se díky našemu obsahu musíte dozvědět, co je to caning caning a další.