Co dělat se starou pohovkou? 3 užitečné nápady

Pokud vás zajímá, co dělat se starou pohovkou, máme pro vás tři užitečné rady. Můžete jej buď prodat, darovat, nebo jej řádně zlikvidovat. Výběr mezi těmito třemi bude záviset na aktuálním stavu pohovky, zvažte proto prosím kontrolu, zda stále můžete gauč opravit.

Pohovky jsou víc než jen investice, protože někdy mají pro majitele domů sentimentální hodnotu. Je to srdce obývacího pokoje, kde relaxujeme nebo se potulujeme se svými blízkými. Než tedy zkontrolujete, co můžete udělat se starým gaučem, dobře si promyslete, jestli je opravdu čas rozloučit se.

Co dělat s použitou pohovkou?

Prodat

Pokud je vaše použitá sedačka stále v dobrém stavu nebo jste ochotni vrhnout pár peněz na její smrk, zvažte její prodej online nebo v garáži. Můžete dokonce najít nějaké obchody, které jsou ochotny vyměnit váš starý gauč za něco nového, nebo za něj zaplatit úplně. Nezapomeňte však své očekávané výdělky sladit se stavem pohovky.

Vždy se můžete naučit, jak zajistit, aby stará pohovka vypadala moderně, aby byla atraktivní pro online reklamy a výprodeje. Nezapomeňte před prodejem zkontrolovat pokyny pro váš stát, které obvykle zahrnují čištění, dezinfekci nebo dokonce správné označení použitého nábytku.

Darovat

Starou sedací soupravu můžete dobře využít hledáním lidí, kteří takový nábytek chtějí. Možná máte přítele nebo člena rodiny, který může místo nich použít gauč. Vaše město může mít dokonce vysokoškolské studenty, kteří mohou těžit ze staré pohovky, která je stále v dobrém stavu.

Zvažte zveřejnění na svých sociálních médiích nebo nástěnkách na vysokých školách, abyste zjistili, zda někdo pohovku nepotřebuje. Můžete také zkontrolovat mezinárodní organizace, místní charitativní organizace nebo kostely, které od vás někdy dokonce vyzvednou nábytek. Přesto prosím darujte pohovku, která je stále použitelná pro jinou osobu nebo rodinu.

Vyhoďte ho

Pokud je pohovka příliš zdeformovaná, je na čase zvážit její vyhození. Částka, kterou utratíte za čištění a opravy, může stejně přesáhnout částku, kterou získáte prodejem. Kromě toho prosím nerozdávejte rozbitý a rozpadlý nábytek jiným lidem.

V každém státě nebo městě existují pokyny pro likvidaci velkých předmětů. Podívejte se na oddělení odpadu ve vaší oblasti, abyste věděli, jaký je jejich rozvrh, a potřebujete-li gauč umístit na konkrétní místo pro vyzvednutí. Některá místa mohou vyžadovat poplatek nebo vás oddělení může odkázat na recyklační středisko nebo jinou společnost zabývající se likvidací v USA.

Můžete recyklovat starou pohovku?

Starou sedací soupravu můžete vždy recyklovat, pokud její součásti již nefungují společně. Nejen, že pomáháte životnímu prostředí tím, že omezujete odpad na skládce. Kromě toho můžete pohovky použít pro další osobní projekty, opravy domu nebo dokonce přivýdělek.

Zjistěte, jak rozebrat pohovku, a možná objevíte součásti, které můžete přinést nejbližšímu prodejci šrotu. Dřevěné a kovové části můžete využít i k dalším možným projektům ve vaší domácnosti. Mějte však na paměti, že pohovka není určena k tomu, aby se vešla do koše, zvláště pokud je pevná a nelze ji rozebrat.

Jak se mohu zdarma zbavit nábytku?

Rummage sales

Vaše komunitní centrum možná pořádá prodej hrabání, a to je skvělá příležitost, jak se zbavit starého nábytku zdarma. To vám také ušetří pár peněz, než když budete chodit po obchodech nebo potenciálně potřebovat doručit zboží prodejci. Kromě toho nemusíte prodej zajišťovat sami, což může vyžadovat čas a úsilí.

Nábytkové banky

Další bezplatný způsob, jak odstranit starou sedací soupravu, je vyhledat banky nábytku ve vaší oblasti. Pohovku vám často odtáhnou a dokonce dostanete daňový doklad. Zvažte současný tvar gauče, pokud je stále hoden jeho zpětného vlastnictví.

Odborné školy

Máte ve svém okolí technické a odborné školy? Pokud tam nepotřebujete utratit tolik peněz za plyn, technické školy jsou často ochotny vzít použité pohovky. Používají starý nábytek k výuce a procvičování svých studentů s čalouněním a opravami, v závislosti na kurzech, které nabízejí.

Mohu prodat pohovku bez štítku?

Pohovku nemůžete prodat bez štítku označujícího, že se jedná o zboží z druhé ruky. Použitý právní štítek je žlutý, aby byl pro kupující nápadnější. Některé státy navíc vyžadují povolení k prodeji použitého nábytku, proto vždy zkontrolujte svou polohu, abyste se vyhnuli sankcím.

Závěr

Rozhodli jste se, že je opravdu čas rozloučit se se svým milovaným kusem nábytku? V tomto článku jsme se dozvěděli, co dělat se starou pohovkou; prodat, darovat nebo vyhodit. První dvě by měly být vašimi možnostmi, pokud je pohovka stále v dobrém stavu, zatímco pohovku můžete recyklovat nebo zlikvidovat, pokud je silně opotřebovaná.

Celkově můžete vždy vydělat nějaké peníze navíc, pomoci těm, kteří to potřebují, nebo snížit odpad na skládce, pokud máte pohovku po jejím odchodu do důchodu. Dejte nám vědět, která z těchto možností vás oslovila, a doufáme, že jsme vám pomohli!