Červená pohovka Jaké barevné stěny: Nejlepší 4 barvy k vyzkoušení

Odpověď na červenou pohovku, jakou barvu stěn, obsahuje čtyři barvy. Mělo by být snadné ozdobit červeným gaučem, protože si musíte pamatovat pouze jednobarevné barvy. Zejména šedé, béžové, bílé a hnědé stěny budou nejlépe ladit s červeným nábytkem.

Budeme také hovořit o technice, která vám pomůže najít doplňkové barvy pro červenou pomocí barevného kolečka. A jako bonusový úkol, proč si tento článek rychle nepřečíst, abyste věděli, jaké barevné závěsy se hodí k červené sedačce?

Jaké barevné stěny se hodí k červené pohovce?

  • Šedá

Jedna z nejlepších barev, které lze použít na stěny, pokud máte červený gauč, je šedá. Tato barevná kombinace vytváří v obývacím pokoji současný styl a šedá stěna pomůže vyskočit červenému nábytku. Některé specifické odstíny šedé, které skutečně budou fungovat s červenými pohovkami, jsou světle šedé a břidlicově šedé.

  • Béžová

Červená pohovka bude nejlépe vypadat na stěnách světlých barev, hlavně béžových. Tato barevná kombinace je elegantní a čistá a nebudete se potýkat s výběrem dalších doplňkových barev, protože béžová je neutrální. Béžové stěny také fungují dobře, pokud máte malý prostor a chcete vytvořit útulný pocit.

  • Bílá

Není divu, že bílé stěny doplňují červený nábytek. Výsledná kombinace červené a bílé je moderní obytný prostor, zvláště pokud je gauč jasný odstín červené. A pokud chcete navrhnout obývací pokoj jako v časopisech, zkuste použít šedou podlahu.

  • Hnědá

Pokud již máte hnědé stěny a rozhodujete se, jakou barevnou pohovku si pořídit, pak je to ideální příležitost koupit si červenou pohovku. Zkombinujte hnědé stěny s červeným nábytkem a získáte teplý prostor s trochou elegance. Co je u hnědých stěn výhodné, je také snadné ozdobit jinými předměty, aniž by místnost vypadala přeplněná.

Jak mohu ozdobit svůj obývací pokoj červenou pohovkou?

Zdobení obývacího pokoje červeným gaučem bude záviset na vašem stylu. Pokud si tím tématem ještě nejste jisti, pak červená pohovka opravdu dobře poslouží mezi neutrálními barvami. U velkých povrchů, jako jsou stěny a podlahy, použijte neutrální odstíny, poté do místnosti přidejte rozmanitost a vrstvu pomocí texturovaných a tištěných akcentů.

Například můžete kombinovat polštáře na pohovce hraním si s potisky a barvami. Můžete také přidat rostliny nebo dokonce použít rozkládací stůl v obývacím pokoji, abyste spojili odvážné a neutrální barvy. A na rozdíl od toho, co většina předpokládá, můžete červenou pohovku stylizovat jinými výraznými barvami, pokud jde o další dekory pokojů.

Jaké barvy ladí s červenou pohovkou?

Cenný způsob, jak zjistit, jaké barevné stěny budou s červenou pohovkou nejlépe fungovat, je barevné kolečko. Můžete ji dokonce použít k návrhu místnosti pro akcenty a další kusy nábytku.

Jak pomocí barevného kolečka zjistit, jaké barvy ladí s červenou

Barevné kolečko vám ukáže, že doplňkové barvy jsou přímo naproti sobě. Proto by doplňková barva pro červenou byla v barevném kolečku zelená. Poté si můžete všimnout dvou barev na každé straně červené a zelené a vytvořit barevné schéma tetrad.

Pokud najdete dvě nejbližší barvy pro červenou, budete mít analogické barevné schéma. Další tip je, když použijete určitý počet kroků napravo od červené, koordinační barva by se nacházela ve stejném počtu kroků vlevo.

Jak mohu snížit červenou pohovku?

Jedním z důvodů, proč se majitelé domů často vyhýbají pořizování červeného nábytku, je to, že se bojí, že to bude vypadat příliš intenzivně. Tento vysoký dopad však můžete využít ve svůj prospěch a učinit obývací pokoj vizuálně přitažlivým jako v interiérových časopisech. Klíčem je ztlumit červenou pohovku neutrálními barvami kolem ní.

Použitím měkčích odstínů se červená pohovka stane ústředním bodem místnosti bez rizika ztráty otevřenosti prostoru. Můžete se také řídit klasickým dekoračním pravidlem, které je 60-30-10. To znamená, že použijete 60% jako barvu pozadí, 30% jako sekundární barvu a 10% jako akcentní barvu.

Jaký barevný koberec se hodí k červené pohovce?

Jednobarevné barvy, jako je béžová, bílá a šedá, jsou ideální pro koberce v místnosti s červenou pohovkou. Můžete mít koberec blízko gauče nebo dokonce pod ním, aby vám barva více vyskočila.

Jaké barevné akcentové křeslo se hodí k červené pohovce?

Červená pohovka bude nejlépe vypadat s modrými nebo dokonce zelenými akcentními židlemi. Pomocí barevného kolečka najděte doplňkovou barvu nebo vyberte tetrad a analogové barevné schéma při rozhodování o tom, jakou barevnou akcentní židli budete mít s červeným nábytkem.

Závěr

Toto je vaše znamení, abyste získali ten červený gauč, se kterým jste přemýšleli. Pro začátek byste si mohli myslet, že červená pohovka má mít barevné stěny. Tento článek vám pomohl vyvinout čtyři nejlepší barvy: šedou, béžovou, bílou a hnědou.

Pomocí barevného kolečka také můžete zjistit, jaké akcentní barvy získáte pro zbytek místnosti. Celkově se červeného nábytku není třeba bát. Mohli byste dokonce překvapit výsledky tím, že se dostanete ze své dekorativní komfortní zóny!