Kulatá otočná židle je skvělým akcentem do každého obývacího pokoje a najdete ji v mnoha různých stylech. Jak však budete udržovat nový vzhled?
Tento blogový příspěvek bude diskutovat o tom, jak znovu čalounit kulatou otočnou židli s užitečnými radami a tipy, které vám určitě usnadní práci.
Tipy na přečalounění kulaté otočné židle
#1. Prvním krokem je změřit, jak dlouho bude látka na obou stranách vaší židle. Budete jej muset zkrátit o několik palců širší, než jaký jste ve skutečnosti změřili, aby byl dostatek místa pro zastrčení a prošití na místě.
#2. Nyní vezměte jeden konec látky, přeložte jej asi o palec od místa, kde bude okraj, a poté jej přeložte o další palec. To je konec, kde začnete sešívat.
#3. Položte jednu ruku na každou stranu látky a pevně zatáhněte, aby vše zůstalo ještě před spuštěním stehů základním běžícím stehem.- Tažení pěkných rovných čar pomáhá zajistit, aby všechny vaše rohy směřovaly správným směrem.
Nyní vezměte jehlu a provlékněte látku základním běžícím stehem na jedné straně židle.- Na každém konci se stále drží jedna ruka, aby bylo vše těsné, než začnete šit na místě (nezapomeňte na rohy! )
#4. V určitém bodě budete muset změnit, jak pevně taháte, abyste ho mohli vytáhnout natolik, aby se židle otočila a protlačila jehlu – ale ne příliš pevně, abyste obě strany vytrhli z tvaru.
#5. Při překlápění se ujistěte, že vaše nit drží na obou koncích, a poté pokračujte v šití základním běžícím stehem na druhé straně židle.- Než začnete šit na místě, zatáhněte co nejtěsněji.
Pokud vaše nit neprořezává a otvor je příliš velký na to, aby se dostatečně pevně držel jednou rukou, použijte při šití koleno jako svorku.- Použijte šikmé kolíky nebo špendlíky (směřující od židle) ) – to pomůže udržet vše na svém místě, než začnete šít.
#6. Šití bude jednodušší, pokud použijete jehlu na látku a nit, které mají podobnou barvu, takže jsou méně nápadné při šití kolem křivek nebo rohů.- Ujistěte se, že šijete co nejblíže okraji stehů, zbývá dost místa, aby nebylo příliš těsné.
#7. Nikdy byste si neměli lámat hlavu s tím, jak čalounit kulatou otočnou židli. Pokud si uděláte čas, abyste se dozvěděli, jak vám nábytek vydrží déle, a bude vypadat skvěle!
Pokud používáte starou, opotřebovanou látku, která je na šití příliš tenká, použijte pásku nebo kousek papíru jako výztuž v oblastech, kde jsou křivky nebo rohy.
#8. Na sedák a opěradlo můžete použít nový kus látky, ale je nejlepší znovu použít jakékoli polstrování, které je stále v dobrém stavu, abyste nemuseli kupovat další materiály. Při šití starého materiálu a přidávání nových kousků se ujistěte, že jsou všechny stehy skryty.
Pokud používáte starou, opotřebovanou látku, která je na šití příliš tenká, použijte pásku nebo kousek papíru jako výztuž v oblastech, kde jsou křivky nebo rohy.
#9. Při stříhání starého materiálu na správnou velikost před opětovným čalouněním na rám židle ořízněte o něco větší, než je potřeba, a poté, co máte látku na svém místě, odstřihněte. Při čalounění začněte vždy odspodu a postupujte vzhůru, aby vám při připevňování materiálu k rámu židle nevznikly vrásky ani záhyby.
Jak znovu čalouníte křivku?
Připevněte na židli kousek mušelínu, abyste měli s čím pracovat. Tímto způsobem, když připevníte látku na rám, je snazší a někdy méně nápadné, pokud jsou v materiálu nějaké hrudky nebo vrásky.
Při připevňování čalouněné látky k rámu použijte na každé straně spoustu sponek.
Pomocí sešívačky připevněte látku na opěradlo židle, jděte v řadách a pevně zatáhněte pokaždé, když se připnete o palec nebo dva – tímto způsobem nejsou na vašem materiálu žádné volné oblasti, které by mohly vytvářet vrásky, když si sednete.
Jak zakryjete křivku opěradla?
Odřízněte látku tak, jak velkou ji chcete.
Na látku položte židli a přeložte ji na podlahu.
Šijte v kruhu a šijte z jedné strany látky na druhou, dokud se nedostanete tam, kde jste začali. To udrží vše na svém místě a zároveň vám poskytne flexibilitu v tom, jak pevně chcete šít.
Na to položte židli, pevně ji přitáhněte a začněte šít.
Šijte až na místo, kde jste začínali v kruhu. Látka bude nyní připevněna k vašemu rámu s určitou pružností, podle toho, jak pevně nebo volně se rozhodnete sešít vše dohromady.