8 jednoduchých kroků, jak znovu čalounit křeslo

V tomto článku budete vědět, jak znovu čalounit křeslo pomocí nejsnáze zvládnutelných kroků. Proces může trvat déle, ale výsledek bude trvat déle a bude vypadat jako zbrusu nový nákup křesla!

Potřebné materiály

Než přistoupíte ke krokům, shromážděte si prosím následující materiály. Když jste připraveni, můžete vyrazit!

 • 9–10 yardů látky
 • Šicí stroj
 • Flex-grip (snadná křivka)
 • Protiprachový kryt
 • ⅜ Sponky
 • Nůžky
 • Pytlovina
 • Polyesterové odpalování Dacron
 • Bavlněné odpalování
 • Bavlna
 • Odstraňovač sponek
 • Kleště
 • Sešívací pistole

Kroky k opětovnému čalounění křesla s křídlem

Krok č. 1. Odstraňte protiprachový kryt

Sejměte prachový kryt židle a tento kryt zakrývá spodní část židle, aby se do něj nedostal prach.

Krok č. 2. Odstraňte spodní kabel

Jakmile odstraníte kryt, budete muset odstranit spodní kabeláž pomocí kleští. Pomohlo by, kdybyste ho svým nástrojem strhli a odstranili každý jeden sponkový drát.

Krok č. 3. Odstraňte zadní část

Látku musíte z křivky snadno odstranit. Pokud nevíte, co je křivka snadná, je to kovový kus, který vaší křesle dodá pěknou křivku. Při práci na zádech budete muset ze zad odstranit lehkou křivku a ano, znovu budete potřebovat kleště a chytit je, abyste vytrhli kovový kus.

Poznámka: Jakmile je kovový kus odstraněn, můžete strhnout přebytečné kabely po celé židli.

Krok č. 4. Odstraňte vnější tkaninu spodní strany

Pamatujte, že to, jak látku odstraníte, závisí na tom, jak je vrstvená. Musíte zjistit, která byla poslední věcí, která byla navrstvena, a odstranit ji. Jakmile to odstraníte, všimnete si, jakou látku odstraníte příště.

Stejnou metodu proveďte na druhé straně. Nezapomeňte odstranit veškerou podšívkovou látku na vnější straně, abyste odstranili spodní boční tkaninu.

Uvidíte, že vnější strany mají také snadnou křivku. Pokračujte a odstraňte ji spolu s dalšími kabely.

Krok č. 5. Odstraňte horní vnější strany

Odstraňte veškerou podšívku, vatelín, snadné zakřivení a šňůrky z horních vnějších stran.

Krok č. 6. Odstraňte sponky ze zadní části židle

Jakmile budete s odstraněním všeho hotovi, musíte odstranit sponky, které uvidíte ze zadní části židle. Poté látku zepředu vytáhněte.

Po vytažení uvidíte ze sedadla připevněnou pěnu. Pokud tyto pěny mají knoflíky, můžete vystřihnout dno bez vatelínu. Poté použijte bavlnu k vyplnění otvorů v přední části. (Uvidíte obrovské kusy svázané na zadní straně knoflíků.)

Poznámka: Po rozebrání židle ji přikryjte vatelínem.

Krok č. 7. Šijte látku

Než vše znovu připojíte, musíte si vybrat nový kus látky s příslušným vzorem pro židli. Můžete jej ušít pomocí šicího stroje nebo typické šicí soupravy, ale při ručním šití vám to bude trvat déle.

Krok č. 8. Vše znovu připojte

Přečtěte si první a druhou radu a při rozebírání sledujte postup, ale zásadním problémem je, že „poslední část je při opětovné montáži první“. Když látku připevníte, zajistěte vše pomocí sešívačky z křesla.

Tipy, které byste si měli pamatovat při čalounění křesla

Fotografujte

Musíte použít svůj smartphone nebo fotoaparát a bylo by nejlepší zdokumentovat každý krok, který pro vás uděláte, abyste usnadnili opětovné sestavení součásti během procesu.

Číslujte každý panel

Tato metoda usnadní opětovné připevnění všech částí při čalounění křesla. Každý panel můžete očíslovat, zatímco je odstraňován a označován, takže víte, který kus je který.

Vždy si pamatujte, že musíte staré panely uložit, abyste je mohli použít jako šablony. Nevyhazujte je.

Mějte s sebou správné nástroje

Potřebné materiály jsou uvedeny výše krok za krokem. Pokud máte správné nástroje, bude mít vaše čalounění plynulejší a rychlejší tok.

Navíc získáte ohromné ​​a nadčasové výsledky! Pokud existují nějaké nástroje, jako je sešívačka, které nemáte doma, bylo by nejlepší zvážit investování formou pronájmu nebo půjčky, protože tyto nástroje vám během procesu pomohou.

Trpělivost

V tomto druhu vlastního projektu vlastního domu budete ke splnění tohoto úkolu potřebovat obrovské množství trpělivosti a dychtivosti. Tento proces vám bude trvat hodiny, dny, týden nebo dva, než čalouníte křeslo. Pokud jste tedy popudliví, možná byste měli zvážit možnost jít do čalounického obchodu opravit křeslo, ale bude to trvat delší dny nebo týdny, než byste čekali.

Závěr

Dosáhli jste poslední části tohoto článku o tom, jak čalounit křeslo. Kroky mohou být zdrcující, ale výsledky jsou nadčasové a nakonec stojí za to. Posaďte se a relaxujte a užijte si své místo!