7 důležitých věcí, které je třeba vzít v úvahu při výběru otočných židlí

Lidé, kteří dlouhodobě pracují u stolů, vědí, jak důležité je mít pohodlnou židli. Otočné židle jsou z tohoto důvodu oblíbené, protože umožňují lidem snadnější pohyb a změnu polohy než stacionární židle.

Výběr správné otočné židle může být obtížný, protože před konečným rozhodnutím je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů.

Zde je 7 věcí, které byste měli při výběru otočné židle zvážit

1) Kolik chci utratit?

Cena otočné židle se může velmi lišit, protože tyto židle jsou ve všech cenových relacích. Obecně řečeno, dražší modely jsou vyrobeny z lepších materiálů a vydrží mnohem déle než levnější. Pokud máte omezený rozpočet, ale přesto chcete kvalitní židli, podívejte se na použité nebo renovované možnosti od renomovaných prodejců, kteří nabízejí záruky.

2) Jak jsem velký?

Velikost a hmotnost osoby odpovědné za sezení v otočné židli určí, kolik prostoru potřebují k pohodlí, a také o tom, jak těžký musí být. Pokud jste vysoký nebo velký, vyberte si područky, které se rozprostírají dostatečně dolů, aby na nich vaše ruce spočívaly vsedě.

Pokud jste malý nebo malý, měla by být vhodná židle s područkami průměrné výšky.

3) Jaký materiál by nejlépe vyhovoval mým potřebám?

Materiál židle může mít velký vliv na to, jak se cítí. Kůže je měkká a hladká, ale snadno se barví; látka se ve srovnání s kůží obecně dobře čistí a není tak horká ani studená na sezení; kov bude odolnější než jiné materiály, ale nemusí mít nic, pokud jste zvyklí na měkčí židle.

4) Jak těžké je?

Čím je židle těžší, tím je pravděpodobnější, že zůstane na svém místě, jakmile si sednete. Ale o jaké hmotnosti mluvíme? Standardní pravidlo říká, že otočná židle by měla vážit nejméně 25 liber; cokoli pod tím znamená, že není dostatek kovu nebo látky, aby byl robustní a odolný.

5) Jak se cítím na nohou?

Materiál podlahy může skutečně ovlivnit, jak moc vaše nohy ocení nebo nesnáší sezení na otočné židli.

Tkanina je pravděpodobně nejběžnější a nejjednodušší na údržbu, ale je také méně ergonomická pro lidi s určitými problémy s nohou, jako je plantární fasciitida; dřevěné podlahy jsou odolnější než koberec, ale vyžadují větší údržbu a v případě rozlití mohou zvlhnout.

6) Jak se cítím na zádech?

Někteří lidé budou tvrdit, že otočná židle může pomoci zvýšit oběh v dolní části těla tím, že umožní rotaci, ale jiní to mohou považovat za rušivé a škodlivé. Klíčové je, jak se teď cítíte; pokud se vám záda cítí nepohodlně nebo ve stresu, když sedí ve vzpřímené poloze, pak by bylo lepší si postavit stůl.

7) Kolik místa na stole mám?

Pokud si pořizujete stůl, kolik místa budete potřebovat k práci na notebooku nebo k pohodlnému obědu ve stoje? Běžná otočná židle nezabere více místa než stacionární, ale bylo by rozumné změřit množství volného prostoru, než se rozhodnete.

Některé otočné židle mohou být pro vás příliš malé, pokud jste vyšší člověk, takže zvažte, kolik místa je k dispozici na obou stranách židle, než se rozhodnete, kterou si koupíte!

Jaká je nejlepší otočná židle?

Nejlepší otočná židle pro vás závisí na tom, kolik místa je ve vaší kanceláři k dispozici, jak často potřebujete vstávat a pohybovat se (měli byste se postavit alespoň jednou za hodinu), jak dlouho budete sedět dolů, výška osoby, která ji bude používat nejčastěji.

Jaké jsou výhody výběru otočné židle?

Schopnost snadněji měnit polohy v případě potřeby z něj činí ideální volbu pro ty, kteří mají problémy se zády nebo krkem z prodlouženého vzpřímeného držení těla.

Sedět bokem při práci může také pomoci uvolnit tlak na jedné straně, protože tak naše těla nebyla navržena. Zabraňuje také nadměrnému kroucení, které by vás mohlo časem zranit.

Otočná židle je dobrou volbou pro ty, kteří mají omezenou pohyblivost.

Je také skvělé, pokud učíte nebo mluvíte před třídou a potřebujete jim umět čelit, aniž byste se museli neustále otáčet.

Jaká je standardní velikost židle?

Většina židlí má standardní velikost 18 „W x 20“ D, což znamená, že šířka je asi o třetinu vyšší než hloubka. Židle se dodávají v různých výškách as různými područkami, aby vyhovovaly individuálním potřebám. Některé mohou být pohodlnější pro vyšší lidi, zatímco jiné jsou určeny pro děti nebo nižší dospělé.

Jaká je hloubka sedáku na židli?

Hloubka sedu by měla odpovídat tomu, do jaké míry se někomu pokrčí kolena, když si sedne na židli.

Co zahrnuje nastavení výšky obratlíku?

Jednu páku na jedné straně lze použít k nastavení zadních i předních nohou, což může zahrnovat také ovládání napnutí náklonu, pokud budete židli používat u stolu.