6stupňový průvodce vlastními rukama, jak snadno vyrobit skládací židli

Trávit čas venku je mnohem zábavnější, když víte, jak vyrobit skládací židli. Pikniky a další outdoorové aktivity jsou v dnešní době stále populárnější a mnoho typů vybavení si každý může užít.

Skládací židle se dodávají v různých provedeních. Tyto variace často vedou k většímu zmatku než možnosti. Všechny jsou však skutečně závislé na vašich preferencích, designu interiéru domu a preferovaném pohodlí.

Tyto skládací židle můžete použít k provádění jednoduchých úkolů ve vašem dvoře. Umožňuje také přesunout jej na místo bez větších potíží.

Spíše než trávit čas a peníze nákupem skládací židle, můžete si je vyrobit sami. Je to jednodušší, než si představujete!

Budování skládací židle

Skládací židle jsou docela složité, když se na ně podíváme zvenčí. Přesto si s jejich stavbou nemusíte dělat starosti!

Kromě tohoto je na internetu k dispozici mnoho šablon skládacích židlí. Tyto soubory si můžete stáhnout zdarma a použít je jako průvodce.

Za tímto zdánlivě komplikovaným úkolem jsou jednoduché kroky. Připravte se a připravte si ruce na stavbu židlí.

Krok č. 1. Připravte se

Je to daný postup připravit se před jakýmkoli úkolem. Pro tento projekt musíte shromáždit materiály, hlavně dřevo, a místo, kde byste skládací židli vyráběli.

Protože tato skládací židle bude vyrobena ze dřeva, můžete mít přehled o tom, co připravit. Potřebovali byste sedm kusů kuželky 2 x 2 se zkosenými konci. Můžete také získat pilu, vrtačku, 2½ ”šrouby do dřeva, brusné papíry, lepidlo na dřevo a tužku.

Můžete mít také materiály ze seznamu níže. Připravte si je, abyste neměli problémy, pokud je najednou budete potřebovat:

 • Rychlostní čtverec
 • Sešívací pistole
 • ½ ”sponky
 • ⅛ ”a ¼” vrták
 • 2 kusy šroubů 3 ”x ¼”
 • 4 kusy ¼ ”podložek
 • 2 kusy ¼ ”ořechů
 • Svinovací metr
 • Tmel/tmel na dřevo
 • Malovat
 • Pokosová pila a pila

Po přípravě výše uvedených materiálů se můžete soustředit na nalezení místa. Nezapomeňte si vybrat pracovní prostor, kde se můžete pohodlně pohybovat, a nebudete mít později problém s úklidem.

Krok č. 2. Vytvořte nohy židle

Udělejte nohy židle z pokosových sloupků. Změřte sloupky zvenčí zkoseného konce na 25 “. Tuto oblast můžete označit tužkou, abyste nezapomněli.

Nakreslete čáru na značky a ořízněte je, abyste vytvořili nohy. Zkuste použít rychlostní čtverec pro přesnější značení.

Krok č. 3. Nastavte a nasaďte křížové rovnátka na sucho

Změřte dva kusy příčných výztuh na 10 “, další dva na 12½” a další dva na 14 ”. Označte je tužkou a řezte pomocí pily nebo pokosové krabice.

Nyní nasaďte tyto kusy nasucho vložením dvou 12½ ”výztuh mezi nohy. Tuto akci proveďte také umístěním 10 “křížových výztuh mezi nohy.

Nakonec umístěte 14 “křížové vzpěry na čtvercové konce nohou. Na pokosovém konci označte 3 “.

Krok č. 4. Připevněte nohy židle k rovnátkům

Pamatujete si značku 3 ”na křížových rovnátkách z předchozího kroku? V tomto kroku byste to použili.

Zarovnejte tyto značky ve spodní části obou příčných výztuh. Předvrtejte nohu židle a samotnou podpěru drill ”vrtákem.

Na křížové výztuhy naneste lepidlo na dřevo a pomocí šroubů do dřeva je spojte s nohami. Vyrovnejte horní část příčných výztuh se čtvercovými konci nohou. Opakujte postup.

Poté vytvořte vzor „X“. Změřte 12 ”z každého čtvercového konce židle a vyvrtejte vrták ¼”. Nakonec na konce šroubů naneste podložky a zajistěte je maticemi.

Krok č. 5. Písek

Jakmile sestavíte základnu židle, je čas na broušení! Pro tento úkol se doporučuje brusný papír o zrnitosti 220 nebo brusný blok.

Po broušení židli natřete, pokud máte v úmyslu. Nechte zaschnout a chvíli proveďte další krok.

Krok č. 6. Posaďte se

Vyrobte si sklopné sedadlo židle z látky. Založte jej na velikostech horní části židle a poté se připravte na připevnění k židli.

Nyní připevněte látkové sedadlo pomocí ⅛ ”vrtáku k předvrtání horních příčných výztuh. Umístěte látkové sedadlo nahoře tak, aby sponky směřovaly dolů. Pomocí předvrtaných otvorů je připevněte a zajistěte šrouby.

Jak zajistit, aby skládací židle dobře vypadala

Zírání na dřevěnou skládací židli by vás mohlo jeden den nudit. Víme, jak jednoduše to bude vypadat, jakmile budou vaše dřevěné skládací židle umístěny venku.

Neboj se! Existuje mnoho způsobů, jak zkrášlit skládací židle a ozdobit je ve svém stylu.

Ať už dáváte přednost použití stuh, barev nebo různých druhů tkanin, existuje cesta pro estetickou židli! Nebojte se experimentovat a zkoumat různé nápady na design.

Závěr

Připravte se rozpoutat svou venkovní bonanzu, když víte, jak vyrobit skládací židli. Je to přímočaré, cenově dostupné a po dlouhém dni to stojí za to.

Sledujte a vybírejte z tisíce šablon skládacích židlí dostupných na internetu. Získejte materiály a vyberte si pracoviště, pak máte vše připraveno!