5 způsobů, jak chránit podlahy pomocí sklopných kolejnic

Děti, domácí zvířata a těžký nábytek jsou jen některé z věcí, které mohou poškodit vaše podlahy. I když se může zdát, že křesla jsou k dispozici, aby vás chránily před vypadnutím ze židle, když sedíte, ve skutečnosti slouží i jinému účelu: ochraně podlahy! V tomto blogovém příspěvku probereme způsoby, jak chránit vaše podlahy pomocí sklopných kolejnic.

Způsoby, jak chránit podlahy pomocí sklopných kolejnic

#1. Před židli položte podložku nebo kobereček, které odpruží vaše nohy a zabrání poškrábání.

#2. Na kolejnice nepokládejte nic, jako jsou rostliny nebo vázy, které by se mohly převrhnout a poškodit podlahy, když ležíte.

#3. Pořiďte si gumové krytky na nohy nábytku, aby nepoškrábaly podlahu.

#4. Na samotné kolejnice položte podložku nebo kobereček, abyste je ochránili před poškozením, například když přesouváte nábytek pomocí kolejnice k využití.

Udržujte své mazlíčky neustále mimo zábradlí křesel! Díky těmto radám si můžete být jisti, že vaše podlahy jsou bezpečné a chráněné kolejnicemi pro invalidní vozíky!

Co je to sklopná kolejnice?

Lehátko je kovová nebo dřevěná tyč instalovaná na zadní straně židlí pro lidi, kteří používají invalidní vozíky, aby jim usnadnily a bezpečněji nastupovaly a vystupovaly.

Jsou také ideální pro osoby s tělesným postižením, jako je artritida, fibromyalgie, mrtvice nebo operace náhrady kloubů. Používáním tohoto bezpečnostního vybavení se můžete vyhnout zranění, bolesti nebo dalšímu poranění kloubů.

Jak nainstalovat lišty Recliner Rails

Instalujte kolejnici ve výšce, která je pro vás pohodlná. – Kolejnice by měly být umístěny co nejblíže k vašemu tělu a sedadlu židle. Můžete je buď připevnit šrouby nebo šrouby, nebo použít lepicí podložky pro extra přilnavost.

Jak udržovat sklápěcí kolejnice

Udržujte prostor kolem pojízdných kolejnic bez nepořádku. – Použijte rohože k ochraně podlahy před opotřebením způsobeným chodidly, židlemi nebo invalidními vozíky

Udržujte nábytek v dostatečné vzdálenosti od pojízdných lišt, aby nedošlo k jejich poškrábání

Jak vyčistit sklápěcí lišty

V případě potřeby vyleštěte měkkým hadříkem a mýdlem. Po vyčištění je dobře vysušte, protože to pomůže zabránit korozi.

Pomocí vysavače odstraňte prach a nečistoty ze štěrbin v kolejnicích

Jak vyměnit zábradlí sklápěcí

Další informace o náhradním hardwaru lehátek s kolejnicemi vám poskytne místní prodejna domácích potřeb nebo prodejce nábytku. – Pokud je nemůžete najít, kontaktujte přímo výrobce

Typy lehátek

Lehátka jsou kategorizována jako otočná nebo stacionární.

Otočná křesla se otáčejí o 360 stupňů a přicházejí v různých stylech, včetně vahadel, kluzáků a pohovek

Stacionární sklopné kolejnice nabízejí ergonomické místo k sezení bez potřeby neustálého pohybu, což může pomoci při bolestech zad

Obvykle jsou větší a nabízejí větší podporu.

Kolik úložného prostoru chcete v podnoži nebo křesle?

Lehátka se spoustou dalšího úložného prostoru jsou skvělá pro ty, kteří rádi baví hosty a rádi žijí život na cestách.

Co je třeba vzít v úvahu při nákupu lehátka

Jakému materiálu dáváte přednost? Čalounění z kůže, mikrovlákna nebo bavlny.

Chtěli byste židli s extra úložným prostorem na deky a polštáře?

Jaký je váš rozpočtový limit? Židle se pohybují mezi 500 až 5 000 dolary v závislosti na stylu a typu materiálů použitých při jejich konstrukci.

Jak opravit mechanismus křesla

Pomocí podtlakového nástavce a/nebo stlačeného vzduchu vyčistěte veškeré nečistoty, které mohou být ve stopách nohy vaší židle nebo plynového zvedáku. Můžete také použít starý zubní kartáček k čištění malých prostor, kde se špína zasekla.

Vyčistěte sedadlo židle otřením mokrým hadrem.

Odšroubujte všechny šrouby, které mohou být připevněny k mechanismu plynového zvedáku, a vyjměte jej ze židle. (Pokud tyto části nemůžete najít, nebojte se – existuje spousta návodů na YouTube, jak to vyřešit sami!)

Sundejte starou plsť a nahraďte ji novou.

Znovu připevněte mechanismus plynového zvedáku zpět na židli, v případě potřeby pomocí šroubů.

Vložte všechny náhradní díly, které mohly vyjít, když jste je odstranili ze sestavy kola nebo plynového zvedáku, na správná místa, aby věci správně fungovaly.

Výhoda použití sklápěcího sklápěcího křesla:

Chraňte své podlahy před špínou a politím.

Snižte hluk lehátka o podlahu z tvrdého dřeva.

Dobré držení těla můžete podpořit něčím tak jednoduchým, jako je slipcover! (pro větší podporu použijte nastavitelný klín židle)

Nejdůležitější věcí, kterou si musíte pamatovat o tomto projektu, je, že je to na vás.

Pokud jste šikovný člověk, pak by pro vás měl být tento projekt relativně snadný, a pokud ne, na internetu je k dispozici spousta zdrojů, jak opravit podlahu vašeho lehátka (abychom to zde nemuseli zakrývat!)

Závěr

V tomto článku jsme diskutovali o způsobech, jak vyčistit a chránit podlahu před opotřebením pomocí několika jednoduchých kroků. Tyto metody jsou jen začátkem toho, co můžete udělat pro udržení domova při péči o sebe nebo své blízké, kteří potřebují pomoc s mobilitou.