5 jednoduchých kroků, jak zvednout křeslo

V tomto článku se budeme zabývat jednoduchými kroky, jak zvednout křeslo. Jedním z nejdůležitějších faktorů polohovacího křesla je poskytnout člověku pohodlí. Naučíte se, jak si polohovací křeslo upravit do požadované výšky, abyste se cítili velmi pohodlně.

Zvednutí křesla na lehátku

Krok č. 1. Kupte si stoupačky nábytku vyrobené výslovně pro polohovací křeslo

V tomto kroku budete muset ke svému lehátku zakoupit nábytkovou podnožku, protože tyto stoupačky se připojují k nohám vaší židle. Nástavec na nábytek vám umožňuje zvýšit výšku lehátka v několika krocích po palcích.

Poznámka: Nábytkářské nástavce se vyrábějí také pro běžné židle a stoličky. Pamatujte, že tyto stoupačky jsou vyrobeny pro lehčí nebo menší typ židle při nákupu stoupacího nábytku, což vede k prasknutí stoupaček, pokud je použijete na těžším lehátku.

Krok č. 2. Otočte své polohovací křeslo na bok

V tomto kroku musíte položit židli na bok tak, aby se vešla na všechny čtyři nohy sedadla.

Krok č. 3. Připevněte stoupačky nábytku ke každé z nohou ve spodní části vaší polohovací židle

V tomto kroku musíte připevnit stoupačky nábytku ke každé noze ve spodní části židle.

Jak to uděláte, závisí na stoupačkách, které jste zakoupili pro své lehátko. Některé stoupačky lze jen připnout přímo na nohy křesla. Na druhé straně jsou některé stoupačky našroubovány na nohy židle.

Krok č. 4. Upravte všechny stoupačky

Musíte upravit všechny stoupačky, aby byly vysunuty do stejné výšky (je -li k dispozici). Příkladem scénáře je, že pokud chcete zvednout křeslo o 5 palců, měli byste každé ze čtyř stoupaček lehátka rozšířit na značku „5 palců“ na jejich základně.

Poznámka: Některé stoupačky nelze vůbec prodloužit. Stoupadla jsou obvykle kruhové gumové stoupačky zakoupené s výškou, na kterou se pokoušíte rozšířit židli.

Krok č. 5. Umístěte židli zpět do normální polohy

Křeslo musíte vrátit do normální polohy, aby spočívalo na čtyřech stoupačkách, které jste právě nainstalovali. Provedete -li tento krok, budete si moci sednout na židli a sklopit se ve výšce, která vám vyhovuje.

Snížení křesla polohovatelné

Krok č. 1. Otestujte napětí svého lehátka

Když říkáme „napětí lehátka“, znamená to, jak snadno se opěradlo křesla nakloní dozadu. Musíte si sednout do křesla a opřít se o opěradlo.

Mohou nastat situace, kdy je příliš obtížné se opřít a budete muset snížit napětí na lehátku. Bylo by nejlepší, kdybyste snížili napětí, pokud máte jemnou stavbu, protože sklápění židle pak bude vyžadovat méně síly.

Dalším scénářem je, pokud se vaše křeslo nakloní příliš daleko pro vaše pohodlí, nebo pokud se nakloní příliš rychle. Navrhujeme, abyste zvýšili napětí na lehátku. Je to skvělý způsob, jak to udělat pro těžší jedince, vyšší jedince a lidi, kteří potřebují pevnou oporu zad.

Krok č. 2. Nakloňte křeslo dopředu

Zajistěte, aby záda byla ve vzpřímené poloze a podnožka byla zavřená. Pokud je zajištěno podle vašich představ, opatrně nakloňte celou židli dopředu, abyste mohli odhalit spodní stranu židle.

Polohovací křeslo budete muset položit před loketní opěrku a na její horní část. Nejlepší je použít obě ruce k nastavení napětí a tento proces bude obtížné dokončit, pokud se pokusíte židli držet po celou dobu.

Krok č. 3. Hledejte mechanismus úpravy

Křeslo s nastavitelným napínáním křesla musí mít pod sedadlem křídlové matice nebo kolečka. Pokud nemáte mechanismus pro vaše seřízení, nemůžete upravit napětí.

Krok č. 4. Otočte mechanismus

Abyste zvýšili napětí v lehu, budete muset zatlačit na kola ve směru hodinových ručiček. Pokud chcete snížit napětí, musíte to udělat proti směru hodinových ručiček.

Poznámka: Zkuste mechanismus otočit prsty. Pokud je příliš těsný, rádi bychom vás požádali, abyste místo něj použili robustní kleště.

Krok č. 5. Otestujte úpravu

Polohovací křeslo musíte vrátit do vzpřímené polohy. Musíte si sednout na židli, abyste zkontrolovali napětí křesla tím, že natáhnete nohy a opřete se o židli.

Závěr

Dostali jste se na konec článku o tom, jak zvednout křeslo. Jakmile budete postupovat krok za krokem, sedadlo se vám bude určitě líbit.

Pamatujte, že pokud je napětí v klesání dostatečně pohodlné, můžete zde proces ukončit. Pokud ne, musíte postup opakovat. Pokračujte v nastavování napětí lehátka podle potřeby podle přesných kroků.