4 Snadné pokyny, jak si vyrobit chránič sedačky

Vaše sedačka nemusí být nejdražší na světě, ale s největší pravděpodobností chcete, aby vypadala co nejdéle jako nová. Pořídit si chránič na sedátko je nejjednodušší způsob, jak udržet své místo na sedadle čisté. Pojďme se tedy podívat na návod, jak si vyrobit chránič lásky.

Jaká je první věc, která se stane, když si přinesete zbrusu novou sedačku? „Nová pravidla pro sedací soupravu“ jsou účinná. Žádné nadměrné jídlo, pití, hraní nebo dýchání na nový, drahý kus nábytku.

Realita je taková, že dodržování takových pravidel je často obtížné, zejména v domácnostech s dětmi a domácími zvířaty. A protože to není dlouhodobá životaschopná strategie, je nejlepší najít způsob, jak si vytvořit chránič lásky.

Co je to místo k sezení?

Sedadlo pojme dvě osoby. Je to skvělá volba pro malé prostory. Zdvojnásobení je praktická možnost. To vám umožní umístit je proti sobě nebo pod úhlem ke stolu v rohu.

Pohovka může být pohádkovým střediskem v každé místnosti, která dodává teplo a styl, a je k dispozici tolik designů, tkanin a stylů – od sametových sedaček po kožené sedačky a dokonce i multifunkční rozkládací pohovky.

Chránič sedací soupravy může vdýchnout starému sedačce nový život, nebo jej zachovat tak nový, jak je to jen možné, a také dát místnosti nový vzhled. I když je možné zakoupit chránič lásky, vytvoření vlastního je levnější a umožňuje vám použít látku přesně v požadované barvě a struktuře.

K tomuto projektu potřebujete pouze základní dovednosti šití, ochotu pokusit se ho projít s důvěrou a ochotu zkusit to znovu, až se zaseknete. Jednoduše postupujte podle těchto pokynů, jak si vyrobit chránič lásky.

Návod, jak vytvořit potah na milostnou sedačku

Krok 1: Potřebné materiály

Látka podle vašeho výběru. Pro začátečníky je vždy vhodnější použít obyčejnou nebo potištěnou látku bez směru. Tkanina s čarami nebo vzory bude mít za následek spoustu odpadu, protože linie musí být zarovnány, aby poskytly pěkný a čistý povrch. Budete potřebovat plsť (protiskluzovou), nitě a čalounický zip (na polštáře), suchý zip a fix na textil. Šicí stroj, nůžky, špendlíky, měřicí páska, pravítko a základní dovednosti šití

Krok 2: Měření

Vždy si kupte extra látku, protože ji budete muset vyprat, než začnete stříhat, protože některé látky se smršťují. Nepřekračujte tento zásadní krok: Krása protiskluzové fólie spočívá v tom, že ji lze snadno vyjmout a vyprat, ale musíte zajistit, aby se po vyrobení nezmenšila. Postupujte podle pokynů pro péči o konkrétní tkaninu, se kterou pracujete.

Před zahájením prací na chrániči sedačky vyžehlete látku. Vrásky v hotovém výrobku mohou způsobit svraštění, takže je zajištěno hladké a přesné uchycení.

Pokud jde o látku, máte dvě možnosti. Pokud máte pouze jednu sedačku a nevadí vám plýtvání látkou, kupte si velký kus látky, který se přehozí přes sedačku a začnete sešívat a stříhat.

Krok 3: Vytvořte vzor chrániče lásky

Na místo lásky přehoďte levný mušelín nebo řeznický papír a volně jej zastrčte. Křídou označte části vzoru. Změřte přední strany paží. Vystřihněte části vzoru.

Je to v pořádku, pokud musíte použít dva nebo tři velké oddělené kusy. V takovém případě možná budete muset použít bezpečnostní kolíky k zajištění částí pohovky. Čela paží v tomto místě nemusí být zakryta.

Pokud se cítíte sebevědomě, přeskočte maketu a přikryjte pohovku látkou, kterou budete používat, špatnou stranou nahoru. V tomto případě můžete vysledovat vzor přímo na látku.

Krok 4: Ušijte chránič sedací soupravy

Nezapomeňte podat látku do šicího stroje špatnou stranou nahoru, aby švy na pravé straně byly hladké. Jakmile kousky sešijete, odstraňte špendlíky.

Při šití chrániče sedačky nejprve vystřihněte každou část, sešijte ji a pomocí šicího stroje připevněte čela paží k dílům loketní opěrky a k tělu. Znovu připevněte tělo a boky k pohovce a znovu je připojte a přišijte boční část. Použijte špendlíky a křídové čáry, které vám pomohou. Jak jdete, odstraňte kolíky ze švů.

Zkontrolujte, zda je chránič láskyplný. Ve spodní části chrániče sedací soupravy nakreslete spodní lem. Lem by měl být přišpendlený a vyžehlený, aby bylo snadnější šít. A lemujte konce, abyste dokončili vzhled. Pokud existují nějaké oblasti, které je třeba opravit, je nejvyšší čas to udělat. Pomocí rozrývače švů odstraňte problematické švy a přepracujte je tak, aby byly rovné.

Umístěte chránič lásky na sedačku pravou stranou ven, opatrně zasuňte kryt na místo a je hotovo.

Závěr

Ať už je vaše loveseat úplně nové nebo staré desítky let, omyvatelný chránič bude vždy vypadat nedotčeně. Druhá konstrukce je lepší pro krátkodobé použití, zatímco první je určena pro dlouhodobé použití.