4 snadné kutilské kroky pro začátečníky, jak postavit křeslo

Zůstat dlouho doma, nedělat nic, může být stresující, takže se budete chtít naučit stavět křeslo s lehátky pomocí našich čtyř snadných kroků. Nejsou to obvyklé cíle projektu, které vidíte denně, a rozhodně vyžadují určité dovednosti. Polohovací židle jsou však docela zajímavé, protože jsme si jisti, že vás někdy zajímalo, jak byly vyrobeny.

Lehátka jsou jedním z obvyklých obsahů rodinných domů po celém světě. Jsou to židle, které vypadají jako pohovka, kterou lze sklopit a nastavit na vámi požadovaný úhel. Pokud stále nevíte, co máme na mysli, přemýšlejte o sedadlech v letadle nebo autosedačkách.

Tyto typy židlí jsou rozšířené a jsou přítomny ve všech typech prostředí. Můžete je vidět buď uvnitř, nebo venku. K dispozici jsou dokonce i lehátka vyrobená z jednoduché oceli a látky, která si můžete vzít na pláž.

Vzhledem k tomu, že jsou také používány a užívány ve všech věkových skupinách, lze polohovací židli, kterou jste vyrobili, nyní používat, dokud nebudete starší a nebudete mít děti a vnoučata. Pojďme si tedy promluvit o tom, jak to zvládnete!

Kroky při stavbě lehátka

Výroba nové židle od nuly je zcela nová úroveň řemeslného zpracování, ale začneme něčím jednoduchým a robustním. Poté se můžete naučit procházet složitějším a osobnějším designem tím, že se naučíte základní pojmy. Zde jsou kroky při výrobě polohovacího křesla.

Krok č. 1. Získejte podrobný plán

Vzhledem k tomu, že výroba lehátka zahrnuje více než jen výrobu židle, budete potřebovat vysoce specifikovaný plán práce. Hlavním zaměřením židle by byla mechanická část, kterou budete připevňovat.

Polohovací křeslo potřebuje opěradlo, které lze sklopit nahoru a dolů, aby si uživatel mohl lehnout. Některé mají dokonce i další stupačky, které dodávají pohodlí.

Nyní můžete sklopnou akci zajistit několika způsoby. Můžete použít jeden zámek sklonu, který vyžaduje méně mechanické zařízení a potřebuje jen několik dalších šroubů a dřeva. Pokud chcete něco hladšího a schopného zvednout se do různých výšek, budete muset pořídit složitější polohovací části.

Nejprve nakreslete vzhled své židle, a to jak v jejím klasickém vzhledu, tak v poloze sklopené. Dále nakreslete židli v každém z následujících zobrazení: vpředu, vlevo, vpravo a vzadu. Je to jako kreslit plán židle, takže jej udělejte co nejpodrobnější, s rozměry a správnými štítky.

Krok č. 2. Nakupte všechny suroviny a přiveďte je do svého pracovního prostoru

Jakmile je plán plně připraven, můžeme se začít zabývat výrobou židle. Doporučujeme vám osobně navštívit hardware, který plánujete pro získání vašich materiálů, než si je objednávat pro dodávky. Hardwarové výrobky, zejména dřevo, jsou si navzájem natolik jedinečné, že je nejlepší, když se podíváte na položky, které budete potřebovat.

Uděláme židli s více sklony a také použijeme na židli rámy z masivu. Lehací část si můžete koupit na hardwaru; stačí požádat o mechanismus polohovacího křesla. Některé obchody, které tuto část připravují, vás požádají o předobjednání.

Pro dřevo by bylo těžké doporučit konkrétní, protože dostupnost bude určovat jeho cenu. Navrhujeme, abyste si vybrali něco robustního a odolného. Mluvit s pracovníky železářství vám také pomůže vybrat správnou položku.

Krok č. 3. Připravte dřevo

Odřízněte části základny židle na rozměry, které jste dříve zaznamenali. Při sestavování nezapomeňte každý kus označit, aby byl snadno identifikovatelný. Použijte úroveň, abyste se ujistili, že vytvoříte dobré úhly, které později vytvoří správné kování.

Po odříznutí všech částí ošetřete materiálem, aby termity a další dřevokazný hmyz nespadly ze židle. Dodržujte pokyny chemikálií týkající se doby aplikace a namáčení.

Krok č. 4. Sestavte všechny části základny židle

Nyní si můžete vzít kladivo a hřebíky a začít stavět židli. Dříve než je zatlučete k sobě, zkontrolujte je ještě jednou. Doporučujeme vyplnit mezery, které zbyly po přibití, tmelem na dřevo.

Před zakrytím sedací plochy vložte sedací část do základny. Osazení a upevnění tohoto sklápěcího mechanismu bude záviset na tom, kde jste díl získali, proto se ujistěte, že vám jeho pracovníci řádně vysvětlí postup.

Zkontrolujte, zda se polohovací část správně pohybuje a zda se nezachytila ​​o jiné části. Poté připevněte povrch sedadla a všechny různé části židle.

Vyhlaďte všechny povrchy židle brusným papírem a setřete veškerý prach. Poté na něj můžete namalovat nebo nanést lak, nebo pokud máte dovednosti, můžete také připevnit nějaké polštáře, které z něj udělají pohovku.

Závěr

Podělili jsme se o naše snadné kroky, jak postavit křeslo, pokrývající co nejvíce. Když už pracujete na projektu, může dojít k podivným výpadkům, zvláště pokud nemáte žádné zkušenosti. Jen pokračujte a určitě to zvládnete.