4 snadné kutilské kroky, jak znovu čalounit křeslo

Chcete vědět, jak znovu čalounit křeslo ve čtyřech krocích? Dosáhlo vaše křeslo k prasknutí bodu, že je příliš nepohodlné na to, aby zůstalo ve vašem obývacím pokoji a ukázalo se vašim hostům? Nejste jediní, takže abychom vám a všem ostatním podali pomocnou ruku, v tomto článku si povíme o připevnění nového čalounění na starou židli.

Polohovací křeslo je základem téměř každého obývacího pokoje v domácnosti na světě. Jsou tak běžné, že nezáleží na tom, na jaký kontinent se vydáte, bez ohledu na počasí, které tam je, pravděpodobně ho najdete, když vstoupíte do domu. Ať už je to rodinný dům, byt, byt a dokonce i vily, polohovací židle se vejdou téměř na každou sadu nábytku jakékoli struktury.

Lehátka mají historii, která sahá až do roku 1800. Od té doby až dodnes jsou polohovací židle vyrobeny tak, aby vydržely obrovský časový úsek s robustními rámy, které udržují jejich strukturu pevnou. Čalounění, které je nejexponovanější částí židle, se ale může časem opotřebením poškodit.

Kroky při opětovném čalounění křesla

Připevnění nových sad čalounění na starší rám je pro majitele obvyklou taktikou. Jsou to ti, kteří kupují vysoce hodnotné produkty, a ti, kteří rádi uchovávají to, co si koupili za své těžce vydělané peníze. Ať už jste jedním z nich, nebo máte jiný důvod, zde je několik kroků, které můžete provést při čalounění křesla

Krok č. 1: Navštivte výrobce židle

Ačkoli existují někteří zákazníci, kteří si nepamatují, ze kterého obchodu dostali určitou položku, doufáme, že si pamatujete, kde jste dostali křeslo. Je také lepší, když stále máte doklad od okamžiku nákupu. Prvním krokem vašeho čalounění je návštěva tohoto obchodu.

Možná jste si toho už dávno všimli, ale polohovací židle stejných a zejména různých značek používají pro každou položku specifické sklony, velikosti a tvarování, aby byly jedinečné. Chcete -li mít na židli nejvhodnější pěny, můžete si je také koupit ze stejného místa.

Pokud chcete udělat něco navíc, než jen vyměnit čalounění za nový, ale stejný design, můžete také v obchodě požádat, aby vám s daným rozměrem křesla nastavilo několik personalizovaných pěn. Může vás to stát nějaké peníze navíc, ale vaše židle bude zaručeně vypadat mnohem lépe než dříve.

Pokud jste si jisti, můžete se odhlásit z toho, že vám původní pěnu vyrobí původní výrobce a uděláte si ji sami. Můžete si také vybrat svůj design, barvu a texturu látky, kterou budete židli přikrývat později. Jen se ujistěte, že před nákupem vezmete přesné rozměry židle a ještě přidáte k měření nějaký příspěvek.

Krok č. 2: Sejměte předchozí čalounění ze židle pro polohovací křeslo

Tento krok bude trochu složitý, pokud jste poprvé, ale ujišťujeme vás, že to není nikde nemožné. Nejprve musíte zkontrolovat, zda výrobce šil pěnu a látku do rámu, nebo zda použil sponky. Pro každou z těchto příloh to bude jiný proces.

Šité čalounění zabere hodně vaší trpělivosti. Budete muset stříhat a rozmotávat každou smyčku a sekce jednu po druhé, dokud se veškerá látka a pěna neodlepí. U sponek budete potřebovat buď kladivo, nebo kleště, abyste odtrhli každý kus z rámu.

Krok č. 3: Nasaďte novou pěnu na polohovací křeslo

Po vyjmutí všech předchozích částí čalounění z křesla můžete leštidlo řádně vyleštit. Můžete použít rozpouštědlo vhodné pro lepidlo použité k jeho připevnění, které zjistíte od výrobce. Rovněž doporučujeme, abyste rám vyhladili brusným papírem.

Poté vezměte novou sadu pěn, které jste získali, a umístěte je na rám. Pěna čalounění je obvykle připevněna lepidlem, takže můžete udělat totéž se stejným lepidlem, které původně použil výrobce. Ujistěte se, že toho neaplikujete příliš mnoho, aby pěna nespadla zmačkaná a zdeformovaná.

Nechte lepidlo zaschnout na rámu. V tomto procesu zajistěte, aby se židle nepohybovala, aby pěny neskončily pokřivené.

Krok č. 4: Upněte látku na rohy a podle toho ji složte

Nejprve si ustřihněte látku, abyste se přiblížili tvaru a tvaru rámu křesla. Počínaje rohy, sešijte látku na místě. Dokončete skládání horní části a opěradla židle a přidejte své oblíbené vzory.

Na sklopné nebo skládací části položte látku nejprve na pěnu, poté židli složte a poté upněte na místo. To má zajistit, že nepodceníte délku látky a dobře zakryjete pohyblivé části. Přeložte přebytečnou látku a postupujte stejným způsobem na všech částech židle.

Závěr

Vědět, jak znovu čalounit polohovací křeslo, je mnohem víc, než jen slepovat díly dohromady. Musíte se správně naučit, jak pohyblivé části pohybují i ​​ostatními. Koneckonců vyměňujete čalounění, aby židle vypadala nová a cítila se lépe.