4 rychlé kroky, jak vyrobit polštář na židli s pěnou

Jsou chvíle, kdy se nám povaluje spousta náhradních věcí. Naučit se vyrábět polštář na židli z pěny je skvělý způsob, jak tyto náhradní předměty použít a proměnit je v něco hodnotného a krásného.

Hlavní položky, které pro tento projekt potřebujete, jsou kus pěny a nějaké látky, což závisí na velikosti vašeho projektu. Jediné, co musíte udělat, je dodržovat sadu kroků, které zahrnují hlavně stříhání, šití a lepení věcí k sobě. Během několika hodin budete mít odpružení, které dodá vašemu domovu více osobnosti.

Máte zájem o recyklaci své nadbytečné pěny nebo chcete projekt „udělej si sám“, díky kterému bude vaše sezení pohodlnější? Pokračujte v čtení a naučte se nástroje a kroky, které potřebujete k vytvoření jedinečného polštáře na židli.

Materiály, které budete potřebovat

Pro tento projekt potřebujete kousek pěny, hadřík, lepidlo ve spreji, měřicí nástroje, jehlu a nit (nebo šicí stroj) a nůžky. Můžete také nasadit potahy a zipy na kryt, ale ty jsou volitelné.

U tohoto projektu byste se měli snažit mít dostatek pěny, abyste měli pro maximální pohodlí alespoň dva palce silný polštář.

Výroba polštáře na židli s pěnou

Krok č. 1. Změřte sedadlo židle

Samozřejmě úplně prvním krokem je změřit vaše sedadlo pomocí měřicí pásky. To vám pomůže rozeznat, zda máte na židli dostatek pěny.

Krok č. 2. Připravte si pěnovou vložku

Jakmile budete mít na odpružení dostatek pěny, musíte ji přikrýt kouskem látky jako mušelín. Bylo by nejlepší, kdybyste to udělali tak, aby pěna a vnitřek potahu polštáře nezpůsobily tření, které by mohlo vést k poškození.

Chcete -li pěnovou vložku zabalit látkou, lehce nastříkejte pěnu shora dolů lepidlem. Poté jej zabalte do látky.

Stiskněte látku a odstřihněte přebytek. Před dalším krokem nechte pěnu zaschnout.

Krok č. 3. Řezání stran

Připravte si látku tak, že ji nastříháte na kousky, které by odpovídaly vaší pěnové vložce. Odřízněte kus pro všechny čtyři strany a další dva pro horní a spodní část.

Kousky látky by měly být o palec větší ve všech rozměrech. Například vaše pěna má rozměry 2 palce x 20 palců x 18 palců. Vaše horní a spodní část by měla mít rozměry 21 palců x 19 palců atd.

Sešijte boční kusy látky se švem ½ palce a vytvořte boční sestavu.

Krok č. 3.1. Přidávání do potrubí (volitelné)

Pokud chcete, můžete na potah přidat potrubí, které vašemu polštáři dodá tvar a formu. Můžete si koupit balené potrubí nebo si vyrobit vlastní.

Přidejte potrubí k polštáři tak, že jej připnete na vrchol polštáře. Připněte některé povolenky, aby se ohýbaly v rozích.

Okraje polštáře by měly odpovídat surovým okrajům potrubí. Nechte okraje potrubí setkat se a překrývat se a poté je sešpendlete k horní části polštáře. Proveďte stejné připnutí a sešití potrubí ke spodní části polštáře.

Krok č. 4. Dokončení polštáře

Posledním krokem je připojení všech kusů potahů polštářů. Sešijte všechny kousky dohromady a ponechte ½ švu spojujícího horní a spodní část po stranách. Před přehozením krytu naruby sešijte všechny tři strany, aby švy byly uvnitř.

Vložte pěnu do polštáře a poté ji úplně zavřete. Poté můžete svůj domácí polštář umístit na židli a dokonce si ho můžete vzít s sebou kamkoli jdete!

Přidání zipu (volitelně)

Můžete se rozhodnout přidat na povlak polštáře zip, abyste mohli snadno oddělit potah a pěnu pro čištění. Přidání zipu mění krok 3 dále a vyžaduje trochu více úsilí, ale výplata stojí za to.

Potrubí spodního krytu by mělo být připevněno pouze k jedné dlouhé straně a dvěma krátkým stranám, přičemž konce by měly viset na druhé dlouhé straně. Spojte dlouhou stranu boční sestavy se stranou spodního krytu bez potrubí.

Sešijte ½ palcový šev běžným stehem a šev šijte. Stiskněte šev otevřený.

Umístěte zip na horní část přehozeného švu a sešijte pásku zipu na švy. Otočte polštář a sešijte zip pravou stranou dolů. Poté rozevřete šev přes zip pomocí rozrývače švů.

Můžete pokračovat krokem č. 4, jako obvykle. Jediným rozdílem je, že nyní můžete spojit všechny strany dohromady, než přidáte pěnovou vložku. Po sešití všech stran k sobě protáhněte pěnovou vložku zipem.

Závěr

Naučte se, jak vyrobit polštář na židli z pěny, recykluje vaše náhradní položky a ušetří vám peníze. Vše, co potřebujete, je měřit, stříhat a šít, a skončíte s krásným, ale užitečným uměleckým dílem, které je šité na míru vašemu nábytku.