4 kroky k čištění polyuretanového lehátka

Jako majitel domu byste měli vědět, jak čistit polyuretanové lehátko. To platí zejména v případě, že máte polyuretanová lehátka. V tomto článku probereme nejlepší způsob čištění těchto typů židlí a sedacích souprav a také to, co při jejich čištění nedělat. Dáme také několik tipů, jak si vzhled židle nebo pohovky v průběhu času zachovat.

Kroky k čištění polyuretanového lehátka

Krok 1. Vysajte vysavač, abyste odstranili veškeré nečistoty nebo nečistoty.

Krok 2. Do kbelíku promíchejte roztok mýdla na nádobí a vody, poté jím znečištěné lehátko potřete od hlavy až k patě (možná budete potřebovat více než jeden kbelík). Silně drhněte asi deset minut, poté opláchněte židli, dokud nezůstanou zbytky mýdla.

Krok 3. Naplňte kbelík vodou a přidejte asi jeden šálek octa, poté židli znovu uhaste, abyste odstranili veškeré zbývající nečistoty nebo oleje z jejího povrchu (určitě se příliš netrapte, pokud ji nevidíte). Polohovací křeslo postavte před ventilátor, aby ho vzduch rychleji vysušil.

Krok 4. Pokud máte křeslo, které je třeba „osvěžit“ novým polyuretanem, použijte kontaktní papír jako snadný a levný způsob zakrytí opotřebovaných nebo špinavých míst.

Jak se staráte o polyuretanovou pohovku?

#1. Lehátko očistěte mýdlem a vodou a poté jej zakryjte lehkou vrstvou polyuretanu.

#2. Pokud máte na povrchu gauče praskliny nebo opotřebovaná místa, použijte kontaktní papír, který je zalepí a získáte levnou opravu.

Jak získáte skvrny z polyuretanových tašek?

#1. Nalijte na skvrnu šálek peroxidu vodíku a nechte jej působit asi deset minut, než ho co nejvíce naberete.

#2. Oblast posypte jedlou sodou a poté vydrhněte kartáčem, aby se rozbily všechny usazené částečky nečistot. Dokončete setřením všech zbytků starým hadrem nebo papírovým ručníkem.

Jak se staráte o polyuretanovou pohovku?

#1. Dezinfikujte pohovku tak, že ji otřete směsí mýdla a vody.

#2. Naneste tenkou vrstvu tmelu, aby byla tkanina chráněna před politím, skvrnami a opotřebením.

#3. Pokud máte na povrchu gauče praskliny nebo opotřebovaná místa, použijte kontaktní papír, který je zalepí a získáte levnou opravu.

#4. Chcete -li odstranit trvalé skvrny, naneste na místo peroxid vodíku a počkejte asi pět minut, než jej otřete.

#5. Pokud se cítíte ambiciózní, použijte starý zubní kartáček nebo houbičku, abyste setřeli všechny skvrny na čalounění gauče. To se nejlépe provádí také po použití pracího prostředku pro lepší proniknutí do látky.

#6. Vyprázdněte polštáře gauče a vložte je do pračky na jemný studený cyklus s pracím prostředkem, poté je vysušte na vzduchu, než je opět složíte.

#7. Všechny polštáře perte ručně, jinak se rychleji opotřebují.

#8. Vysajte všechny koberce, abyste odstranili chlupy domácích mazlíčků, prachové zajíčky a další nečistoty. Lehce vysajte samotný gauč, abyste odstranili veškerý prach, chlupy nebo zvířecí chlupy, které se zachytily v jeho tkanině

#9. Pokud máte čalounění, použijte parní čistič. Parní čištění odstraní nečistoty hluboko do vláken nábytku a zároveň je dezinfikuje! Poznámka: nezapomeňte do stroje přidat vodu.

Pokud nemáte parní čistič, použijte vařící horkou vodu a bílý ocet ve staromódním hrnci nebo kbelíku.

Nalijte ji na gauč a nechte ji 20 minut odležet, než ji setřete. Otřete všechny ostatní povrchy teplou mýdlovou vodou pomocí hadříku nebo houby: odstraníte tím veškerý prach a nečistoty, které jsou na povrchu.

Jak dostanete skvrny z polyuretanových sáčků?

  • Použijte silný prací prostředek
  • Naneste jej na skvrnu starým zubním kartáčkem nebo hadříkem, nechte 30 minut působit a poté obvyklým způsobem vyperte. (Poznámka: toto je účinné pouze u novějších polyuretanových sáčků, které jsou vyrobeny z nylonu potaženého PU).
  • Můžete také použít WD40, který špínu uvolní.
  • Nalijte na místo a poté otřete čistým hadříkem
  • Před nastříkáním WD40 oblast posypte jedlou sodou, aby při tření odstranila špínu.

Co mám dělat, když mi polyuretan praská?

Pokud má vaše pohovka na povrchu praskliny, příliš stárne

Nejlepší věc, kterou můžete udělat, abyste se tomuto problému vyhnuli, je vybrat si kvalitní produkt hned od začátku. Pokud má vaše sedačka praskliny na povrchu, je čas na výměnu.

Jaké jsou některé tipy, jak mohu udržovat svůj polyuretanový nábytek?

#1. K čištění povrchu používejte pouze jemná mýdla a čisticí prostředky

#2. Pro maximální ochranu otřete nábytek po každém použití suchým hadříkem

#3. Pokud na látku něco vysypete, ihned ji setřete. Možná budete také muset odstranit přebytečnou tekutinu z oblasti, než může prosáknout

#4. Stejně jako kožené čalounění může polyuretan prasknout, pokud je v přímém kontaktu se slunečním zářením

#5. Abyste tomu zabránili, snažte se držet nábytek mimo okna a jiné zdroje světla.

#6. Je také dobré používat na pohovce každoročně chránič čalounění. To pomůže zabránit tomu, aby rozlitý materiál pronikl skrz a stal se skvrnami.