11 kroků ke snížení otočné židle Ikea

Tento blogový příspěvek vám řekne, jak snížit otočné křeslo Ikea. Je to skvělý způsob, jak ušetřit místo ve vašem domě, a umožnit dětem a nižším lidem (nebo těm, kteří mají jen krátké nohy) využívat výhod tohoto typu židle! Otočné židle jsou více než jen místo k sezení – lze je použít jako stůl nebo stůl.

Kroky ke spuštění otočné židle Ikea

Krok 1. Ujistěte se, že židli nepoužívá jiná osoba nebo domácí zvíře. Položte na podlahu koberec, pomocí kterého zachytíte všechny šrouby, šrouby a hřebíky.

Krok 2. Zkontrolujte, kolik místa pod otočnou židlí potřebujete pro uvolnění od ostatních kusů nábytku (například z gauče). Změřte tento prostor svinovacím metrem od přední části židle k tomu, jak daleko jej potřebujete.

Krok 3. Na koberec položte kus lepenky nebo něco jiného, ​​co lze snadno odříznout, a použijte to jako vodítko pro umístění všech těchto součástí: šrouby (šrouby), podložky, matice/podložky, vrtačka , vrták a něco k zajištění židle (například bungee kabel).

Krok 4. Použijte svůj svinovací metr ještě jednou. Tentokrát, jak daleko to potřebujete od zadní části otočné židle pro účely odbavení. Toto měření vystřihněte nástrojovým nožem a položte ho na koberec vedle místa, kde budete vrtat otvory.

Krok 5. Pomocí vrtačky vytvořte otvory, do kterých budete vkládat šrouby. Na každou stranu židle vložte podložku a matici a poté utáhněte klíčem.

Krok 6. Odstraňte z koberce lepenku nebo jiný materiál, potahem směrem ven sejměte potah sedadla, dokud se všechny čtyři rohy před vyjmutím nejprve nezvednou a neodpojí ve spodní části.

Krok 7. Odstraňte šrouby z předních a zadních (horních) kusů, které zajišťují područky dohromady pomocí šroubováku nebo klíče. Jemně zatáhněte za každou stranu, dokud se od sebe nerozdělí; opakujte na druhou stranu.

Krok 8. Dejte dohromady, jak sklopné sedadlo sklopit, a připevněte šrouby. Umístěte židli vzhůru nohama na koberec v oblasti, kterou chcete.

Jak pečovat o otočnou židli

#1. Skladujte židli s čistým a suchým hadříkem, aby byla chráněna před prachem

Pokud otočnou židli Ikea nepoužíváte, uložte ji zakrytou čistým suchým hadříkem nebo plastovým potahem. To pomůže zabránit tomu, aby se na váš nábytek dostala jakákoli špína nebo jiné nežádoucí věci, a aby vypadal co nejdéle!

#2. Když je židle uložena, zkontrolujte, zda není poškozená

Sledujte, jak se vašemu nábytku daří, i když se nepoužívá. Možná zjistíte, že existují nějaké skryté problémy, například zlomená noha nebo prasklé sedadlo!

Pokud máte otočnou židli a chcete ji vyčistit:

 • K čištění sedačky použijte jemné mýdlo a vodu, případně můžete použít bělidlo
 • Na všechny odolné skvrny použijte čisticí prostředek na čalounění a štětec
 • Před opětovným uložením se ujistěte, že nejsou žádné uvolněné šrouby

Pokud máte otočnou židli s kolečky:

 • Špínu ze židlí odstraníte nejlépe pomocí vysavače
 • Nečistoty vysajte a poté zbytky zbytků setřete vlhkým hadříkem, nebo pokud máte mastné skvrny, zkuste použít prostředek na nádobí zředěný vodou

Pokud je vaše židle dřevěná:

 • Pokud jsou na dřevě ve vašem nábytku skvrny, například z rozlití jídla; jemně je setřete vlhkým hadříkem, nebo pokud máte mastné skvrny, zkuste použít prostředek na nádobí zředěný vodou
 • Můžete také použít leštidlo na nábytek k oživení barev a obnovení lesku vašeho dřeva

Pokud má vaše židle látku:

 • Odstraňte případné skvrny od jídla skvrnami lehkým navlhčením soli na mokrou papírovou utěrku
 • Pokud máte mastné skvrny, zkuste použít prostředek na nádobí zředěný vodou. Nejlepších výsledků dosáhnete použitím hadříku, který nepouští chlupy, a poté jej opláchněte studenou vodou, aby nedošlo k přenosu oleje z vašich rukou na nábytek
 • K odstranění odolných skvrn jako červené víno nebo inkoust; naneste třecí alkohol a jemně poklepejte na skvrnu hadříkem nepouštějícím vlákna
 • Pokud je tkanina pouze na chemické čištění, odneste ji do místních čistíren.

Pokud máte kov nebo plast:

 • Odolné skvrny na kovových nebo plastových židlích očistěte jemným třením hodinu ocelovou vlnou a čisticím prostředkem na nádobí. Zbytky mýdla ihned poté opláchněte a veškeré zbývající mýdlo setřete hadříkem nepouštějícím vlákna
 • Naneste svůj oblíbený leštidlo na nábytek a vyleštěte, aby svítilo.

Jak čistit otočnou židli Ikea

 • Otočné sedlo otřete vlhkým hadříkem.
 • Otočná židle Ikea vakuová, dávejte pozor, abyste nepoužili žádné doplňky, které by mohly poškrábat povrch otočné sedačky Ikea.
 • Ramena židlí a područky očistěte vlhkým hadříkem.
 • Prachová židle se suchým hadříkem nebo vysavač, pokud chcete být opravdu důkladní.
 • Otřete opěradlo otočného sedadla mokrou mýdlovou pračkou; opláchněte a mezi každým tahem osušte ručníkem.