Způsoby, jak rozebrat polohovací křeslo

Stěhování vyžaduje hodně zvedání, zvláště pokud nemůžete získat profesionální tým, který by vám pomohl. Nábytek, jako je polohovací křeslo, může být těžké přesunout z místa na místo. Proto vás naučíme, jak rozebrat polohovací sedačku.

Nábytek jako celek bude snazší rozebírat, nikoli stěhovat. Díky tomu může být lehčí nosit. Navíc se může snadno vejít skrz rám dveří, pokud rozebíráte velkou sedací soupravu.

Většinu polohovacích sedaček snadno rozeberete. Mnoho typů je zajištěno zajišťovacími pákami s odnímatelnými opěradly sedadel. Pokud zvednete zadní část látkového panelu nebo pocit mezi zadními sedadly, měli byste sundat páčky a vyjmout sedadla.

Některé varianty mají navíc na základně připevněné odnímatelné tyče, které můžete dále rozebírat.

Co je to loveseat?

Jedná se o jakýkoli typ dvoumístného nábytku, ve kterém je uspořádali do tvaru S. To umožňuje dvěma lidem konverzovat, zatímco se na sebe dívají a jsou na dosah ruky, přičemž mezi nimi je typicky zachována skromná bariéra.

Loveseat je také známý jako následující:

 • Tête-à-tête
 • soudní lavice
 • líbací lavice
 • klebárna
 • konverzační lavice.

Pohovka dostala svůj název podle skutečnosti, že pojme dva lidi blízko sebe. Tato židle pro dvě osoby, poprvé postavená v 17. století, byla navržena tak, aby ženám v obrovských kostýmech s obručemi umožnila pohodlně sedět.

Co je polohovací křeslo?

Polohovací křeslo je křeslo nebo pohovka, která se naklání, když osoba sníží záda a zvedne přední část židle. Disponuje sklopným opěradlem. A v některých případech opěrka nohou, která se vysouvá pomocí páky na boku židle nebo se vysouvá automaticky při naklápění opěradla.

Zde jsou kroky, jak rozebrat polohovací křeslo:

 • Zajistěte bezpečnost polohovatelné sedačky

 • Některé novější typy používají elektřinu k nastavení základny a opěradla sedadla. Pokud máte elektrické polohovací křeslo, vždy jej odpojte před zahájením demontáže. Tento zdánlivě jednoduchý postup může zabránit úrazu elektrickým proudem, popáleninám nebo poškození nábytku samotného, ​​což lze snadno ignorovat.

 • Sejměte záda křesla

 • Způsob, jakým křeslo opouští, se může lišit v závislosti na výrobci. Podívejte se na švy na zadní straně sedačky. Někteří výrobci křesel vkládají do švů páky, které umožňují křeslu vypadnout ze zbytku sedátka.

  Pokud toho nemůžete dosáhnout ručně, možná budete potřebovat šroubovák k nastavení páky. Pokud na zadních švech pohovky není páka, nakloňte pohovku opatrně na záda. Hledejte v oblasti, kde je zadní část sedačky spojena se sedadlem, šrouby nebo šrouby.

  U některých pohovek můžete odstranit pouze tuto část sklopného opěradla.

 • Panely se suchým zipem

 • Někdy bývá látkový panel spojený s opěradlem židle pevnými suchými zipy. Můžete mít přístup k různým výškám a šroubům zvednutím nebo odstraněním panelu, který pomáhá držet kusy sedátka pohromadě jako loketní opěrky.

  Před odstraněním jakéhokoli hardwaru ze sedačky pořiďte fotografii sestavy. Když musíte přestavět sedátko, obrázek vám může pomoci jako připomínka. Do označeného plastového sáčku na zip umístěte hardware odebraný ze zadní části sedačky.

  Také focení celého procesu demontáže je fantastický nápad. Uchovávejte v samostatných plastových sáčcích matice, šrouby, šrouby, podložky a další kování různých kusů nábytku.

 • Demontáž stupačky a dalších součástí

 • Vysunutím stupačky a odstraněním odkrytých šroubů a šroubů můžete začít odstraňovat stupačku. Pokud není kování odkryté, nakloňte polohovatelnou sedačku směrem k základně nábytku. Odtud můžete sundat stupačku z jejích pantů.

  Měli byste být schopni odpojit středové konzoly, vestavěné kryty, sady pružin nebo jednotlivé pásky na ruce. U některých typů křesel možná budete moci rozvázat zbytek sedátka.

  Posouvací křesla se nesklánějí, když je znovu sestavuji. Co je špatně?

  Pokud by se vaše křeslo po přestavbě nedalo sklopit, může nastat problém s kabelem. Měli byste připojit kabel k rukojeti, která může sklopit vaše sedátko.

  Chcete-li tento problém vyřešit, musíte polohovací křeslo otočit, abyste našli kabel pod ním. Až ho objevíte, zahákněte ho zpět na své místo.

  Poškozují se polohovací systémy často?

  Ne, tak to není. Mají však více míst a prostředí než normální židle. Faktem je, že se méně opotřebovávají díky automatickému fungování, což obvykle vede k menšímu počtu poškození a delší životnosti než manuální sklápěcí systémy.

  Závěr

  Zde jsou jednoduché kroky, jak rozebrat polohovací křeslo. Ujistěte se, že pečlivě dodržujete kroky, abyste se vyhnuli potížím nebo problémům, jakmile jej znovu sestavíte. Ať už máte k rozebrání křesla jakýkoli účel, úspěšně jste to udělali! Ale pokud se trápíte a nerozebrali jste to, vraťte se k výše uvedeným krokům. Přečtěte si ji pořádně a pozorně, možná jste udělali něco špatně.