Zde je, kolik stojí instalace ohřívače bazénu?

Zajímá vás, kolik stojí instalace ohřívače bazénu? Cena se může pohybovat mezi 1 700 až 4 000 dolary. Instalace je prostě skvělý způsob, jak co nejlépe využít koupaliště v chladnějších měsících. Konkrétní typy ohřívačů mohou být také dražší nebo o něco nižší, než je odhad. Konečná cena také zahrnuje velikost bazénu a umístění vašeho bydliště. Zdroj a instalace bazénového ohřívače na propan nebo plynové palivo jsou levné. Jen za topení zaplatíte asi 1 000 až 4 500 dolarů a za práci 500 až 1 500 dolarů. Prodiskutujte instalaci bazénu s dodavatelem, abyste zjistili náklady na doručení. Toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Náklady na instalaci solárního bazénového ohřívače

Solární ohřívač bazénu je jedním z cenově výhodných řešení pro ohřev bazénu. Nicméně je to užitečné pouze pro konzistentní oblasti s přímým slunečním světlem. To je skutečně vynikající volba, pokud žijete v teplejších státech Arizona nebo Florida. Ale totéž se nedalo říci, pokud jde o chladnější podmínky Colorada a Minnesoty. Musí zaplatit 2 000 až 7 500 dolarů jen za jednotku a dalších 500 až 2 000 dolarů za práci. Ale tento může přijít s dražšími počátečními náklady než plynový ohřívač. Účet za energii bude také prakticky nulový, zvláště když je spárován se solárním krytem bazénu.

Náklady na instalaci elektrického odporového bazénového ohřívače

Tento typ ohřívače je levný, když je instalován, ale při použití vyžaduje hodně elektřiny, protože také využívá odporové cívky k ohřevu vody a funguje nejlépe v podnebí a malých bazénech nad 55 stupňů Fahrenheita, protože to může stát 500 až 5 000 dolarů. . Naproti tomu práce může stát 500 až 1000 dolarů.

Náklady na instalaci bazénového tepelného čerpadla

Tento typ bazénového ohřívače získává horký vzduch v atmosféře a navíc jej využívá k ohřevu vody. Ve srovnání s jinými typy bazénových ohřívačů jsou zde vyšší počáteční náklady. Tepelná čerpadla pro svůj provoz vyžadují specifický elektrický okruh. Zařízení může stát přibližně 2 000 až 6 500 dolarů, zatímco práce stojí 500 až 1 000 dolarů. Ohřívač je energeticky účinný, takže je vhodný pro účty za energie. Ve srovnání s plynovými modely je však při ohřevu pomalejší. Možná vás také budou zajímat tipy pro odstraňování problémů s bazénovým tepelným čerpadlem.

Faktory, které ovlivňují náklady na instalaci ohřívače bazénu

Podstatnou roli při určování ceny hraje cena ohřívače a mzdové náklady. Ale pak je třeba mít na paměti různé faktory, když najímáte profesionála na instalaci ohřívače bazénu. Zde jsou další dodatečné náklady, které je třeba zaplatit.

#1. Odstranění starého ohřívače

Při výměně předchozího ohřívače bazénu budete muset zaplatit malý poplatek, protože to může stát přibližně 25 až 50 dolarů, ale většina profesionálů by mohla eliminovat poplatky za odstranění na cenu instalace nové jednotky. Někteří dodavatelé také provádějí tuto službu zdarma, pokud vložíte novou jednotku.

#2. Náklady na energii

To je jeden faktor, který je třeba vzít v úvahu při měsíčním vyúčtování energie. Typ ohřívače funguje odlišně, aby v různé míře ovlivnil účet za energie. Plynový ohřívač může stát přibližně 200 až 400 dolarů každý měsíc při použití primárního plynového potrubí, zatímco 200 až 850 dolarů každý měsíc při použití propanu. Elektrický odporový ohřívač stojí při provozu kolem 175 až 600 dolarů. Tepelné čerpadlo může být levnější na přibližně 120 až 200 dolarů každý měsíc. Solární ohřívač bazénu může být vaší nejlevnější možností energie se značnou rezervou, která může stát 0 až 10 dolarů každý měsíc.

Existuje několik způsobů, jak snížit měsíční náklady při použití ohřívače bazénu.

  • Solární přikrývka

Tato krytina se vyznačuje řadou vzduchových bublin v exteriéru, které zachycují teplo uvolněné přímým slunečním zářením, které přenáší teplo do bazénové vody. Solární přikrývka snižuje náklady na energii o 50 až 75 procent za měsíc. Instalace solární přikrývky může stát kolem 50 až 500 dolarů.

  • Zakrytí bazénu

To je velmi jednoduché při zadržování tepla a snížení nákladů na energii o přibližně 50 až 90 procent, protože to může také stát 650 až 2 200 dolarů při nákupu a instalaci.

  • Zastřešení bazénu

Toto je fantastická volba umístění bazénu v jiné místnosti domu, protože to pomůže ušetřit spoustu peněz na měsíčním účtu za energii. To nějak přichází s drahou instalací 5 000 až 14 000 dolarů.

Náklady na instalaci ohřívače bazénu vlastními rukama

Nainstalujte ohřívač bazénu svépomocí, protože je to jednoduchý postup. DIY vám ušetří 300 až 1 000 dolarů, protože budete platit za topení a další potřebné materiály. Vyhledejte odbornou pomoc pro instalaci elektrického, vodovodního a plynového potrubí. Jednak je to potenciálně nebezpečný a časově náročný projekt. Mějte tedy na paměti, kolik stojí instalace ohřívače bazénu.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, kolik stojí instalace ohřívače bazénu. Musíte se připravit na 1700 až 4000 dolarů. Mějte však také na paměti náklady na instalaci solárního ohřívače bazénu, elektrického odporového ohřívače bazénu a tepelného čerpadla bazénu. Přečtěte si související články; vědět, jaký je nejlepší bazénový ohřívač na trhu a kolik stojí elektrický bazénový ohřívač.