Základní průvodce ve 3 krocích, jak se snadno zbavit plísně sněžné

K vašemu jarnímu úklidu rozhodně patří návod, jak se zbavit plísně sněžné. Už se nemusíte bát, protože tento článek vám pomůže překonat nepříjemný pohled na plísně po zimní sezóně.

Plesnivý trávník po sněhu je zvláště případ, kdy máte chladnou trávu, jako je jílek vytrvalý, kostřava jemná nebo vysoká a modrásek kentucký. K růstu plísní dochází také v době hustého sněžení.

Nebezpečí plísně sněžné

Je snadné zjistit, co je plíseň sněžná, pouhým pohledem na její název. Podle definice se jedná o houbové onemocnění trávníku, které roste na začátku jara, když taje sníh.

Formy, ve kterých je běžně kategorizován, jsou růžová houba a šedá houba. První jmenovaný je známý jako potenciálně nebezpečnější než druhý.

Nejčastějším důvodem, proč se koloniím plísně sněžné daří, je velký sníh, který padá na zem, která ještě nezmrzla. To nakonec vytvoří živnou půdu pro růst plísní ze spor, které přetrvávaly po celou sezónu.

Plísně sněžné nejen negativně ovlivňují zdraví lidí v okolí, ale také zabíjejí travnaté plochy. Stejně jako jiné plísně by stále způsobovala dýchací problémy a spouštěla ​​alergické reakce, zejména u těch, kteří mají oslabený imunitní systém.

Abyste se vyhnuli nejhoršímu scénáři, můžete použít tyto tělesné příznaky způsobené plísní, abyste na její přítomnost snadno upozornili. Měli byste také znát výrazné rysy plísně sněžné.

Je zvláště popisován jako malé, nažloutlé skvrny s pavučinovým slizkým vzhledem. Objevuje se v různých barvách, jako je růžová, bílá a šedá.

Jak se zbavit plísně sněžné

Na rozdíl od jiných napadení plísní je snazší odstranit plíseň sněžnou. Něco z toho vlastně samo odumře, když teplota stoupne. Například plíseň šedá umírá při asi 45 stupních, zatímco růžová plíseň umírá asi při 60 stupních.

Stupeň se liší v závislosti na typu plísně. Tento článek vám může poskytnout návod na různé úrovně teploty, které by mohly zabíjet plísně. Vzhledem k tomu, že některé plísně mohou zemřít samy, když se teplota zvýší, může tento článek podpořit vaši zvědavost, zda plíseň může zemřít, když vyschne.

Ne vždy se to však děje. V některých případech je opravdu potřeba vynaložit nějaký čas a úsilí spojené s těmi nejlepšími čisticími prostředky. Nezapomeňte, že musíte dodržovat bezpečnostní opatření, protože nemusíte riskovat své zdraví pro pouhou plíseň sněžnou.

Ať už máte špatné zdraví nebo ne, ujistěte se, že si před kontaktem s plísní obléknete rukavice, brýle a masky N-95 nebo respirátory P-100. Pokud si myslíte, že množství plísní je pro vaši kapacitu příliš velké, přenechte tento úkol odborníkovi na sanaci plísní.

Krok č. 1. Vyčistěte oblast

Na trávnících obvykle rostou plísně sněžné. Ujistěte se, že posekáte trávník, abyste zničili potenciální živnou půdu pro plísně sněžné. To se stává zejména u vysokých trav, takže se jich určitě zbavíte.

Krok č. 2. Použijte hrábě

Jemně přehrabujte slámově zbarvená kolečka, aby se oblast rychleji vysušila. Nezapomeňte, že tento úkol nesmíte dělat agresivně, protože stále máte co do činění s houbami, které jsou potenciálně škodlivé pro zdraví člověka.

Krok č. 3. Aplikujte chemikálie později

Chemikálie dávejte pouze tehdy, když se tráva sama nezahojila. V běžných případech má však tráva schopnost se sama léčit. Jako takové není potřeba aplikace chemikálií.

Prevence plísně sněžné

Je zbytečné učit se zbavovat plísně sněžné, aniž byste věděli, jak stejné situaci předejít. Pokud se nebudete řídit těmito užitečnými tipy a triky, vynaložíte svůj čas, úsilí a zdroje nazmar.

Sněhové plísně jsou obvykle mimo kontrolu, protože se vyrábí hlavně v určité nevyhnutelné sezóně. Existují však trávníkové fungicidy, které můžete vyzkoušet během pozdního podzimu. Také by bylo velmi doporučeno sekat trávu nakrátko, abyste se vyhnuli vytvoření potenciální živné půdy pro plísně.

Dalším tipem je dobře se starat o svůj trávník odklízením nečistot. Tím se minimalizuje možnost kontaminace plísní. Zvažte také ukládání posečené trávy do pytlů, abyste se vyhnuli vlhkému prostředí, které by mohlo dodávat vlhkost, kterou plíseň potřebuje.

Nezapomeňte zkontrolovat správnou drenáž vašeho trávníku. Jakýkoli náznak vody je příležitostí k tomu, aby se plísním dařilo. Vyplňte všechny spodní oblasti ornicí, zejména ve vodních bazénech.

Také si připomeňte, že koncem podzimu nehnojíte. Trávy v chladném období mohou být v zimě v klidu, zvláště když jsou jejich stébla dehydratovaná. V takových podmínkách je náchylnější k růstu plísní.

Nakonec nenechávejte nahromaděný sníh nebo listí. Nezapomeňte shrabat nahromaděné listí a odhrnout příjezdové cesty nebo chodníky, které jsou plné sněhu. Další informace najdete v tomto článku o tom, jak zabránit růstu plísní sněžné.

Závěr

Naučit se, jak se zbavit plísně sněžné, se vám bude hodit zejména v jarním období. Čistý a reprezentativní trávník je dobrý důvod. Důležitější je však prostředí, které by bylo pro zdraví člověka lepší.