Zacházení se škůdci 101: Kolik je hubení švábů

Máte problém zbavit se švábů u vás doma? Zjistěte, kolik je kontrola škůdců pro plotice.

Tento článek se bude zabývat jak domácími léky na plotice, tak i náklady spojenými s hubením plotic.

Domácí prostředky na hubení švábů

Švábi mohou být významným problémem jak pro majitele domů, tak pro firmy. Tento lezoucí hmyz je spojován nejen se špínou a špínou, ale může také přenášet nemoci a vyvolat astma a další alergie.

Počáteční výskyt švábů většinou vybízí lidi, aby vyzkoušeli různé alternativy kontroly švábů, které si sami udělají, aby se těchto chyb zbavili.

Problém je v tom, že domácí léčba mnoha švábů je neúčinná a často vede k návratu napadení.

Švábi jsou jedním z nejnepříjemnějších tvorů, kteří mohou proniknout do vašeho domova. Mohou šířit bakterie po celém vašem domě a přinášet nemoci vám a vaší rodině.

Měli byste vyzkoušet tyto skvělé domácí prostředky na šváby a metody, než zaplatíte za profesionální služby hubení škůdců, pokud máte napadení ploticemi.

1. Voda s kávovou sedli

Jedním z nejúspěšnějších přírodních léků, jak se rychle zbavit plotic, je domácí návnada na plotice vyrobená z kávové sedliny a vody. Švábi zbožňují biopotraviny a mimo jiné je přitahuje zejména vůně kávy.

Švábů se můžete doma zbavit tak, že je nalákáte do domácí pasti na plotice s kávovou sedlinou. Udělejte past se sklenicí, vodou a kávovou sedlinou, abyste je utopili.

Pro začátek naplňte sklenice do poloviny vodou. Poté do každého malého šálku vložte trochu mleté ​​kávy a vložte je do sklenic.

Umístěte květináče ke stěnám a základním deskám, stejně jako kdekoli jinde, kde máte podezření na hnízdo švábů.

Vůně kávy přitahuje šváby, kteří zalezou do sklenic, aby ji popadli. Uvíznou ve sklenicích.

Další možností je rozházet kávovou sedlinu po celém domě, aby se nedostala.

2. Aviváž a voda

Další přirozenou a rychlou technikou, jak se zbavit švábů, je použití kombinace vody a aviváže. Švábi, stejně jako jiný hmyz, dýchají kůží.

Postřik roztokem ze tří dílů přírodní aviváže a dvou dílů čisté vody jim ztíží dýchání a nakonec se udusí k smrti.

3. Cukr s jedlou sodou

Jedlá soda je jedním z nejúčinnějších hubičů plotic. Tento netoxický přírodní hubič švábů je vynikající alternativou ke škodlivým komerčním hubičům švábů dostupným v supermarketu.

Pokud budete tento postup používat pravidelně, váš domov bude během chvilky bez plotic.

Ingredience:

  • 1/2 šálku jedlé sody (nebo prášku)
  • 1/2 šálku cukru, granulovaný
  • Kontejner bez obsahu
  • Několik mělkých malých nádob (dobře fungují široké plastové uzávěry lahví)

Prázdný hrnec naplňte do poloviny jedlou sodou a cukrem. Aby byla směs dobře rozptýlena, dobře ji protřepejte.

Nalijte některé z kombinací do mělkých misek a umístěte je kolem svého domova na místa, kde máte podezření, že se vyskytují švábi.

Šváby přitahuje směs cukru, a když ji zkonzumují, prášek do pečiva se jim nafoukne ve střevech a zabije je zevnitř ven. Další informace najdete v těchto článcích o dalších domácích prostředcích k odpuzování švábů a nejlepších způsobech, jak šváby zabít.

Kolik budu potřebovat na hubení škůdců?

Švábi neustále hledají potravu, vodu a bezpečné místo k životu. Jejich plochá těla jim umožňují protlačit se i těmi nejmenšími mezerami, jako jsou větrací otvory sušičky, zárubně dveří a prasklá okna.

Švábi si rychle najdou cestu do vašeho domova přes drobky na pultu, přetékající odpadky a nepořádné pokoje.

Jedno ošetření proti švábům může podle HomeAdvisor stát kdekoli od 100 do 400 USD, přičemž průměrná cena je přibližně 150 USD. Léčba může stát až 6 000 $, pokud máte významnou invazi švábů, která vyžaduje více času a zdrojů.

Můžete si naplánovat firmu na hubení škůdců, aby postříkala šváby jednou měsíčně nebo jednou za dva měsíce, stejně jako mnoho jiných ošetření proti hmyzu. Většina sezení bude stát kolem 75 USD, pokud se zaregistrujete do ročního léčebného plánu.

Švábi jsou častým domácím škůdcem, kterého mohou domácí prostředky příležitostně vymýtit. Návnada na šváby je jedním z nejúčinnějších domácích prostředků na šváby.

Tyto návnadové stanice nebo tekuté gelové návnady, které stojí mezi 10 a 20 dolary, zabíjejí šváby a brání jim v návratu.

Sprej na šváby je další populární DIY ošetření, které zabíjí hmyz při kontaktu. Spreje proti švábům stojí v průměru mezi 5 a 10 dolary.

Sprej je účinný při kontaktu, ale není to profylaktické řešení, na rozdíl od gelové návnady.

Zatímco domácí léčba švábů může fungovat u několika švábů, může být náročné zbavit se velkého zamoření, protože mnoho řešení na brouky v jejich hnízdech nefunguje. Díky tomu můžete vyhledat odborníky a utrácet za hubení škůdců.

Závěr

Doufáme, že vám poskytnuté informace pomohou zjistit, kolik je kontrola škůdců u plotic. Pokud můžete ušetřit nějaké materiály, domácí opravné prostředky vám mohou pomoci s vaším problémem.

V těchto článcích se můžete podívat na související případy — jak účinné jsou potahy na matrace proti štěnicím a jak zjistit, zda matrace obsahuje štěnice.