Za kolik prodat použitý gauč a sedátko

Hodnotu použitého nábytku je nesmírně obtížné zjistit. Přemýšlíte o tom, za kolik prodat použitý gauč a pohovku a co udělat, než je uvedete na trh. Proto jsme zde, abychom vám pomohli.

To, co můžete získat za použitý nábytek, je téměř jistě méně než to, co jste si za něj koupili. Ale nechcete mít pocit, že jste to rozdali, že? Navíc za to určitě nechcete dostat co nejméně peněz.

Naštěstí existují konkrétní pokyny, kterými se musíte řídit při určování hodnoty vašeho použitého nábytku. Protože se však rozmanitost nábytku a jeho stav velmi liší, jsou to pouze nápady. Zde je několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu při určování ceny vašeho starožitného nábytku.

Faktory ke zvážení, za kolik prodat použitý gauč a loveseat

Prozkoumejte kalibr

Kvalita nábytku se liší od jednoho kusu k druhému. Proto musíte být při posuzování stavu vašeho nábytku praktičtí. Zkuste se podívat očima kupujícího, spíše než sentimentálníma očima, které nepochybně budete mít.

Zvažte velikost

Pro kupující může být nutná velikost. Nadměrně velké položky, jako jsou televizní zábavní centra, mohou být náročné na prodej. Na druhou stranu budete mít větší potenciální trh, pokud je váš nábytek v populárnějších velikostech.

Nábytek na zakázku mohl být drahý. Prodejní cena nebude odrážet náklady, pokud to není něco, co váš kupující hledá. Lidé by také chtěli vědět, kde koupit levné použité kryty, takže zvažte svou cenu.

Jak je známý?

Nábytkové trendy přicházejí a odcházejí. Éra, kterou váš nábytek představuje, bude důležitá při rozhodování o tom, jak je prodejný. Pokud kupující nehledají starožitnosti s klasickou estetikou, obvykle volí neutrální současný styl.

Zvažte své konkurenty.

Svůj nábytek neprodáte přes noc. Jedna z prvních věcí, kterou byste měli udělat, je zkontrolovat, kolik identického zboží je vystaveno. Můžete hledat aukce online i inzeráty v místních novinách.

Měli byste se také podívat na místní sekáče a obchody s nábytkem. Samozřejmě, pokud má objekt nízkou hodnotu, musí být ve výborném stavu, aby přilákal kupce. Ale samozřejmě, pokud máte starožitný nebo vintage nábytek, přesto ho chcete vystavit v co nejlepším stavu.

Musíte odepisovat.

Nemůžete očekávat, že budete účtovat téměř nové sazby za nábytek jen proto, že nebyl příliš využíván. Některý nábytek, jako jsou kožené obývací pokoje, je drahý, když je nový. Ale po deseti letech může mít hodnotu pouhou čtvrtinu až třetinu původní ceny.

Samozřejmě záleží i na tom, jak dobře jste se o něj starali. Jaká by tedy měla být cena použité sedačky? Cena použitého loveseatu se pohybuje od 25 do 150 USD.

Vyjednávání o ceně za loveseat

Výhodou nákupu z druhé ruky je, že můžete smlouvat. Prodejci, kteří nemohou přenést nábytek, mají složitý problém, protože jen málokdo umí vyzvednout milostnou sedačku. Navrhuji, abyste se vždy snažili udržovat cenu na co nejnižší možné úrovni.

Nedávejte jim 10 % z toho, o co žádají, protože to je naprostá nezdvořilost. V tomto případě se však zeptejte obchodníka, zda může skutečně nabídnout 30 USD, pokud si je můžete vyzvednout ještě dnes. Jen zhodnotit situaci.

Pokud řekne ano, vše, co musíte udělat, je nastavit místo a čas vyzvednutí. Pokud řekne ne, zeptejte se ho, jaké minimum je, že si vezme. Jakmile se domluvíte na ceně, je čas si to jít vyzvednout.

Jak určit hodnotu použitého nábytku

Když přemýšlíte o tom, za kolik prodat použitou pohovku a pohovku, musíte nejprve určit hodnotu.

Umyjte, čistěte a leštěte nábytek, abyste vydělali co nejvíce peněz. Úhledný kus nábytku se snáze prodává a má konkurenceschopnou cenu. Odstraňte případné skvrny, vyleštěte hrany a zvažte levné namoření nebo natření starého nábytku.

Nový nátěr nebo mořidlo stojí kolem 20 dolarů, ale starý stůl může při správné aplikaci vypadat jako nový. Pokud můžete provést nějaké drobné opravy, udělejte to ihned. Pokud očekáváte, že kupující provede opravy, prodejní cena odpovídajícím způsobem klesne.

Pak si na internetu vyhledejte cenu identického nábytku. Podívejte se na některé z nejnovějších trendů na internetu. Prozkoumejte nové komponenty a zjistěte, jak se hodí k vašim stávajícím.

Například obrovská kostkovaná pohovka se bude prodávat mnohem levněji než jednobarevná pohovka, alespoň dokud se kostkovaná nestane opět trendy. Podívejte se na Craigslist a eBay a zjistěte, co ostatní lidé žádají o podobné položky.

Hledejte produkty, které jsou co nejvíce podobné těm vašim. Pokud znáte výrobce, model nebo použité materiály, hledejte nábytek s podobnými vlastnostmi. Pokud nevíte, za kolik se věc původně prodávala, je to nejlepší místo, kde začít.

Většina nábytku je nabízena za 70-80% původní ceny. Proto je odečtení 20 % z prodejní ceny nejzákladnější metodou pro stanovení ceny. Zamyslete se nad tím, kolik jsou lidé ochotni zaplatit za použitou sedačku.

Za kolik prodat použitý gauč a sedátko?

Při prodeji nábytku může být obtížné určit správnou cenu. Nemůžete prodávat za tržní hodnotu a nechcete odcházet s vědomím, že jste možná vydělali více peněz. Doufáme, že vám to pomůže určit, za kolik prodat použitou pohovku a sedací soupravu a proč je tak oceněna.