Za kolik bych měl prodat svou pračku a sušičku? 3 úžasné faktory, které je třeba zvážit!

Za kolik bych měl prodat svou pračku a sušičku? No, cena může záviset na několika faktorech, jako je stáří a stav, ale budete mít vyšší prodejní cenu, pokud ji prodáte za polovinu původní ceny.

Nadešel den, kdy jste se rozhodli prodat pračku a sušičku nebo jste se rozhodli koupit použitý spotřebič. Budete muset vědět, zda jste jej koupili nebo prodali za dobrou cenu.

Možná se stěhujete do nového domu nebo financujete nový spotřebič, je důležité určit potenciální kupce vašeho spotřebiče. Pokud si to kupujete vy, ať už jste to získali z garážového prodeje nebo online webu, musíte se chránit před podvodem. V tomto článku vám dám několik tipů, jak nacenit vaši použitou pračku a sušičku na dobrou cenu přijatelnou pro prodejce i kupující. Vzhledem k tomu, že se cena může lišit od několika faktorů, je lepší si přečíst, jaká cena je pro vás výhodná.

Cena použité pračky a sušičky

Ano, můžete být v pokušení prodat svůj spotřebič za rozumnou cenu, ale s tímto myšlením nebudete schopni získat jediného kupce. S touto poznámkou musíte nejprve zvážit několik faktorů, abyste určili dobrou cenu vašeho spotřebiče.

Faktory, které ovlivňují 2nd používání spotřebičů

Jak tedy zjistíme, zda je cena spotřebiče správná? Existuje několik faktorů, které musíme vzít v úvahu. Mezi tyto faktory patří stav spotřebiče, původní cena a doba používání spotřebiče.

#1. Původní cena

Jednou ze základních cen, která prodejcům pomáhá určit správnou cenu, je modelová cena dostupná na trhu. Přiměřenou základní cenu získáte pouhým použitím původní ceny, ale nezapomeňte, že spotřebič byl používán.

#2. Stav

Pračka nebo sušička s více funkcemi by mohla vynést fantastickou cenu. U sušiček je dražší přední plnění nebo velká kapacita. Samozřejmě stále musíte snížit náklady, pokud dojde k poškození v samotné jednotce. Každý spotřebič má stav opotřebení, který ovlivňuje cenu, pokud se rozhodnete jej prodat. Čím lépe se tedy o stroj staráte, tím lépe vypadá, i když je používán již léta. Údržba je jedním z přispěvatelů k rozumné ceně. Ať už spotřebič vypadá dobře nebo ne, funkční má větší cenu než ten, který nevypadá. Pokud jste kupující a viděli jste seznamy spotřebičů z druhé ruky, můžete mít o daném spotřebiči méně informací. Neváhejte proto oslovit své prodejce a zeptat se na to.

Jste to vy, kdo za něco utratí své těžce vydělané peníze, takže si raději buďte jisti, že se při nákupu použitého spotřebiče za rozumnou a správnou cenu rozhodujete správně. Pokud má zařízení problémy, máte dvě možnosti. Jedním z nich je opravit jej sami a přidat náklady k ceně zařízení. Druhým je snížit cenu a nechat kupujícího opravit poškození spotřebiče. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, buďte o tom ve výpisech transparentní.

#3. Čas

Existuje trik, jak nacenit použitý spotřebič na základě původní ceny a počtu let používání. Elektrický spotřebič má životnost 10 let, takže budete muset vydělit skutečné náklady 10. Poté zbývající roky vynásobte podílem a získáte základní cenu.

Ukázkové situace

Pokud máte pračku koupenou za 800 $ a používáte ji pět let, budete mít následující rovnici. 800 USD děleno 10 (protože deset let je průměrná životnost spotřebičů) se rovná 80 USD. Poté to vynásobte zbývajícími roky, dokud 10letá životnost, což je pět let, získáte 400 USD. Za kolik bych tedy měl prodat svou pračku a sušičku? Odpověď je 400 dolarů. Podívejte se na nejlepší kompaktní pračku a sušičku, abyste měli představu o jejich cenách.

Tipy pro prodej/nákup použitých spotřebičů

Mám zde tedy několik tipů, které vám pomohou prodat nebo koupit použitý spotřebič, díky kterému byste mohli více ušetřit. Tyto rady jsem osvědčil jako účinné, tak doufám, že vám to také pomůže.

Tip č. 1. Nejlepší místa pro nákup nebo prodej použitých spotřebičů

Craigslist, Facebook, Garage Sales nebo místní obchod se spotřebiči jsou jedny z nejúčinnějších platforem pro prodej použitých spotřebičů. V mém případě jsem na Craigslistu prodal některé své spotřebiče včetně pračky za rozumnou cenu. Možná budete chtít vědět, kde koupit pračku a sušičku velikosti bytu; mohou mít nějaký ceník, takže budete vědět, za kolik toho svého prodáte.

Tip č. 2. Udělejte titul atraktivnějším

Neoznačujte svou položku jako „stará sušička“, ale vložte „přenosnou sušičku Vintage Maytag E50“. Jsem si jistý, že druhý je pro kupující atraktivnější než první. Pokud se chcete pochlubit některými funkcemi, raději to dejte na nadpis, abyste nalákali kupce.

Tip č. 3. Ujasněte si svou cenu

Pokud stanovujete svou cenu, rozhodněte se, jak moc se můžete od vámi zvolené ceny odchýlit. Přemýšlejte o různých scénářích, jako je například to, že to týden nebo tak nějak neprodáte. Možná budete muset snížit cenu, abyste to prodali dříve.

Závěr

Už žádné myšlenky „Za kolik bych měl prodat svou pračku a sušičku?“, protože máte představu, kolik by měla být cena. Jen nezapomeňte, abyste spotřebič nepředražovali, jinak neuvidíte potenciální kupce. Přečtěte si také o tom, kde si můžete pračku a sušičku půjčit, můžete ji nabídnout k zapůjčení.