Výukový program Jak opravit překližku poškozenou vodou: 2 snadné metody

Výměna poškozených prken je nejlepší způsob opravy překližky poškozené vodou. Abyste je udrželi v dobrém stavu, musíte zabránit šíření hniloby na vaše další kusy dřeva.

Pro lehčí poškození mohou epoxidové penetrátory a plniva odvést vynikající práci. Naneste epoxid na okraje desky.

Co je to překližka?

Překližku můžete vyrobit stohováním několika vrstev dřeva společně s vysoce kvalitním lepidlem. Lepidlo vytváří vzor „křížového zrnění“, který je vynikající pro silný materiál, který nezmění tvar.

Překližka je populární volbou ve stavebnictví; Rozhlédněte se po svém domě a možná uvidíte některé části z tohoto materiálu. Toto dřevo je cenově dostupné a trvanlivé, takže je vynikající volbou pro podlahové a stropní materiály.

Jednotlivé třídy překližky pracují se specifickými povětrnostními podmínkami, jako je sucho, vlhko nebo exteriér. Zkuste tedy určit, který byste měli zvolit pro svou konstrukci, aby odolala poškození vodou.

Příčiny poškození vody v překližce

Buďte však opatrní s překližkou. Není to nezničitelné; tento materiál může být poškozen vodou, stejně jako jakýkoli druh dřeva.

Poškození vody v překližce může způsobit několik faktorů. Možná jste nechali prkna venku a ta v dešti zvlhla, nebo je doma netěsnost a prkna byla ponořena na delší dobu.

Povodně mohou také způsobit poškození vašeho materiálu vodou; vaše překližka nabobtná a vrstvy se rozpadnou. Plísni může také prospívat vlhkost ve dřevě.

Pokud budete mít štěstí, můžete své desky zachránit tak, že je necháte vyschnout. Některá poškození vodou jsou však na obyčejný den pod sluncem příliš vážná.

Oprava překližky poškozené vodou

Poškození vodou je různého stupně, takže při opravě dřeva budete muset dodržovat různé postupy. Jednejte, jakmile zjistíte známky poškození vodou, aby byla vaše práce jednodušší.

Metoda č. 1. Poškození na malé ploše

Někdy bude malá oblast vaší překližky vystavena vlhkosti. Pokud se to stane na okrajích, je to snadná oprava. Vše, co potřebujete, je trochu epoxidu.

Krok č. 1. Odstraňte nátěr na dřevo nebo tmel

Vaše dřevo by mělo být holé, proto odstraňte vše, co by mohlo bránit vašemu epoxidu.

Krok č. 2. Naneste epoxidové penetrátory

Pomocí válečkového štětce naneste na desku velké množství. Nechte vytvrdnout, aby se vsáklo do všech štěrbin vašeho dřeva.

Krok č. 3. Naneste epoxidové plnivo

Někdy může poškození vodou způsobit hnilobu, která sežere vaše prkno. Epoxidové plnivo může tyto oblasti obnovit a vaše dřevo bude vypadat jako nové!

Krok č. 4. Namalujte oblast

Nyní můžete oblast natřít barvou, aby ladila se zbytkem dřeva. Jakmile budete hotovi, vaše překližka bude ještě silnější než dříve!

Metoda č. 2. Poškození velké plochy

Epoxid někdy na opravu poškození nestačí. Pokud na překližce vidíte velkou zasaženou oblast, je lepší vyměnit celou desku. Zabráníte tak šíření nečistot nebo poškození.

Krok č. 1. Zkontrolujte výskyt plísní

Plíseň se může vyvíjet z vlhkosti dřeva. Buďte opatrní a noste masku, protože některé druhy plísní jsou toxické.

Krok č. 2. Vysušte oblast

Pokud zjistíte vlhkost, vysušte dřevo co nejdříve, aby se zabránilo šíření škod.

Krok č. 3. Odstraňte poškozený koberec

Některé domy umísťují na překližku koberec nebo izolaci, takže na těchto materiálech může růst i mech. Odstraňte silně poškozené části a dezinfikujte zbývající materiál.

Krok č. 4. Odstraňte poškozené dřevo

Vyjměte poškozenou desku a vyčistěte ji pod oblastí. Buďte opatrní, pokud to uděláte na konstrukční části vašeho domu, a ujistěte se, že máte dostatečnou podporu.

Krok č. 5. Vyměňte za nové dřevo

Nyní je oblast čistá, takže můžete použít nové dřevo. Ujistěte se, že velikost a třída odpovídají vašim aktuálním tabulím.

Další speciální opravy překližky

Někdy není poškození vodou vaší jedinou starostí. Možná budete potřebovat další speciální opravy překližky, takže mějte oči otevřené!

Bubliny

Někdy lepidlo na dřevě selže a do prostor se dostane vlhkost. Tato vlhkost způsobuje bubliny a může způsobit, že se vaše deska rozšíří.

Nestresujte se; je to jednoduchá oprava. Okraje dýhy kolem bubliny stačí oříznout dlátem nebo nožem a před odstraněním zbytku vnější vrstvy nechat oblast zaschnout. Dávejte pozor, abyste nepoškodili desky pod, protože jsou stále v dobrém stavu.

Promáčkliny a praskliny

Překližka může od neustálého používání vytvářet jizvy po bitvách, takže na povrchu můžete vidět promáčknutí a praskliny. Vše, co potřebujete, je malý epoxidový tmel na vyplnění těchto oblastí. Pamatujte na to, abyste epoxid po zaschnutí přebrousili, aby se vyrovnala dřevěná deska.

Proveďte kontrolu údržby překližky, abyste zjistili, zda je stále v dobrém stavu, a vyřešte vzniklé problémy. Pravidelná kontrola vám zabrání v provádění větších oprav.

Pokryje vaše pojištění škody způsobené překližkou vodou?

Několik možností může způsobit poškození vodou a vaše výdaje může pokrýt vaše pojištění domova! Musíte však být opatrní; některé společnosti uvádějí úniky pouze v pojistném krytí.

Pro povodně budete muset získat samostatnou politiku na ochranu svých výdajů. Nezapomeňte se vždy poradit se svým právníkem, abyste získali jasnější představu o svých zásadách.

Závěr

Překližka je základem vašeho domova, proto se o ni musíte řádně starat. Když víte, jak opravit překližku poškozenou vodou, můžete svůj životní prostor uchovat bezpečný a krásný.