Výhody svíček v aromaterapii

Svíčky jsou často spojovány s přiváděním světla do tmavých míst nebo poskytováním tepla v chladnějších měsících. Při použití s ​​aromaterapií však mohou být svíčky účinným způsobem, jak pomocí vonných olejů dosáhnout zdravotních výhod. V tomto článku vám ukážeme výhody svíček v aromaterapii.

10 nejlepších výhod svíček v aromaterapii

Pokud jde o použití svíček pro aromaterapii, očekávají se zdravotní přínosy. Výhody jsou však také zlepšení nálady, méně stresu, zvýšená hladina energie a mnoho dalších. Zde je seznam výhod, které můžete očekávat, když v aromaterapii pálíte svíčky s vůněmi:

1. Zlepšená nálada

Svíčky vám mohou pomoci zlepšit náladu, i když se to příliš neliší od vůně, kterou si jen užíváte jako dekorace nebo zapalování pro teplo. Samotná vůně prokázala, že je schopna poskytnout výhody, které sahají od snížení úrovně úzkosti až po zlepšení duševní bdělosti.

2. Snížená úzkost

Úzkost se v dnešní společnosti stala epidemií a odhaduje se, že touto poruchou je ročně postiženo 40 až 60 milionů dospělých! Naštěstí se ukázalo, že hořící svíčky speciálně formulované s esenciálními oleji, které jsou známé pro snížení úzkostných myšlenek, jsou prospěšné při snižování úzkostných myšlenek.

3. Zvyšte energetické hladiny

Zapálení vonné svíčky může ve skutečnosti pomoci zvýšit hladinu energie prostřednictvím zvýšeného krevního oběhu. To poskytuje výhody mnoha částem těla, včetně retikulární formace mozkových kmenů. Výhody jsou lepší bdělost, lepší dýchání, zlepšená srdeční frekvence a zrychlený metabolismus!

4. Zvýšený metabolismus

Ano! Používání svíček v aromaterapii má výhody pro zvýšení metabolismu. Výhody pocházejí ze zvýšené cirkulace v celém těle díky hoření vonných svíček, které přirozeně podporují váš metabolismus a zároveň snižují úzkost!

5. Bojujte s infekcemi pomocí svíček

Svíčky byly po staletí používány jako alternativní léčba infekcí, než byla dostupná moderní medicína. Výhodou svíček je jejich schopnost zabíjet bakterie a viry, díky čemuž jsou skvělé pro výhody čištění vzduchu.

6. Lepší dýchání

Hořící svíčky, které byly formulovány s esenciálními oleji, mohou pomoci zajistit výhody lepšího dýchání tím, že vyčistí nosní průchod od hlenu a jiných překážek a otevřou dýchací cesty. To je vynikající přínos pro ty, kteří trpí astmatem nebo bronchitidou!

7. Zvyšte úroveň imunity

Ano, používání svíček v aromaterapii má své výhody jako další způsob, jak zvýšit svou imunitu zvýšením krevního oběhu v celém těle. Se zvýšenou cirkulací se do buněk dostává více živin rychleji, takže mohou rychleji dělat to, co potřebují!

8. Zbavte se chyb

Svíčky mohou být použity k odpuzování hmyzu a mohou dokonce pomoci zbavit se brouků ve vaší domácnosti! Vědecké studie prokázaly, že svíčky s citronelou jsou schopny poskytnout výhody při odstraňování komárů a dalších nepříjemných typů brouků, které nejen koušou, ale štípou. Výhodou je snížení kousnutí až o 50 %!

9. Zlepšení kvality spánku

Pokud máte problémy se spánkem, pak je zapálení vonné svíčky dalším způsobem, jak zlepšit kvalitu spánku. Vzhledem k tomu, že všechny výše uvedené výhody týkající se snížení úrovně úzkosti a zároveň zvýšení krevního oběhu v těle, dává smysl, že výhody zahrnují lepší kvalitu spánku.

10. Už žádné bolesti hlavy

Ano, používání svíček v aromaterapii má své výhody jako způsob, jak snížit bolesti hlavy. Zapálením svíčky, která byla formulována s esenciálními oleji známými pro jejich přínos pro zvýšení pohody, můžete také snížit bolest hlavy až o 40%.

Tipy pro používání svíček během aromaterapie

– Zapálení svíčky v ložnici nebo v její blízkosti před spaním může pomoci zlepšit kvalitu spánku.

– Svíčky s esenciálními oleji, které jsou známé svými přínosy při stresu a úzkosti, by měly být používány ke snížení úzkostných myšlenek a pocitů.

– Hořící svíčky formulované s esenciálními oleji známými pro blahodárné účinky na dýchání, jako je eukalyptus, mohou pomoci zlepšit dýchání při zapalování svíčky a umožnit svíčku hořet dostatečně dlouho, aby naplnila místnost svými výhodami!

– Pokud chcete výhody vonných svíček, ale nemáte rádi umělé vůně, zkuste svíčky ze včelího vosku, které stále poskytují výhody bez jakýchkoli přidaných chemikálií.

– Pro přínos v boji proti infekcím by měly být používány svíčky s esenciálními oleji formulovanými pro příznivé účinky na bakterie a viry.

– Výhody svíček v aromaterapii mohou také zahrnovat výhody odpuzování hmyzu zapálením svíčky, která má směs odpuzující hmyz, jako je ta, která obsahuje citronelový olej.

Závěr

Pokud jde o výhody svíček v aromaterapii, výhody jsou skvělé pro celkovou pohodu a zdravotní přínosy. Pouhým spálením vonné svíčky, která má přínos pro zvýšení úrovně imunity a zároveň snižuje úzkost, dává smysl, že výhody zahrnují lepší celkovou pohodu a mohou dokonce pomoci snížit bolest hlavy!

Na závěr, existuje mnoho výhod z používání svíček v aromaterapii, takže můžete získat všechny tyto úžasné výhody pouhým zapálením vonné svíčky s vlastními výhodami aroma, které navodí náladu nebo vyvolá určité efekty. Těchto výhod si může užít každý, kdo chce zažít výhody svíček v aromaterapii.

Chcete se dozvědět více o výhodách svíček v aromaterapii? Přečtěte si tento článek kdykoli!