Výhody a nevýhody svíček s parafínovým voskem

Parafínové svíčky dnes patří mezi nejoblíbenější svíčky. Jsou bezpečné, svíčky z parafínového vosku produkují pěkný plamen a parafín je dostatečně hořlavý, aby hořel celé hodiny. Parafínový vosk lze použít samostatně jako palivo pro svíčky nebo svíčky z parafínového vosku lze vyrobit pomocí knotů a různých vůní a barev.

Proces výroby svíček z parafínového vosku může být zábavný, ale má své nevýhody. Parafín při spalování téměř vydává škodlivé výpary. Tento článek pojednává o výhodách svíček z parafínového vosku oproti nevýhodám parafínu, což vám snad pomůže rozhodnout, zda je parafín pro vaši konkrétní situaci vhodný.

Co je parafín?

Parafín je vedlejším produktem parafínu a parafín je hořlavá, průsvitná pevná látka, která se získává z ropy. Ropné parafínové svíčky se běžně vyrábějí ve Spojených státech parafínové svíčky, protože parafín zde lze získat relativně levně. Parafín neobsahuje žádné umělé přísady ani jiné chemikálie.

Výhody parafínových svíček

Svíčky z parafínového vosku mají mnoho výhod, včetně:

 • parafín při spalování uvolňuje záporné ionty, což má za následek čistší vzduch a lepší zdraví pro ty, kdo ho dýchají
 • parafín vytváří pěkný plamen a hoří dlouhé a jasné svíčky z parafínového vosku
 • parafínový vosk je dostatečně hořlavý, aby hořel celé hodiny
 • svíčky z parafínového vosku není nutné znovu zapalovat, protože parafín se často nesnadno uhasí parafín je téměř bez zápachu a má nízký bod tání. To znamená, že parafín taje a hoří při nízkých teplotách, parafínové svíčky vydrží déle než většina ostatních druhů paliva pro svíčky
 • parafín vás může zbavit nepříjemných pachů domácích mazlíčků

Nevýhody svíček s parafínovým voskem

Přirozeně, žádný produkt není dokonalý a parafínové svíčky mají určité nevýhody. Některé nevýhody parafínových svíček zahrnují:

 • parafín může uvolňovat škodlivé výpary
 • parafín při spalování uvolňuje velké množství sazí
 • parafínové svíčky mají krátkou dobu hoření
 • parafínové svíčky produkují saze parafín nejsou ideální pro lidi trpící alergiemi
 • druhy parafínu nejsou ideální pro děti nebo domácí mazlíčky
 • druhy parafínu zanechají ve vašem komíně usazeniny

Jak vyrobit svíčky z parafínového vosku

Při výrobě svíček z parafínového vosku potřebujete knoty, svíčky z parafínového vosku a rendlík.

Chcete-li vyrobit parafínové svíčky, naplňte pánev zhruba 3/4 palce nebo 2 centimetry vody a poté ji položte na sporák, aby se zahřála. Umístěte jednu libru nebo 500 gramů blokového odpadu do pánve, jakmile se voda úplně zahřeje.

Jakmile se parafín rozpustí, nalijte jej do předem připravené formy. Poté přidejte libovolnou požadovanou vůni nebo barvivo před konečným vložením knotu. Před zapálením nechte svou novou svíčku z parafínového vosku schnout 24–48 hodin.

Až budete příště chtít do krbu čisté palivo, zkuste místo toho vyrobit nějaké parafínové svíčky. Doufejme, že tak budete moci využít mnoha výhod, které svíčky z parafínového vosku nabízejí, a také minimalizovat nebo dokonce odstranit jakékoli možné nevýhody.

Pokud však trpíte alergiemi, je nejlepší nepoužívat parafínové svíčky, protože mohou obsahovat alergeny, jako jsou spóry plísní.

Výhody svíček s parafínovým voskem

Pokud jde o výhody, svíčky z parafínového vosku je těžké porazit. Parafínové svíčky vydávají záporné ionty, které čistí vzduch a mohou dokonce zlepšit vaše zdraví. Když vyrábíte svíčky z parafínového vosku pomocí knotů, hoří jasněji a déle než většina ostatních druhů paliva pro svíčky. Jsou dostatečně hořlavé, aby hořely hodiny, aniž by se musely znovu zapalovat nebo zhasínat, jako to dělají některé votivní svíčky.

Když si doma vyrábíte svíčky z parafínového vosku, získáte úplnou kontrolu nad tím, co do nich jde; nejsou přidávány žádné přísady ani další chemikálie. Nepřitahují brouky ani hlodavce, protože nevoní jako jídlo!

A konečně, pokud jde o čisté spalování paliva, není nic lepšího než svíčky z parafínového vosku pro snížení sazí ve vašem domě, díky čemuž budou hoří čistší než většina ostatních typů vosku.

Nevýhody parafinových voskových svíček

Pokud jde o parafínové svíčky, existuje také několik nevýhod. Někteří zjišťují, že parafín při spalování uvolňuje velké množství sazí, i když se to liší svíčku od svíčky v závislosti na kvalitě použitého knotu. Produkují určité saze a mohou zanechat usazeniny ve vašem komíně, pokud je používáte často. Mohou také vydávat škodlivé výpary, pokud jsou vyrobeny nesprávně nebo se o ně po zapálení řádně nestará.

Pro ty, kteří trpí alergiemi, některé druhy parafínu obsahují alergeny, jako jsou spóry plísní, které mohou zhoršit příznaky, i když je spalujete doma. Pokud vás to znepokojuje, je nejlepší se parafínovým svíčkám úplně vyhnout.

A konečně, protože při spalování uvolňují záporné ionty, někteří věří, že svíčky z parafínového vosku mají uklidňující účinek na ty, kteří sedí v jejich blízkosti, a proto nejsou ideální pro vaši oblíbenou TV místnost nebo zadní terasu, protože někteří lidé se mohou při jejich používání cítit ospalí nebo ospalí.

Závěr

Pokud jde o svíčky z parafínového vosku, existuje mnoho výhod a nevýhod, které je třeba zvážit. Až budete příště potřebovat čisté hořící palivo pro váš krb, místo abyste se pokoušeli vypálit jiný druh vosku podobného včelího vosku, vyrobte si doma parafínové svíčky. Pokud se chcete o svíčkách dozvědět více, podívejte se na naše stránky.