Vydává ohřívač vody hluk při vytápění? 8 překvapivých důvodů!

Vydává ohřívač vody při topení hluk? Ano, je to způsobeno špatným průtokem vody, sedimenty a minerálními usazeninami, kondenzovanými a netěsnými nádržemi, zdrojem vody, stavem topného tělesa a častými změnami tlaku vody.

Tyto zvuky mohou být rachot, praskání, lehké syčení a praskání, které může hlučný ohřívač způsobit nepříjemné sprchování. Důvody uvedené výše mají smysl, aby se předešlo problémům se zařízením, i když je to frustrující úkol.

Zde jsou tedy příčiny, proč ohřívač vody při topení vydává hluk. Toto je pouze přehled, proto si raději přečtěte článek dále!

Vydává ohřívač vody při vytápění hluk?

Zde je pochopení toho, proč zařízení při zahřívání vydává hluk.

#1. Praskání

Použití ohřívače vody má za následek hromadění zbytků uvnitř nádrže, a tím vytváření zvuků praskání. Vyčistěte nádrž zařízení a odstraňte usazeniny vodního kamene.

#2. Akumulace ložisek nerostných surovin

Nádrž ohřívače vytváří minerální usazeniny, pokud je umístěna v místě s tvrdou vodou. Voda pokračuje do vašeho domova a zachycuje různé materiály, jako je uhličitan vápenatý a hořčík, ale nepoškozují vaše zdraví.

#3. Hromadění usazenin

Nečistoty uvnitř akumulační nádrže zadržují vodu na místě hořáku, takže jakmile vytvoří ohřátou vodu, vytvoří podobný hluk jako kávovar. Zvuky vznikají kvůli bublání vody procházející vrstvou sedimentu, takže pochopte problém, když připravujete vodu do zakrytého hrnce, který se po zahřátí začne pohybovat a probublává víko. Zatímco ohřívač nepředstavuje výbuch, úlomky stále způsobují přehřívání nádrže, což vede ke slabší nádrži.

Nádrž s netěsnostmi způsobuje problémy uvnitř vašeho domova, které by mohly prasknout nádobu. Jakmile se setkáte s těmito problémy, možná budete potřebovat tisíce dolarů na opravy budovy; pomohlo by to, kdybyste ohřívač vody propláchli co nejdříve, protože jeho odkládání na delší dobu ztěžuje mytí a vynášení více zbytků.

#4. Špatný průtok vody

Syčivý zvuk přichází se špatným průtokem vody a vysledování problému k ventilům jednotky dává smysl. Zamiřte na tlakový a teplotní pojistný ventil, zatímco stroj vypouští vodu přicházející ze skladovací nádrže s ohledem na přetlak.

Když uslyšíte ten syčivý zvuk, měli byste vypnout přívod vody a napájení a zavolat místnímu instalatérovi, když provádíte nějaké opravy, a pozorně se podívat na jeho ventil, abyste řídili průtok vody uvnitř nádrže a udrželi ventily otevřené. Projděte ohybové čáry a vyhledejte nějaké možné uzavřené ventily, které by se daly otevřít.

#5. Syčení, praskání, syčení a praskání

Nečistoty mohly pokrýt součásti vařící vodou, jakmile uslyšíte syčení, praskání, syčení a praskání. V tomto případě zajistěte, abyste nejprve vyprázdnili nádrž a vyhoďte nečistoty z topného tělesa. Vyjměte předmět z ohřívače, očistěte jej po namočení v misce s octem a použijte drátěný kartáč k vyčištění.

Jakmile však sediment ucpe vypouštěcí ventil, je obtížné odstranit vodu ze skladovací nádrže. Když si musíte koupit zcela nový, je na vás, zda použijete ohřívač, který vykazuje známky netěsnosti, a nejlépe identifikujete netěsnou nádrž pomocí detektoru netěsností ohřívače vody. Jakmile vyhledá únik, povolí alarm, který pomůže odhalit úniky během několika minut.

#6. Kondenzace a netěsnosti

Váš ohřívač vody vydává při ohřevu hluk kvůli kondenzaci a netěsnostem, což platí konkrétně po vypnutí jeho hořáku. Vyřešte problém tím, že požádáte o pomoc místního instalatéra. Pokud nemůžete netěsný ohřívač najít, vyhledejte místo pomocí louže.

#7. Vadný topný komponent

Ohřívače vody by svým topným tělesem nad a pod ohřívačem vytvářely hučící zvuky. Studená voda vstupující do nádrže a pohybující se kolem nádrže otřese horní částí a ozve se. Ten hukot mohl zanechat každého frustrovaného, ​​ale jistého; nezničí komponenty a ohřívač, takže by to mohlo vyřešit problém, když zpřísníte topný faktor.

#8. Drnčení

Ohřívač vody dále expanduje kapalinu, když prochází v troskách a uslyšíte dunivý zvuk, jak voda pokračuje do dir. Dunění nádrže by znamenalo značné množství zeminy uvnitř ohřívače; i když neškodí, pouze ukazuje, že ohřívač nebude fungovat dobře. Vyhněte se tomuto problému, když odstraníte půdu mimo nádrž, která zanechává zbytky a poškozuje ohřívač a dodatečné náklady na výměny nebo opravy. A nyní nahlédnete do otázky, zda ohřívač vody při topení hlučně působí?

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte odpověď na otázku, zda ohřívač vody vydává hluk při vytápění. Ohřívač vody, který vydává bublání, je způsoben úlomky, které vydávají zvuky tekoucí vody, které byste měli zkontrolovat, zda netěsní. Zkontrolujte topnou součást, pokud ohřívač vody při ohřevu vydává hluk; Mnoho důvodů může být způsobeno vytvářením hluku, jako jsou slabé systémy a špinavé části v beztankovém ohřívači vody, takže zavolejte nejbližšího instalatéra, aby jednotku propláchl nebo vyměnil nádrž nebo díly.

Můžete si také přečíst o tom, co je posilovač ohřívače vody a jakou velikost generátoru spustit ohřívač teplé vody.