V jakém řádu nosíte zásnubní prsteny a prsteny věčnosti

Odpověď, v jakém pořadí nosíte zásnubní snubní a věčné prsteny, závisí na vašich preferencích. Prsteny můžete mít na jednom prstu nebo na samostatných prstech.

Doporučujeme přečíst si, jak nosit výroční pásku se svatební sadou, kde najdete další tipy týkající se nošení prstenů. Pochopitelně může být matoucí uspořádat prsteny v ruce, když jich máte hodně.

Jak nosit zásnubní prsteny a prsteny věčnosti: Co je na prvním místě?

Může být složité znát správné pořadí nošení více prstenů, zvláště poté, co máte zásnubní prsten, snubní prsten a prsten na věčnost. Abychom vám pomohli při rozhodování, jak tyto prsteny nosit, zvažte dvě umístění.

Prsteny můžete nosit na levém prsteníčku nebo je oddělit na obou rukou. Pokud jsou pásky úzké a lehké, mělo by být pohodlné mít je na jednom prstu, ale silnější a těžší prsteny se budou lépe nosit na samostatných prstech.

Naskládané v levém prsteníčku

Pokud jste se rozhodli nosit zásnubní, snubní a věčný prsten na jednom prstu, vyberte prsteník nebo prst vedle malíčku na levé ruce. Levý prsteník je volbou pro nošení těchto prstenů kvůli Vena Amoris, o které se věří, že je žilou lásky, protože vede přímo k srdci.

V jakém pořadí tedy budete nosit zásnubní, snubní a věčný prsten na levém prsteníčku? Začnete snubním prstenem, jak velí tradice, měl by být nejblíže srdci, pak jej naskládejte se zásnubním prstenem a nakonec prstenem věčnosti nahoře.

Tento řád nemá mnoho vysvětlení, kromě toho, že prsten značí manželství a závazek jako první. Věčný prsten se také může nosit jako poslední, protože se dává po zásnubách a svatbě.

Oddělte ruce

Pokud jsou vaše zásnubní, snubní a věčné prsteny poměrně těžké a nebylo by praktické je nosit na jednom prstu, můžete je oddělit v prstech obou rukou. Poté posuďte kombinace prstenů a zda budou vhodné pro váš životní styl.

Snubní prsten si můžete například nejprve navléknout na levý prsteníček a poté na něj nasadit zásnubní prsten. Poté noste prsten věčnosti na prsteníčku druhé ruky. Věčný prsten se odděluje tak, jak se nosí na pravém prsteníčku, zatímco na levém prsteníčku bude snubní prsten následovaný zásnubním prstenem.

Vezměte prosím na vědomí, že pro nošení těchto prstenů na jedné nebo obou rukou neexistují žádná pravidla. Snad jedinou pozicí, kterou musíte dodržovat, je však vždy snubní prsten na levém prsteníčku jako první.

Kam položíte prsten věčnosti?

Neexistují žádná pevná pravidla ohledně toho, kde si navlékáte prsten věčnosti. Je však běžné jej nosit na levém prsteníčku přes zásnubní prsten na snubním prstenu.

Pořadí, jak se nosí, začíná snubním prstenem, který ztělesňuje tradici mít jej nejblíže k srdci, následovaný zásnubním prstenem. Také dává smysl, aby se věčný prsten nosil jako poslední na hromádce, protože se obvykle dává jako dárek k výročí.

Když už jsme u toho, víte, jaké výročí upgradujete svůj snubní prsten? Přečtěte si, abyste znali očekávání s prsteny po svatbě.

Další možností, kterou je třeba zvážit při nošení věčných prstenů, je mít je na pravém prsteníčku místo na levém prsteníčku. Snubní a zásnubní prsten se již může zdát příliš tlustý a těžký na levém prsteníčku, takže některé ženy se rozhodnou dát prsten věčnosti na druhý prsteník.

Mohu použít prsten Eternity jako snubní prsten?

Eternity prsten můžete použít jako snubní, zvláště pokud jste fanouškem diamantů. Rozdíl mezi nimi je, že snubní prsten je většinou obyčejný kovový pásek ve srovnání s prstenem eternity, který tradičně obsahuje diamanty po celém obvodu nebo polovině prstenu.

Proto se běžně nevybírá jako snubní prsten, i když vám nic nebrání použít věčný prsten jako snubní prsten. Pokud chcete jedinečný svatební šperk, který symbolizuje věčnou lásku a závazek, pak může být vaším snubním prstenem věčný prsten.

Můžete nosit věčný prsten, když nejste ženatý?

Věčný prsten můžete nosit, i když nejste manželé, i když je běžnější ho koupit po svatbě jako výročí nebo zvláštní dárek. Je však možné koupit a nosit prsten věčnosti, i když ještě nejste vdaná.

V dnešní době mladé generace často dostávají prsteny věčnosti, které symbolizují svůj slib partnerovi nebo dokonce jako slavnostní prsten po milníku v páru. Mějte na paměti, že zásnubní prsten je často upřednostňován, zvláště když se chcete oženit.

Závěr

A to je vše! Abychom si zrekapitulovali, v jakém pořadí nosíte zásnubní prsteny a prsteny věčnosti, začněte snubním prstenem, poté zásnubním prstenem a nakonec prstenem věčnosti naskládaným na vašem levém prsteníčku.

Je také přijatelné nosit věčný prsten na pravém prsteníčku, když už jsou dva prsteny na levém prsteníku těžké. Doufáme, že vám to pomůže vědět, jak nosit různé prsteny; dej nám níže vědět, jak nosíš ty svoje.