V čem se měří kapacita ohřívače vody? 2 úžasné možnosti!

Víte, v čem se měří kapacita ohřívače vody? Pokud ještě ne, pak jste přistáli na správném místě; protože jsme tu, abychom vám pomohli. Existují dva způsoby výpočtu výkonu ohřívače vody.

Ve Spojených státech se ohřívače vody měří v „galonech“. Ohřívače vody v zemích, které používají imperiální systém, jako je Spojené království, se však měří v „litrech.“

Obě metody jsou přesné. Můžete dokonce být schopni změnit zařízení na preferované měřicí zařízení. Konverzní kalkulačky dnes najdete na celém internetu. Není důvod poškozovat svůj mozek, pokud neumíte jednoduchou matematiku. Musíte si také být vědomi kapacity vašeho ohřívače vody, protože vám to pomůže získat z něj maximum. Takže bez dalších řečí můžeme začít!

V čem se měří kapacita ohřívače vody?

Kdykoli budete měřit kapacitu ohřívače vody, musíte se nejprve naučit, jak se odhaduje. Samozřejmě vytvořit jednotné vyhodnocení celého výkonu, který by ohřívač vody zvládl, je oříšek. Ale v každém případě jsou tyto formy měření správné. Zde je otázka; v jakém se měří kapacita ohřívače vody? Jak jsme již uvedli, existují dvě metody pro určení kapacity ohřívače vody. To je částečně určeno systémem měření používaným ve vaší zemi.

V USA se ohřívače vody měří v „galonech“. Je to proto, že země používá metrický systém. Ohřívače vody v zemích, které používají imperiální systém nebo britský imperiální systém, se však počítají v litrech. Můžete mít dokonce svobodu převádět jednotky na preferovanou metodu měření. Na internetu se dnes rozrůstá spousta převodních kalkulaček, které můžete pro převod použít. Pokud nejste dobří v aritmetice, už si nemusíte ničit mozek.

Jak určit kapacitu ohřívače vody?

Je to přímočará metoda. Mnoho lidí však tuto fázi přehlíží nebo na ni zapomíná. Pokud jste rozumní a praktičtí, musíte být schopni před nákupem ohřívače vody dobře posoudit jeho kapacitu. A není třeba se znepokojovat. Štítky upevněné na horkovodním systému mohou být neustále kontrolovány. Někde tam najdete čísla, která potřebujete v postupu. Zbývající specifikace naleznete v příručce ohřívače vody. Výrobci možná začali se vším od energetických potřeb až po údržbu. Zjistěte více o dimenzování nového ohřívače vody.

Jakou velikost ohřívače vody byste měli potřebovat?

Velikost vody, ve které budete nakupovat, je další položkou, kterou musíte správně nastavit. Pokud nemůžete najít správný systém teplé vody pro váš dům nebo budovu, zdá se, že existují nevýhody. Pokud zvolíte systém teplé vody, který by byl příliš malý, nebudete mít dost teplé vody na provoz vašeho podnikání. Nejbezpečnější možností je na obou stranách obrovský ohřívač vody. Pokud však překročí vaše potřeby, může spotřebovávat nadměrné množství energie, což má za následek neočekávané zvýšení vašich nákladů na elektřinu. Raději jste se těmto situacím vyhýbali? Před nákupem se pak musíte zamyslet nad následujícími aspekty.

#1. Váš prostor

Přirozeně nezískáte teplovodní systém, který nebude vyhovovat vašemu domovu. Dovolit, aby se předmět odkryl bez adekvátního uložení pro sestavení, by byl bolestivý pohled. Systém s nízkou teplou vodou kupujete pouze v případě, že má váš dům nebo firma omezený prostor. Obvykle jsou levnější než vysoké ohřívače vody; chybí jim však délka. Naštěstí jejich nedostatek může být kompenzován šířkou těla. Je snadné jej umístit pod skříně nebo na místa s omezenou světlou výškou. Malé ohřívače vody mají obvykle velikost 40 až 50 galonů. Můžete získat horkovodní systém s kapacitou mezi 151 až 189 galony, pokud jej změníte na litry.

#2. Vaše potřeba

Ohřívač vody, který potřebujete, můžete určit výpočtem své denní spotřeby vody. Nezní to skličující? Přesto se zdá, že existuje přístup k určení nebo odhadu množství použité vody na základě počtu obsluhovaných lidí. Můžete se také podívat na hodiny ve špičce, abyste viděli, kolik vody se spotřebuje. Můžete například tvrdit, že lidé spotřebovávají nejvíce vody brzy. Vzhledem k tomu, kolik lidí se v tuto dobu současně koupe, by to nemělo být překvapivé. Navíc vaše praní a praní běží po celý den. Mezi 7 a 10 hodinou se během této doby spotřebuje maximum vody. Tuto dobu však můžete zkrátit nebo prodloužit podle svých preferencí.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni pochopíte, v čem se měří kapacita ohřívače vody? Výše jsme probrali veškerou kapacitu vašeho ohřívače vody a způsob, jak ji najít, také velikost vašeho ohřívače, kterou potřebujete podle vašich požadavků. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, kolik energie spotřebuje ohřívač vody a kolik ušetří deka ohřívače vody.